IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Снаа и Золва
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Снаа и Золва

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 10:43
Originally posted by DARKDOG DARKDOG напиша:

jas mislam deka se snaite najlosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiAngry
AngryAngryAngryzosto crni...pa nema po dobro nesto od snaa necija da siSmile
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:03
da da da ama ne da donesuva kakvi zakoni saka ona
ede da receme imas dete i se ozeni
ti donese nekoja snaa;L:ti se dere te brka od doma ti se zakanuva so nos,frla po tebe so tencerinja i dr sto ke kazes ti za toa?
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:04
Originally posted by DARKDOG DARKDOG напиша:

BRAVO ZA TEBE  Natalija
no ne bi ti posakal da imas doma dve kokoski kako sto se kaj (xxx)
kaj niv doaga i do nozevi
kako moze snaata da postavuva zakoni vo kuca i da ja brka zolvata od doma???????
?????

Само да прашам....Tongue
Едната кокошка ти е сестра или жена????
Не ти е жена кога велиш снаа да поставува закони дома...

Сепак секаде има ниски работи...Секогаш велам културата и свеста пред се...
Кога тоа ќе се воспостави ќе има баланс во куќата и секој ќе знае каде му е местото
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:05
Originally posted by DARKDOG DARKDOG напиша:

da da da ama ne da donesuva kakvi zakoni saka ona
ede da receme imas dete i se ozeni
ti donese nekoja snaa;L:ti se dere te brka od doma ti se zakanuva so nos,frla po tebe so tencerinja i dr sto ke kazes ti za toa?
nevaspitano stvorenje....ama ke go obvinam sinot,za neznaenje da odbere...za glup.....
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:12
Тука веќе гледам кривица и кај мажот...Ни во кој случај не би дозволила обратна ситуација..Обратно зборам зашто сум сепак жена..
Но, доколку се случи да имам обратно и золва таква..Ќе ја седнам и со убаво прашам кој и е проблемот..

А доколку мажот дозволува во погорниот случај, некоја да му мава со тенџериња дома по сестра или татко или мајка, а ја сака, надвор од куќа под кирија..Или нека си ја седне..
Ниски работи бог да чува и да почиува..CryCryCryCry
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:17
Originally posted by DARKDOG DARKDOG напиша:

da da da ama ne da donesuva kakvi zakoni saka ona
ede da receme imas dete i se ozeni

ti donese nekoja snaa;L:ti se dere te brka od doma ti se zakanuva so nos,frla po tebe so tencerinja i dr sto ke kazes ti za toa?Zosto snaata frla so tendzerinja, sto toku i pravat?
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:18
e a si mi ziva i zdrava
taka e so bratucetmi i snaata
mu nabiva rogovi on sekako i veruva ona gi prevrtuva rabotite po nejzino
a drugite i se vinovni za sve.....a toj konjot ne mozes da go sednes zasto i veruva i za nisto ne e zainteresiran
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:23
Originally posted by mamma mamma напиша:

BUTEL: Vakvite forumi pred se sluzat da go iskazes licniot stav vo odnos na temata,najmalku sluzat za analiza na toj koj go iskazuva.Sega povtorno po tebe ke izgleda deka "obozavam"kavgi no vo sustina sum mnogu vedra licnost(za da ne dojde do zabuna vo tvoite analizi).Nejse,ednas napisav deka ne sum imala problemi vo komunikacija nitu so svekrva nitu so zolva(zatoa sto ja nemam)jas iskazuvav svoi stavovi od iskustva na moi bliski i poznati,i za cudo nikoj od niv nema pozitivno iskustvo i vo dvete relacii(snaa_svekrva i zolva)iako site tie se dosta kulturni i obrazuvani licnosti.Posto i jas (povedena od tvoite analizi)malku gi poglednav tvoite razmisluvanja po forumov naletav na edno kao:moite sinovi bi gi odvoila vednas otkako ke se ozenat pa te prasuvam zosto?
Ova mozebi trebase da go pratam kako licna poraka,ama smetav deka e vo kontekst na temava za debata.   


Се мислев дали да ви одговорам и на двете сепак одлучив ДА..
Мама, бутел2 не анализира, малку погрешно ја разбра, па се створи мала тензија..
Можеби секој поучен од своите приказни и чувствувајки некои работи на своја кожа одлучиле да превземат нешто за подобар живот..
Јас сепак ќе кажам, многу ретко се базирам на приказните на другие..Од причина што секоја индивидуа е различна..Имам на пример другарка која сака малку да ги преувеличува работите..Има прекрасно семејство и золва и свекрва, но од ништо умее да раскаже нешто..Не значи дека треба да се уплашам или пак да драматизирам и сожалувам..
Така да не се базирам на слушнати приказни на некој си трагедии зашто понекогаш и да се привлече внимание може да се драматизира...
Доколку увидам на лице место со СВОИ очи, тогаш не сугерирам, не се мешам, зашто ен сакам ни мене да ми се мешаат..
Се помешав жалам, пријатни сте ми и двете, бутел ја познавам со коментарите многу оддамна и секогаш имала свој цврст став..ретка е мегу многуте во мојот живот што сум ги сретнала,  што умее да ги прикаже работите во право светло..
Не си кавѓаџика таман работа, се насмеа, а јас пак ете јас сеир ти удрив за твојата среќа околу золвата.CryCry.Не знам на што ќе налетам во животот секој со својата среќа, но навистина не би да се замарам со тоа кој што рекол..Многу усти проклети..но, многу раце благословени..Ај да не ги плеткам прстињата, се обидов да смирам тензија.Embarrassed
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:25
Originally posted by DARKDOG DARKDOG напиша:

e a si mi ziva i zdrava
taka e so bratucetmi i snaata
mu nabiva rogovi on sekako i veruva ona gi prevrtuva rabotite po nejzino
a drugite i se vinovni za sve.....a toj konjot ne mozes da go sednes zasto i veruva i za nisto ne e zainteresiran

Си присуствувал на таков чин на агресија????ShockedShockedShocked
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:26
Sigurno ja saka, a koga ja saka, normalno i deka i veruva, ama ako navisitna ona frla so tendzere po majka mu, ne veruvam deka ke ostane nezainteresiran.
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:30
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Sigurno ja saka, a koga ja saka, normalno i deka i veruva, ama ako navisitna ona frla so tendzere po majka mu, ne veruvam deka ke ostane nezainteresiran.


И јас дојдов до истиот заклучок,.,...Чисто сумљам дека е толку слеп да не види тепање и фрлање предмети по неговите родители и золва..Мислам колку и да ја сака и подржава нема да дозволи такво нешто..ShockedShockedShocked
Кон врв
Teta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Декември.2006
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 3503
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Teta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 11:34
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Sigurno ja saka, a koga ja saka, normalno i deka i veruva, ama ako navisitna ona frla so tendzere po majka mu, ne veruvam deka ke ostane nezainteresiran.
kolku i da ja sakal...ke i se odmili koga ke ja vidi podivena...ne veruvam deka ljubov e u pitanje....tuku mora da ima nesto...moze nekoj komplex da nabil na vreme.....
A creative mind will always survive bad advice
Кон врв
DARKDOG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 218
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DARKDOG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 15:17
Си присуствувал на таков чин на агресија????ShockedShockedShocked
da
i ne sakam da presustvuvas i ti posto znam deka ne e ubavo i interesno
CryCryCryCryCryCry
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2007 во 15:26
Originally posted by DARKDOG DARKDOG напиша:

Си присуствувал на таков чин на агресија????ShockedShockedShocked
da
i ne sakam da presustvuvas i ti posto znam deka ne e ubavo i interesno
CryCryCryCryCryCry

Прашање??? Се извинувам што се мешам..
Но, ете с видел..
Кај е сопругот на дотичната кога фрла со тенџериња и чуда по неговите??
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.