IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Стручни прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стручни прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2013 во 19:14
Originally posted by riciboy riciboy напиша:

Ne znaete kade ima ili ne znaete so e toa?
 

Барај ги во некоја селкостопанска аптека . Таму каде што продават разните таму детергенти што им ставаат на растенијата  да растат побрзо . Или барај во некоја фабрија која се замара со хемически производи . Провери во Железара или Алумина ако си од Скопје . Во краен случај барај на Битпазар на црно или во Шутка . Таму гарант ќе има . 


Инаку предпоставувам ти треба да правиш чадни  бомби .


Изменето од емил - 30.Декември.2013 во 19:16
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2014 во 00:08
Originally posted by riciboy riciboy напиша:

Kade mozam da najdam karbid (CaC2)

...pa ke vi kazam zosto mi treba ?! размислување

 

Калциум карбид немам појма каде ќе најдеш,но зошто ти треба пак ме интересира?

Сега освем за карбидни лампи ако си рудар или спелеолог за во пештел,али и тамо веќе не се користат оти се опасни и се во состојба да запалат метан доколку го има.

Чудно барањезбунетост
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 16:33
Денес само што се вратив ме пречека маалсково кученце, срце е, пресреќно што ќе му дадам за јадење. АМА, некој "паметен" запалил весници и со запалени весници го тепал кученцето. На грбот е цело изгорено, дури до кожаизнервираност


Знае некој ветеринари што доаѓаат на повик?
Не ми дозволува да му се приближам за да го фатам, преплашено е.


Темава можеби не е соодветна, ама не знам дали има друга.

Инаку за Скопје станува збор.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 23:46
мислам дека би требало сите да доаѓаат на повик, барем кај нас е така 

Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2014 во 23:50
Моб: 078/ 299 855
Тел: 02/ 55 11 833

Д-р Дамјан Павловски од Анимал Медика
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.