IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Стручни прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стручни прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 17:16
Однеси го на ветеринар.
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2012 во 23:27
Кои се знаците дека папагалите се сакаат... и донесов домазет на дамата моја, кутриот го уби од клукање па незнам дали е љубов во прашање или не е нејзин тип
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2012 во 23:29
a da i kupis kamsik i kozni podvezici? Mozebi saka nastrani predigri...
Incredible Blue
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2012 во 23:31
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

a da i kupis kamsik i kozni podvezici? Mozebi saka nastrani predigri...


не е толку скрената...уште не
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
janko28 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janko28 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2012 во 18:42
jas imam zenka kralski pekinezer staro 3 godini bas sea e vo period na parenje.... pisete mi ili pobaraj te me na 078252726.... pozdrav
Кон врв
delvi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај delvi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2012 во 14:03
Јас имам маче и во последно време многу се митари. МИслев дека е така затоашто му е сега период, но почна по цели парчиња да му паѓаат и веќе му се гледа кожа, а го приметувам и нешто се не е расположен сака да се гали само ни мјаук ани ништо.Што да му ставам за да му се подобри влакното, со што да го мачкам.НЕкој ми има кажан со грес маст или некоја крема бекутал , ама ако може и ваше мислење
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2012 во 09:47
јас имам прашање...ама има ли кој да ми одговоризбунетост
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
kazak78 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Октомври.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kazak78 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2012 во 14:55
Mojata kucka e stara 2 godini . Uspesno ja spariv , nemav nikakvi problemi vo tekot na bremenosta ili nekoi cudni reakcii kaj nea no koga dojde 62-63 den zabelezav deka nema nap ili kontrakcii pa ja odnesov na veterinar. Veterinarot mi rece deka plodot e navodno loso zavrten i deka navodono ne e otvorena ( predpostavuvam deka ne e otvorena vo grloto na matkata ) i mi preporaca kutrinjata da gi izvadime so carski rez . Jas ja cekav uste 2 dena t.e. do 65 den i pak ja odnesov na veterinar . Toj i izvrsi carski rez i gi izvadi 2-te kutrinja koi za sreca bea seuste zivi.Tuka plativ odprilika 50 eur.
I se ke bese dobro se dodeka ranata koja se naodja dole izmedju vimeto na kuckata ne pocna na da se otvara. Prviot pat koga i se otvori ranat veterinarot mi rece deka samata kucka so zabi gi skinala koncite,pa morase pak da ja opiva i pak da ja sie i stavi 9 konca.Ituka pak mi barase pari za konci i opivki.I staiv "oglav" da ne moze da se lize i cesa okolu ranata. U medju vreme ja cistev so hidrogen i zaradi vlaga izmedju vimeto i stavav pudra (PO SOVET NA ISTIOV VETERINAR) ali posle 3-4 dena ranata pak i se otvori. Koncite izgledaat kako da se skinati ili skapani.Utre pak otidov kaj veterinarot revoltiran od toa sto sega pak ke treba da ja opiva i sie, a jas pak da platam opivki i konci ( kako jas doma da imam masina za stampanje na pari ) na "najbolji" veterinar koj ima golemo iskustvo i predpostavuvam najmalko 100 takvi slucaevi. Sega toj me sovetuvase da i stoi taka ranata otvorena i da ja nosam na 3 dena za da i ja cistat i prskaat so srej.
ME INTERESIRA , KAKO MOZE RANA OD 6-7cm DA STOI TAKA OTVORENA I KAKO MOZE DA ZAZDRAVE KOGA NE E SOSIENA ILI SLEPENA ZA DA ZARASNE I DA SE ZATVORI.
Imam i sliki od ranata.
Кон врв
marko992 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Декември.2012
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marko992 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2012 во 11:07
Ve molam za sovet imam pit bul star edna godina ima problemi so ednoto uvo faka infekcija na sekoj 1-2 meseci,na veterinar ke go odnesam i so terapija ke mu pomine no posle isto. Sum slusnal deka obicno ovie kucinja imaat problemi so toa.No dali ima nesto sto bi mozel da mu stavam ednas nedelno kako cistenje na usite jas naprimer sum slusnal deka moze da im se stava i deka e najubavo da se staza kantarion ama neznam dali smeam toa.Ako moze nekoj da mi pomogne neka pise fala od napred.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2013 во 00:07
И јас сакам да прашам ама гледај тука никој не одговра последно време
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2013 во 01:24
Liljak ptica glodar, cicac ?
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2013 во 10:13
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Liljak ptica glodar, cicac ?
 

цицач
Кон врв
riciboy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riciboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2013 во 21:45

Kade mozam da najdam karbid (CaC2)

...pa ke vi kazam zosto mi treba ?! размислување

Vo sekoe vreme...
Кон врв
riciboy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riciboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2013 во 17:13
Ne znaete kade ima ili ne znaete so e toa?
Vo sekoe vreme...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.