IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Zoo
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Zoo

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 15:21
Da, na Skopskata ZOO gradot e sopstvenik.
Koga bev vo zooloskata vo belgrad, kaj kafezot na panterkata imase posetiteli a ona nesto mrcese, bese nervozna. i dojde odma cuvarot i ni rece, ve molam, trgnete se od ovoj kafez, panterkata e nervozna, psihicki istrosena, i naskoro i se blizi periodot z aparenje, pa da ne ja voznemiruvate.
Ete, vo Belgrad, koj ne e EU...
Ili vo Zagreb, prekrasno nesto, kako golema gradina e zooloskata, merak za setanje..
Samo nie ostanavme nanazad..
Pak ke kazam, neka ja zatvorat i neka gi poklonat zivotnite na nekoja druga Zoo.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 15:33
Да, токму така..подобро да се затвори и животните да се подарат на некоја друга ЗОО отколку да се измачуваат..


Не знам како е со ЗОО во Битола, што е со нејзе??
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2007 во 15:35
Posledna info mi e deka e zatvorena po smrta na nekolku zivotni od glad. lani zimata. Ne sum sigurna.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
MoNiI Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MoNiI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2007 во 17:30
    CCCCCCCC STRAMOTA ZMIITE DA UMIRAAT тагаU
ZiVeJ gO SeKoJ dEn KaKo PoSlEdEn
Кон врв
Srni4kA Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
beautiful_girl

Регистриран: 01.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Srni4kA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 14:51
среќаBash mi se sviga vo zooloshkaголемо%20гушкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 20:30
jas redovno odev i koga bev sredno odev za vikendi zadolzena za volcite. na posetitelite im raskazuvavme za nivniot opstanok i nacin na zivot....mi bese mnogu milo sto bev del od toa. no ako nesto najtesko mi padna bese smtta na morskiot lav t.n.  fokata, koja sto pocina i pred nasite oci ja izvadija od bazenot. na obdukcijata bevme prateni od profesorite no sepak ne ni dozvolija da prisustvuvame (da ne sme sirele informacii sto kako) no sepak i eden profesor koj prisustvuvase ni kaza kako bilo i vistinskata pricina poradi koja pocina morskiot lav...zalno!!! тагатагатагатагатагатагатага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 15:03
Sto zboruvas, zmiite ne setaat tuku taka niz gradot pa da gi kasaat lugeto, a vo ZOO se vo druga sredina, i nema napadi. Za vo prirodata, covekot navleguva vo nivnata prirodna sredina i napadot e nivna reakcija, odbrana.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Lion Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lion Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2007 во 22:29
Originally posted by Dana Dana напиша:

Ete, vo Belgrad, koj ne e EU...
Ili vo Zagreb, prekrasno nesto, kako golema gradina e zooloskata, merak za setanje..
Samo nie ostanavme nanazad..
Pak ke kazam, neka ja zatvorat i neka gi poklonat zivotnite na nekoja druga Zoo.
 
 
  Vo Belgrad ne sum bil vo ZOO, ama vo Zagreb, stvarno e prekrasno
don't smoke and fly, take a bike and ride
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 10:37
CCCCCCCCC ZMIITE MNOGU GI IMA VO DVORIVITE KADE SHTO IMA EZERA MORINJA I TURISTI
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2007 во 18:41
Посебно задоволство, одмор и мерак ми е зоолошката градина.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2008 во 00:28
Ситуацијата со зоолошките во државава ни е навистина жалосна. Минатиот викенд бев во Зоолошката во Битола и навистина животните се наоѓаа во толку лоши услови, што поарно би било да се пуштени сами да се снаоѓаат.
Во Скопската одамна немам одено али последен пат кога бев и не беше многу лошо во споредба со Битолскава.
Државата треба да се заинтересира повеќе и за ова прашање, а не само да ги измачува кутрите животни!!!
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 14:18
зоолошката во Скопје е стварно катастрофа,не се работи за чување на животните,туку нивно измачување,ако некогаш отидеш во нејзина посета можеш да видиш само прегладнети животни и лоши услови во кои живеат,навистина срамота што ништо не се превзема за нејзино санирање
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 00:48
Mozebi komentarot e von temata no sakam da vi kazam, mazot mi cuva razni zivotincinja i mnogu decinja i roditeli so pomali deca doagjaat kaj nas da gi vidat i ne mi bese jasno zosto ne gi nosat vo zoloska gradina nego doagjaat stalno kaj nas.Koga otidov vo ZOO razbrav.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 00:57
a zosto? bas e interesna so site tie pilinja i magarinja.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,281 секунди.