IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Како на работа во некоја европска  земјa
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како на работа во некоја европска земјa

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака Обратен редослед
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како на работа во некоја европска земјa
    Испратена: 12.Ноември.2017 во 12:43
Momentalno na pazarot na trudot vo Germanija se bara....medicinski personal , IT tehnicari , vozaci so D kategorija ...i po nesto za magacioneri. Ova e za nekoja solidna plata nad 2000 evra.
Vo Svajcarija kade sto sum jas ima potreba od vozaci distributeri , medicinski personal...i sekako IT tehnicari no samo so EU pasosi.
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2015 во 15:56
Site 6-7 drugari koi podolgo imaat regularna rabota i svoja firma se so bg pasosh, so makedonski ne mi se veruva da ima nekoj
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7054
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2015 во 14:42
Ај ако има некој што работи подолг период регуларно во Германија
со македонски пасош нека ме контактира по лична порака.
Ме интересираат некои детали околу работната дозвола.


Изменето од Schatzii7 - 26.Август.2015 во 14:42
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2015 во 18:20
Не верувам дека некој од тука ќе ти каже нешто во врска со правен систем во Шведска и Норвешка.

Ај пробај со http://www.pravdiko.mk/ имаше некаде дел кај што може да поставиш прашања.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Nela13 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јули.2015
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nela13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2015 во 01:46
Znae li nekoj za svedski ili norveski zakoni nesto da mi objasni?
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2015 во 17:08
Море алал да му е, 300 склека, јас на 30 и ќе колабрирам смеење
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44567
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2015 во 15:58
Лелеееееееееј...За Груевски
Да не е ова тажно,смеењево на арно ќе беше.
Нека си ги чува Господ,кој му се отворил патот арно да го снајде...
Ова оти мене убо лошото ме снајде,жив и здрав ама без пари.
Се има по тој бели свет...
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21942
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2015 во 23:42
Originally posted by Орка Орка напиша:

Која е прикаската со Малта некој дали знае?
Лично не познавам никој што отишол,
но слушам многумина оделе.Можело со македонски пасош.


Да побараме врски кај чоеков плазење
http://vecer.mk/life/jas-sum-makedonec-jas-sum-sin-na-aleksandar-makedonski-jas-nikogash-ne-se-otkazhuvam
Па после можи и ќе не изненадиш со некое видео од таму голема насмевка
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2015 во 00:22
Orka, izdavaat rabotni dozvoli so MK pasosh.
No toa ti e za niskokvalifikuvan kadar, kako higienichari i za medicinsku personal. Za drugo ne sum prashala dali moze. Verojatno vazi za site deficitarni profesii..
Momentalno toa im e potrebno, prvite zatoa shto lokalnite ne se zainteresirani za rabota, a vtorive zatoa shto se deficitarni.
Uslovot za prvive e da odish preku agencija (lokalna), toa ti e kako eden vid sponzorstvo..
Za medicinski personal, kolku shto znam moze i bolnicata da ti e eden vid sponzor..
Imam vnuka shto raboti momentalno tamu, dermatolog.
Ubava ziveachka imalo..
Ako dobro me sluzi memorijata, im davaat dozvoli na godina dena..

Изменето од evangeline - 21.Мај.2015 во 00:24
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44567
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2015 во 22:09
Која е прикаската со Малта некој дали знае?
Лично не познавам никој што отишол,
но слушам многумина оделе.Можело со македонски пасош.
Кон врв
Angel-Miranda Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Angel-Miranda Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2015 во 20:39
За тие што се заинтересирани за работа во странство, прочитав дека во Германија,Норвешка и Шведска може да сен ајде работа без бугарски пасош.

Изменето од Angel-Miranda - 02.Април.2015 во 20:43
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2014 во 08:57
Originally posted by kuracpalac kuracpalac напиша:

http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1556514-Rabota-Holandija-i-Belgija Dali nekoj znae neshto povece za ova i dali nekoj apliciral za ovaa rabota neznam kolku e sigurna rabotata pa me interesira dali ima i nekoj shto e zainteresiran.Jas koga iskontaktirav so osobata preku Email mi kaza samo deka treba da i dadam kopija od pasosh i kratka biografija pa da cekam ako me primat treba da uplatam 50e za dukumenti i taa ce ne ceka vo Holandija na avtobuska stanica.Ako ima nekoj kako mene za ovaa rabota shto apliciral neka me kontaktira za Email bidejci rabotata e so MK pasosh.     

Ако ти рекле дека е само за 3 месеци може и има некоја вистина во огласов. Ако не, бегај подалеку од нив!
Кон врв
kuracpalac Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Јануари.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kuracpalac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2014 во 23:51
http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1556514-Rabota-Holandija-i-Belgija Dali nekoj znae neshto povece za ova i dali nekoj apliciral za ovaa rabota neznam kolku e sigurna rabotata pa me interesira dali ima i nekoj shto e zainteresiran.Jas koga iskontaktirav so osobata preku Email mi kaza samo deka treba da i dadam kopija od pasosh i kratka biografija pa da cekam ako me primat treba da uplatam 50e za dukumenti i taa ce ne ceka vo Holandija na avtobuska stanica.Ako ima nekoj kako mene za ovaa rabota shto apliciral neka me kontaktira za Email bidejci rabotata e so MK pasosh.     
Кон врв
bojan-goran Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Декември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan-goran Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2013 во 08:49
RABOTA VO SVAJCARIJA

PRED 2NEDELI SLEDESE OGLAS ZA RABOTA VO LUCERNRABOTNICKI ZA VO SHVAJCARIJA
<Претходна   |   Огласи   |   Следна >
Нудам работа од bosko на 16 дек 12:36 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Направи го онлајн овој оглас
Ново!

Цена: -
Локација: Кичево, Кичево

Сектор: Работа во странство

Potrebni se 15 devojki ili zeni na vozrast od 25 do 35 godini za rabota vo Svajcarija potocno vo LUCEERN kako rabotnicki vo cvekarska firma za odrzuvanje i pakovanje na oranzerisko cveke iskustvo ne e potrebno poznavanje na jazik e dovolno da znaete Srpski zatoa sto gazdite se srbi i skoro site vraboteni se od bivsa jugoslavija potrebno je dase ima bugarski pasos ili nekoj drug evropski smestaj vie obezbeden samo sto sami si plakate od mesecnata plata se odbiva se raboti vo tri smeni po 8 casa i se plaka po sat zdrastveno i penzisko ste osigurani so prv dogovor na 1 godina satnica od 15 svajcarski franci za podetani informacii javetese na telefon 078665705 ili na email renevra@outlook.com
<img alt="" src="/Content/Images/new_pack/none.gif" />
Прати e-mail Избриши, измени или обнови го твојот оглас Зачувај го огласот
bosko : 078665705

TESKO NA TIE PPECALBARI STO DADOA PASOSI KAJ BOSKO OD VCERA GO ISKLUCI MOBILNIOT TELEFON SEGA SE JAVUVA VIP SEKRETARKA,COVEKOT SI NAPRAVI BIZNIS KOJ DAL PASOS KAJ NEGO KE OSTANE BEZ ISTIOT BIDEJKI BELOSVETSKIOT PREVARANT GO NEMA IZBEGA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.