IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смртоносна магија со помош на жива
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртоносна магија со помош на жива

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 02:50
Originally posted by BlackDevil BlackDevil напиша:

Човек не може се да знае......
Човек учи додека е жив.......
а и тогаш кога заминува од тука не знае ништо....
 
 
Тогаш најмалку знае...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 14:36
Јас за прв пат,за ова слушнав пред една недела.....
ми кажа жена на која и ја извадиле,баш се позачудив,дури и нејзиното едно годишно детенце примило преку неа зошто го дои..........
живата шетала по цело тело ,но нај опасно е ако дојде до срцето..........
Неможам да ги разберам луѓето кои мислат само како да ти наштетат
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 16:14
Добро што е финтава, мислам што треба да чувствува човек па за да знае дека некој му направил маѓија со жива?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 21:07
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Добро што е финтава, мислам што треба да чувствува човек па за да знае дека некој му направил маѓија со жива?


94% померетување на мозокот! Не мора ништо да чувстува
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
RUKICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUKICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 23:18
SLUSNAV DEKA ZIVATA NAJMNOGU JA STAVAT VO KAFE, PA ZATOA NEMOJTE KAJ NEPOZNATI LUGE DA PIETE KAFE....UFFF STRASNA RABOTA, SVETOT VEKE POLUDE..
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2008 во 23:39
Тогаш не се работи за маѓија, туку за класичнио труење, зар има и такви тровачи на денешницаваизненадување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 09:13
Мене не ми е јасно како може да се употребуваат такви метали за да се омаѓија некој и на кој начин делуваат тие на организмот, но познавам жртва на магија која можам да тврдам 100% дека магијата е вистинска и дека жртвата често знае и да биде несвесна што и се случува.
Затоа подалеку од прости луѓе, тие имаат ниска интелигенција и се служат најчесто со алтернативни решенија во живот.
Оловото исто е едно од тие гадости. Самата симболика на металите е ТЕШКА. тежина, тешка магија.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2008 во 14:17
Имам нешто потчуено за оловото, го користат бајачите кога баат за страв, го топат а според обликот на стопеното гатаат.

Инаку се согласувам со Глен “Затоа подалеку од прости луѓе, тие имаат ниска интелигенција и се служат најчесто со алтернативни решенија во живот.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2008 во 02:24
Немора во кафе да ти стави....
можело и до 2км појма немам како тоа оди
ама жената што ми кажа,и ја извадил оџачар,со посебен магнет и и ја оставил на маса,да ја види со свои очи....
голема била колку нокт
се разочарувам кога дознавам колку се расипани некои луѓе
Кон врв
Individua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 20.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Individua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2008 во 02:25
Zivata ubiva
ne si igrajte deca
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Октомври.2008 во 02:37
Originally posted by Individua Individua напиша:

Zivata ubiva
ne si igrajte deca

SAMO LABILNA LICNOST I NEVERNICI STRADAAT OD CRNA MAGIJA I ZIVA
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2008 во 19:51
Само злите души кои се незадоволни од себе прават лоши работи,но за се има лек.Инаку како информација ,ако користите топломер со жива посебно бидете внимателни,и да се скрши по некоја случајност ви треба посебна стручна служба за деконтаминација,затоа што и од незе се ширело некаква хемикалија која била токсична и на тој начин.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2008 во 18:24
Originally posted by shade shade напиша:

zivata e za amateri

hah respect + za ova.
kakvi magii be cc
Svijet je okrutan...Okrutniji od juce...
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2008 во 07:33
znam licno brat vo hrista na koj mu stavija ziva vo caffe bez da znae i mislam pocnal da se moli zs pocnalo da go gusi li so.i slava na BOG odma povratil i zivta ja povratil

procitav na blue eden koemntar veruav,i kao so pola usta i uste veruam dobro i od mn drugi luje iam slusnato,znaci zborot mi e deka covekot verua vo BOG samo koa dobri rab mu se slucuvaat a koa loso kje mu se sluci odma ja gubi verata

ili pak koa ni e arno se po keiv ne ni teknua na BOG a ni se sluci neso odma go barame BOG
Одете мегу сите народи и создавајте од нив мој ученици крштевајки ги во името на Таткото, Синот и Светиот Дух
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.