IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смртоносна магија со помош на жива
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртоносна магија со помош на жива

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 10:11
Ja koa ke vidam dobar zenski gz i cicka istovremeno se cuvstvuvam kako magepsan...magija e toa ?
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 23:11
Originally posted by belichka belichka напиша:

 
 
Koj veruva vo Bog, i so lopati da frlaat ne fakja...
мила имам 2 другарки на кои им имаат ставено жива...на едната и беше залепена за јајници и од врат и ја извлекоа, не знам како. а за тоа дека ако веруваш во бог нема ништо да ти се случи морам злато да те поправам...зашто јас верував и сеуште верувам во бог...а ми се има случено нешто...само кај мене траеше подолг период од неколку месеци....прочитај под бенедикт2 ( мојот прв јузер) и ќе видиш....големо%20гушкање господ не чува да, ама ако веруваме во бог не значи дека само добро ќе ни се случува....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 23:49
това го може секој...голема%20насмевка не е магија...на живата не треба да и баеш за да делува... треба само да си расипан за таква `магија`!
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
LIPS Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Септември.2007
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 83
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LIPS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 04:13
Originally posted by crno-belo crno-belo напиша:

ako imas verba i ako veruvas vo gospod jas mislam deka ke sprecis


i jas taka mislam
Кон врв
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 20:14
Sekako deka postojat magii. Site sme bile svedoci na nekoi slucuvanja koi ne mzoat da se objasnat... edno samo preporacuvam


             zivej si go svojot ZIVOT,
                           
zosto si ja UMIRAS,
                               svojata UMIRACKA.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2007 во 21:35
SUM SLUSNAL ZA TOA.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 21:48
boze sacuvaj!
ne sakam magii!!!
Кон врв
Ena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 798
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:09
ajдеееееее глупости, магија со жива од топломер......ајде нека дојде некој мене да ми стави
Рај за очите,пекол за душата, а чистилиште за џебот сме ние жените ....хахахах....
Кон врв
Spejs Nigrutin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spejs Nigrutin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2008 во 15:05
Originally posted by Ena Ena напиша:

ajдеееееее глупости, магија со жива од топломер......ајде нека дојде некој мене да ми стави



vistina e postoi taa magija i postoi eden oga vo kumanovo, ogava moze da ja izvadi zivata . moze da ja najde so obicna lupa .najcudno e toa sto ogava ne gleda niz objektivot na lupata tuku samo te dopira po teloto.ni jas ne veruvav koga barase ziva po moeto telo za sreca nisto ne najde no koga vidov sto izvadi od teloto na majka mi i nacinot kako go izvede toa se zgroziv

Изменето од Spejs Nigrutin - 04.Октомври.2008 во 15:08
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 10:34
samo sum cula za ovaa li mi deluva premnogu mracno
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 02:15
Не е се толку мрачно во врска со живата.Колку што може лошо да се прави со неа толку може и добро.На пр.ако дома се чува жива(ок ова според некои старински верувања)толку повеќе среќа за домот(но за тоа никој од надвор да не знае).Жива се нарекува според тоа ако ја разлееш таа ќе се "разбега" насекаде и ќе се изгуби а тогаш се губи и среќата.А за маѓии со неа не сум слушнал досега.
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 02:25

И јас немам слушнато за такво нешто...збунетост

Кон врв
n1k0La Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ride To Live Live To Ride

Регистриран: 31.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 357
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај n1k0La Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 02:36
mene mi se ima skrseno toplomer 2 pati do sea fala bogu nisto ne mi e
Otvori Se Zezame ! Da Ne Vlezeme Sose Vrata!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 02:45
Човек не може се да знае......
Човек учи додека е жив.......
а и тогаш кога заминува од тука не знае ништо....
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.