IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смртоносна магија со помош на жива
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртоносна магија со помош на жива

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 16:44
a za profi sto e?LOL
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
shade Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shade Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 16:45
sulfurna ambrozija
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2007 во 01:52

ZIVA,a,....stvarno jaka "magija"....nema zbor za toa!

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2007 во 12:18


ZIVATA E METAL I E OTROVNA ZA NASIOT ORGANIZAM ....

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
лидијана Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај лидијана Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2007 во 23:13
Една моја другарка отиде кај некој човек во Куманово и тој и кажа дека некој и направил магија со жива и пред очите на мажот и, човекот и извадил жива од вратот. НО најстрашно е тоа што и рекол дека не може да и ја извади затоа што не му било дозволено да гледа и допира жена од друга вера.
Мене ме интересира дали некој од вас слушнал за нешто вакво слично и каде може во нашата држава да се најде таква жена што може да ја извади живата од телото?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2007 во 01:27
bogami,...po originalna glupost ne sum chul do sega,....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2007 во 11:16
Originally posted by лидијана лидијана напиша:

Една моја другарка отиде кај некој човек во Куманово и тој и кажа дека некој и направил магија со жива и пред очите на мажот и, човекот и извадил жива од вратот. НО најстрашно е тоа што и рекол дека не може да и ја извади затоа што не му било дозволено да гледа и допира жена од друга вера.Мене ме интересира дали некој од вас слушнал за нешто вакво слично и каде може во нашата држава да се најде таква жена што може да ја извади живата од телото?



verojatno i mojata poznanicka bila kaj istiot covek, koj od vratot i izvadil ziva, i za da me uveri mi gi pokaza topcinjata ziva.... jas i rekov deka ako navistina imala ziva vo krvta, ne ke bese megju zivite, ama lugjeto si veruvaat...
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2007 во 14:30
Originally posted by marco_antony marco_antony напиша:



ZIVATA E METAL I E OTROVNA ZA NASIOT ORGANIZAM ....

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2007 во 14:38


kako moze vo denesno vreme da veruvame vo magii ... ???

ke napisam eden primer na "gledanje" ...

nekoj doktor pred mnogu godini ...
znael da gleda koja zena sto ke rodi ...
masko ili zensko ...

i se procul deka pogadja 100 % ...
normalno za toa zemal pari ....

Eve vo sto bilo "gledanjeto" ...

prvo i osnovno e ili e masko ili e zensko ...
znaci vo start ke pogodime 50 % ....

no toj pravel uste edna magija ...
na sestrata ke i recel :
- sestro pisi masko ... !!!

taa ke napisela : "zensko" ... !!!

I sega ...
1. Onie na kogo im pogodil .. nema da se javat ....
ke kazat .... "doktorot se ni pogodi" ...

2. onie na koi ne im pogodil ... eden del od niv ..
ne site ke se pozalat ...
i doktorot ke ja vikni sestrata ....
da ja donese tetratkata ..

i sto ke procitaat ...
deka im "pogodil" ....
zatoa sto vo tetratkata e zapisano obratnoto ..

taka da 100 % znael da gleda ...

taka i so zivata mi izgleda ...



                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2007 во 12:52
pa isto e, covek ne saka da se pomiri deka ke go nema poveke koga ke umre, pa si veruva deka ke prodolzi na drug svet i ubavo mu e na dusata, duhovno ispolnet.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2007 во 08:32


za zal ludjeto koga se vo mnogu losa sostojba ...
veruvaat vo magija ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2007 во 15:16
da, eve denes, sproti hristijanskiot praznik SV Bogorodica, citav za istoimeniot manastir kaj Kicevo kade lugjeto odat da baat lek za svoite maki i bolesti.

na seto toa i D-r Duma veli deka kako doktor nema nisto protiv toa dokolku ne se zapostovi vistinskoto lekuvanje. Odenjeto i baranjeto lek na vakov nacin e svoevidna psihoterapija, lugjeto ednostavno sakaat da veruvaat vo cuda, pa poveke veruvaat deka mienjeto i pivnuvavanjeto sveta voda poveke ke gi izleci otkolku malku poveke da povedat smetka za nacinot na ziveenje i ishrana.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2007 во 13:45


Gospod da ne vardi od prosti ludje ...

inaku nikakva magija ne pomaga ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Brankica Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Brankica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2007 во 02:08
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

[QUOTE=лидијана] Една моја другарка отиде кај некој човек во Куманово и тој и кажа дека некој и направил магија со жива и пред очите на мажот и, човекот и извадил жива од вратот. НО најстрашно е тоа што и рекол дека не може да и ја извади затоа што не му било дозволено да гледа и допира жена од друга вера.Мене ме интересира дали некој од вас слушнал за нешто вакво слично и каде може во нашата држава да се најде таква жена што може да ја извади живата од телото?



jas bev so drugarka kaj covekot vo kumanovo i gledav kako i ja vadi inaku zivata seta niz teloto a potoa niz krvta
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.