IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смртоносна магија со помош на жива
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртоносна магија со помош на жива

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
Автор
Порака
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:38
Od aspekt na bolniot da. Na nikogo ne mozes da mu go uskratis pravoto i nadezta da proba da pronajde lek za svojata bolest.

A ako pocnam da pisuvam za moralnosta na "nadrilekarite" kje bidam baniran poradi recnikot sto kje go upotre*am, taka da podobro e da si molcam...
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:43
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Od aspekt na bolniot da. Na nikogo ne mozes da mu go uskratis pravoto i nadezta da proba da pronajde lek za svojata bolest.

A ako pocnam da pisuvam za moralnosta na "nadrilekarite" kje bidam baniran poradi recnikot sto kje go upotre*am, taka da podobro e da si molcam...

zatoa i jas veke si molchamнамигнување...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 13:10
Pa...
Idealno opstestvo e opstestvo na eden covek. NO NE MORA DA ZNACI...
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 01:18
Ако сакате смротноска магија со жива, купете од оние штедливи сијалици кои се итекако полни со жива. Мислам дека магијата ќе ви биде брза и ефикасна.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 12:06
Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Ако сакате смротноска магија со жива, купете од оние штедливи сијалици кои се итекако полни со жива. Мислам дека магијата ќе ви биде брза и ефикасна.
ne se tie polni so elementarna ziva,...tuku samo so nekoi zivini parei,..

...a i ne bi trebalo da se tolku opasni tie lampi,..koga se sekojdnevni ...i lesno mozat da se skrshat...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 15:35
предлагам да се затвори темава пошо нема за шо да се дискутира.
се знае дека живата е смртоносна и дека не постои такво нешто како магија па..
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
lapidarius Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lapidarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2013 во 01:10
ja i so mrtva pravam ne so ziva
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 567
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.