IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Смртоносна магија со помош на жива
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Смртоносна магија со помош на жива

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака Обратен редослед
lapidarius Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lapidarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Смртоносна магија со помош на жива
    Испратена: 10.Септември.2013 во 01:10
ja i so mrtva pravam ne so ziva
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 15:35
предлагам да се затвори темава пошо нема за шо да се дискутира.
се знае дека живата е смртоносна и дека не постои такво нешто како магија па..
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 12:06
Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Ако сакате смротноска магија со жива, купете од оние штедливи сијалици кои се итекако полни со жива. Мислам дека магијата ќе ви биде брза и ефикасна.
ne se tie polni so elementarna ziva,...tuku samo so nekoi zivini parei,..

...a i ne bi trebalo da se tolku opasni tie lampi,..koga se sekojdnevni ...i lesno mozat da se skrshat...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2010 во 01:18
Ако сакате смротноска магија со жива, купете од оние штедливи сијалици кои се итекако полни со жива. Мислам дека магијата ќе ви биде брза и ефикасна.
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 13:10
Pa...
Idealno opstestvo e opstestvo na eden covek. NO NE MORA DA ZNACI...
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:43
Originally posted by Marko Polo 1 Marko Polo 1 напиша:

Od aspekt na bolniot da. Na nikogo ne mozes da mu go uskratis pravoto i nadezta da proba da pronajde lek za svojata bolest.

A ako pocnam da pisuvam za moralnosta na "nadrilekarite" kje bidam baniran poradi recnikot sto kje go upotre*am, taka da podobro e da si molcam...

zatoa i jas veke si molchamнамигнување...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:38
Od aspekt na bolniot da. Na nikogo ne mozes da mu go uskratis pravoto i nadezta da proba da pronajde lek za svojata bolest.

A ako pocnam da pisuvam za moralnosta na "nadrilekarite" kje bidam baniran poradi recnikot sto kje go upotre*am, taka da podobro e da si molcam...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:33
Па Марко јас во постот погоре веќе се произнесов за луѓето кои имаат мака,давеникот се фаќа и за сламка кога сите ,па и модерната медицина ќе кренат рака од него,иако  во целост не ги поддржувам.

А зошто???
Еве земи пример за болeн од карцином кај кого болеста толку многу земала замав и напреднала,што ги метастазирала и околните органи и од таков болен медицината кренала раце.
Колку и да си лаик од медицински аспект,свесен си за безизлезноста и исходот на болеста,а сепак некои спас бараат кај вакви надри лекари.
Оправдуваш ли ти?


Изменето од renatax - 28.Август.2010 во 12:54
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 12:02
Ziveeme vo trodimenzionalen svet. Znaci, sekoja rabota mozete da ja gledate (sogleduvate) od povekje aspekti.

Ponekogas e dovolno samo maaaalku da se pomestite i da sogledate nesto od drug aspekt.

Da, generalno e taka. Postojat lugje sto ja koristat tugjata maka ili lekomislenost za da zarabotat. No sto e so tie na koi im e potrebna takvata pomos?
Eve, da gi trgneme nastrana onie lekovernite.
Postojat lugje na koi modernata medicina ne moze da im pomogne. Zarem tie lugje nemaat pravo na nadez, kakva i da e, kolku i da cini?

Samo drug aspekt, nisto povekje...
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 11:54
Sovest?.....hm da ne gresham mnogu i da ne pametuvam jas ,ama mislam deka "tie "i sovest nemaat bash zaednichki tochki ...operirani  se od sovest odamna  i se gledaat  samo da zarabotat...
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 11:48
Па да во право си Газела,јас повеќе би ги разбрала луѓето кои го одбираат алтернативниот начин за избавување од нивните проблеми од самонаречени  јановидци,оџи и какви ли уште називи имаат овие народни лекари ,отколку овие  другиве кои си поигруваат и  демек лекуваат ( за добар надомест) се разбира.
Уфф...се нервирам,дали со мирна совест ги трошат вака заработените пари ?!?!?!збунетост
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 11:36
Se dodeka ima luge koi veruvaat vo ova i slichni na ova raboti ke ima vakvi luge .Luge koi zarabotuvaat na lugeto koi imaat nekoj problemi, a ne gledaat nikade reshenie za istiot  pa se probuvaat so nadez deka ke najdat izlez za svojata makaтага
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 11:31
Originally posted by zverka_ zverka_ напиша:

Ima takvi so i crvjaci od ushi vadatизненадување...

Bog da cuva i da braniизненадување

do koga ke se rasparavate so takvi glupostiизненадување......

abre makedonceизненадување


Ццццц....

Жива ,црви.....аман бре луѓе па 21-ви век сме.изненадувањеизненадувањеизненадување
Па ајде ова со живата незнам,може некој што ја'' вкусил'' да сподели со нас  мислење,ама па ова со црвите???изненадување

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2010 во 00:07
Originally posted by zverka_ zverka_ напиша:

Ima takvi so i crvjaci od ushi vadatизненадување...Bog da cuva i da braniизненадувањеdo koga ke se rasparavate so takvi glupostiизненадување......abre makedonceизненадување

Со тоа со црвите што викаш...
Имам со свои очи видено.
На сестра ми и вадеа.
Ама не е тоа темата... офтопик сум.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.