IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - Што му фали на вашиот град?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што му фали на вашиот град?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2020 во 01:11

што фајде од оскар, замисли го имаш и самата ти, што потоа, повесели посреќни поубаи, нам ни фали само Златна Малина, а потоа може да му ја клајме на прометеј врз глава

туку она со базен-жардињери, кои ако имаат плутани саксии бадијала изгубеното време за нивно праење кога знаеме набрзо ќе исчезнат, иако фора би било да од време на време се прави така различен аранжман на акватичната пејсажна архитектура во таквите пловни жардињети, можеби нивно врзување низ сајла би го решила тој проблем, но ако таквите пловни-саксии не се брзо зменливии праени во/од јпПЗ, тоа нема да е исплатлива варијанта како да се разеленат таквите водени-жардињери!

друга помалку ефективна варијанта за критични џеј-вок точки би било прскалки во жардињерите кои би се активирале сензорски, та ќе се научи Народ на ред а би претрчале само оние кои навистина имаат некаква нужда, ако така се натоварат и тревниците веќе градот ќе снема козји патеки на секој чекор, но за да ова е исплатливо би требало во јпПЗ да имаат некаков свој Калап за производство на прскалки (не е воопшто некоја филозофија Дизни да се склепуваат брзо) нели за постојано да има на лагер вишок опрема која како масовно расфрлана логично и на ангро ќе страда (додека не пројде бар една деценија аклиматизација) та и ќе треба чести замени ...

Изменето од Zelenikovo - 11.Февруари.2020 во 07:08
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2020 во 22:17
Е како што фајде...
Еве замислувам јас да го имам оскарот
секоја недела ќе го бришам од прашина, ќе го ставам на видно место
во витрина, ќе го милувам со поглед секојдневно, ќе му се радувам...
и  секако ќе  бидам повесела посреќна голема насмевка

Туку ова денес не ми се допадна, цел град, цел ден закочен
едвај дома си дојдов....лутина

Му фали добра цврста ... машка рака...
Ама нема мажи, сите си заминаа....тага

Би сакала да дојде жена градоначалничка...може таа барем малку ќе ја оправи работава...не знам
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2020 во 15:26
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

Би сакала да дојде жена градоначалничка...може таа барем малку ќе ја оправи работава...не знам


ако ПетреШ стаи долга перика може би компезирале за момент, но како тргнало особено после Теута во Тетово и Наташа во Битола навистина недостасува Градоначалничка и во Скопје, ако не друга да олабиа фрустрациите со насмевка до Граѓаните, сепак не е до мајките и татковци на градоите туку до Советот каде какво мнозинство има на располагање Фронтмено/нката, но и тогаш каков е затворен систем и нема никаква директна вклученост бар на Невладиниот Сектор јасно е дека идеите проектите и агендите ќе бидат турни ме да кинисам!

та би рекол најнапред фали Отворен Систем а потоа кратка или долга коса не е ни битно, иако нормално Гласноговорник на Градски Совет ако е Жена секогаш атмосферата би била растеретена ако не од друго од вишок тестесторонски гримаси по медиуми!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2020 во 21:59
Карантин !!!
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2020 во 22:23
На градов му фали да искача на егејско, као лос анџелес че беше.. Али срејча.. Другпат пак за Заев да гласате..
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2020 во 06:35

што ќе ти егејско море кога имаш егејци кои не само воде ами цел свет го преплавиле, некои и препловиле уште во бронзено време тогај познати ко Аргонаути, пијале изгледа многу Наут ко Аргати па им останал прекаро :)

сега мислам со пандемијата му фалат многу работи, Но треба и Литии ако веќе на Наод страв му е да оди на Литургии, но бидејќи и така економија е на шкрги па фали да се осоколат сите да излезат вака на улица а бидејќи би требало да се на два до три метра растојание тоа ветува и поозбилен застој на економијата бидејќи мнозина токму за да си истегнат нозе би застанале во редот без да размислат двапати, но Паметни Свештеници Си Зеле Епископски Благослов И Чинат Литии На Камион бидејќи во вакви околности Литија Е Спасителлена Работа, дури и вам да ви изгледа смешно бар заради своите Внуци поќутете си! а би рекол ова е уба идеја да се досети и некој Оркестар пример на ИЗворна Музика да побуста слично Волја Надеж Морал како бар најмладите би се порадувале, и тоа од ден во ден да изврват попоелак и по паркинзите на населбите ако треба иако таму можат на моторче со Приколка како не би праеле гужва, само да не замине работата без компас та да земат сите да тераат така ... порано чинам имавме неколку такви предконцертни вожњи низ Скопје, најнапред дисторизските на Љак&Ко а потоа и на Даре&Жаре кои на тамче расположуваа своевремено Народ сред Центар во реге-макази, проблемот на тој пристап е што грото сограѓани не контаат рок или реге расположение, иако кога пр. Каролина или Дани би излегле да се провозат врз Кабина верувам ни старо ни младо би имале против, нели само карантинот да им е полабав па макар и од спунт телевизиски чудејќи се на шемата ... само треба да се види дали и тие да земат за вакво нешто Благослов, само нека не ги плашат дека имало хајтек-зицери точно штом се Благослови нешто а тоа имало задни намери нормал ќе пропадни [1] инаку Пракса која во последно време грото Руски Космонауит ја бараат пред да полетаат во Вселената ... Вас може ова ви изгледа чудно во најдобар случај како неупатени, но тоа не значи и дека нема ефект, јас би рекол и Кога Почнувате Големи Подвизи побарајте Благослов од Свештеник ... илити ако сте купиле Кола или Точак, токму исто ко и Куќа можете да ги Осветите со Света Вода во тој случај за да секогаш кога ќе бидете сонив на некој Пат да се сеќавате на Бога а така и си кажете пред поаѓање или средпат Молитва, иако кога тоа го чините врз Луѓе и Простории катадневно ефектот е и’ поголем бидејќи се’ што е Свето изгонува демони-анатема-на-нив, за такво нешто и Лична Молитва помага, но она Што е Литургиски Осветено како Икони Света Вода или Темјан кои стоеле подолго во Црквен Храм ве уверувам немајте двојби дека ќе ви биде заштита во Домот и по Вас ...
Изменето од Zelenikovo - 28.Март.2020 во 06:37
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2020 во 15:50
Jas !

Da se prosetam niz nego молитва
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2020 во 00:41
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

Карантин !!!

Originally posted by zamislena zamislena напиша:

Da se prosetam niz nego молитва

почекај уште малку ќе извадат холограми за на фејкбук - саунд фамилиар левел 8 линк во следниот линк [1] мислам ако си фејкерка само ќе си дојде и без да чекаш ...

... сетне има по цели денои да шеташ, нормал на пат за марс [2] за кога ќе се разбудиш ма Село да ти биде и комотно освен комфорно [3] додека пак не се сврти тркалото и таму ко тука па од многу комфор да им збоктиса [4]

а всушност фалеше и карантинов за да разбере Народ што е вистински-холограм > види Гулаби и Мачка си играат Индијанка, иако Tаа си чека ко Каубојка на Тројка и без Крави да чува, нив па им дреме кога на џилитка Игралиште можат да потскокнуваат без страв дека им зеле ред на локалните ПБП-ејци )Поткош Баскет Пазарџии(ако видам поубо траката во клипов е за едикоја плажа во Мароко, има абер во описот на видеото, а знаејќи дека климатските промени навестуваат многу суши така и балкански Пустини ем топење на глечери а така и Море предпорти, па ете и скопските Гулаби за деценија две ќе си леткаат со Галеби на Плажа кај Зелен Пазар играјќи со Мачки може Индијанка или со Кучина сигурно Каубојка, а веројатно мачкана од клипот играла баш каубојка инаку нема логика да и шетаат Гулаби и Врапци под нос а таа да се сунча карши Кош ... ех Плажи и денес имаме иако само на муабет, но можам да замислам како Морска Вода би заплиснуела Галиите Скотски ... воа груевци понапред со тајмингот излеа биле!?

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=153&PID=50061#50061

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=153&PID=87133#87133

http://www.build.mk/Forum/forum_posts.asp?TID=153&OB=DESC&PN=55

Изменето од Zelenikovo - 27.Април.2020 во 01:05
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44547
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2020 во 22:48
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2020 во 02:17

било што било, сега е што е, а камо повеќето СоГраѓаНи да се сетат дека:
1. може да бараат полабав режим за оние кои (би да) тркалаат Велосипеди, веројатно ретко неповторлива шанса за да Народ сврти поозбилно од спунт на еко-табиет!

2. да се сетат конечно дека Скопје е опкружено со Планини, та да бараат исто полабав однос кон оние кои сакаат да скитнат наоколу ...

3. можат да Учат за туѓа Урбана Опрема, Партерни Решенија сред Центар ко Копенхаген]. ех кај нас Калдрмата ја литросуваат а кај нив и последната камена коцка извадена некогаш од старите улици некако (пр. обележување коридори) е партерно искористена ...
ако некогаш некој може смее треба да го искористи карантинов за да ужива а никому да не плаши пречи загрозува тоа се велосипедистите, незнам Зошто би било проблем да се дружи така Народ на Улица, просто со велосипед дистанцата лесно и брзо се прави, може да се користи и за Драјв-Ин-Маркети, самата циркулација го буста имунитетот, конечно Вело Култура само вака може да протнеме на мала врата, ето данците ко што може да се види од последниот линк имаат цел век вело-традиција па и разбирливо е како со лесно денес инвестираат во овој транспортен мод, додека нам ни останува само да сонуваме и ништо повеќе [1] бар додека некои нови дечки не ги заменат досегашните нишај-врата земај-плата удбалитичари а по нивни урнек и административци, мислам без навреда за вториве но кога на тркалото му дреме како ја вози што пак на жиците да им пречи што се олабауеле, тоа гиданот крив а не пак шоферо да се засекира ќе си седи тој под дебела сенка додека ние верваме дека некогаш ќе заминеме потака од вртење во место!
    
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2020 во 22:13


I po jedan pishtolj sas metak kad mi dojdu muke
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2020 во 13:30

prvo odnesi ga nevestu na shoping kude modno studio za srednju kkklasu s's dzuboks pred vratu, kude pametno je da go birash da svira Budjav Le*ac za da ne utepash i krojachku i nevestu otkak ti razbole glavu ...


Изменето од Zelenikovo - 30.Април.2020 во 13:33
Кон врв
Zelenikovo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2018
Статус: Офлајн
Поени: 809
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zelenikovo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2020 во 06:30

Освен За В Детски Паркои
ни фалат Маскоти за на Утакмици
посекако за пред во и по Детски Клиники

Сиљан Штркот оф ккМеЗеТе
Баба Зумбула од ркВардар
Итар Пејо оф фкПобединети
Миле Паника од ккРаботнички
Крале Марко оф фкГоврлево
Вељо Тантаро од ркПелистер
Дете Голомеше оф ккБеТеРе
инт. итн. итн.https://en.wikipedia.org/wiki/Mascot_Hall_of_Fame[1][1][1]
[1]https://www.businessinsider.com/taiwan-coronavirus-strategy-digital-campaign-dog-mascot-2020-6Изменето од Zelenikovo - 08.Јуни.2020 во 06:31
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13784
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2020 во 08:24
,,,na mojot grad,,,mu nedostiga gradot,,,

Изменето од pajser - 09.Јуни.2020 во 08:24
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.