IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали е лошо ако веќе си 21 и немажена?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали е лошо ако веќе си 21 и немажена?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 40>
Автор
Порака
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 16:36
 
da i imas edno 3-4-5 deca i nemozes glava da dignes
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 16:39
Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.

Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile


Нема потреба од секирации... Имаш уште време, не се секирај... Ќе најдеш некој.... И тоа што немаш врска не е воопшто проблем.... А за тоа колку години треба да идеш со некој за после да стапиш во брак, е тоа е индивидуално.... Знам некои кои после 5-5 месеци се земале, а некои после 10 години (ама тие беа заедно од мали).... Тоа ти сама ќе си одлучиш..... Само немој сега со следниот што ќе идеш од страв дека после нема да најдеш подобар (или таков каков што сакаш), да се земеш... А за тоа што ти викаат дека ќе се појави кога најмалку очекуваш, точно е... Немој да мислиш на тоа цело време..... Прави нешто што ќе ти го одвлекува вниманието.... Толку можам да ти кажам... Wink
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 16:47
DEVOJCE OTVORI TEMA ;;;SAKAM DA SE MAZAM BARAM KANDIDATI;;MOZEBI KE TI USPEE DA NAJDES NEKOJ:::
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 17:08
LOL

Изменето од mara - 31.Јануари.2007 во 03:22
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 17:12
Wink

Изменето од mara - 31.Јануари.2007 во 03:23
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 17:15
Smile

Изменето од mara - 31.Јануари.2007 во 03:23
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 17:15
Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.
Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 20:13
Originally posted by sensei sensei напиша:


Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.


Dobro razmisluvanjeSmile
Кон врв
najdobra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај najdobra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 20:14
Ne e loso .Loso e da si nemazena na 23 godini kako mene Embarrassed Embarrassed Embarrassed
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 20:17
daj be
nasmej se
uste i tebe da te zalimeeeeeeeeeeeeeee
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 20:30
 
 
i mene me fakja strav a ako ne se pojavi:)))
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 20:45
Аман бе луѓе, отворија тема и одеднаш сите ве фаќа страв LOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 21:15
Originally posted by sensei sensei напиша:

Znak na sozrevanje e da se razmisluva za seriozni temi i za idninata. No ne treba da se panici, barem ne na tie godini. Ubavo sto razmisluvas, ako nisto drugo ke bides svesna da ja prepoznaes sansata koga ke ti se pruzi.Toa e sigurno podobro otkolku na 30 da se svestis deka zivotot ti e prazen.
Prekrasno kazano od sensei kako i sekogash.Pogledni vo ogledaloto, toa ke ti ja kaze vistinata za vremeto, a toa ke te potikne da razmislish za idninata...
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 22:16
Originally posted by mara mara напиша:

Me interesira vaseto mislenje za nesto so me maci. Eve veke sum 21 god i nemam seriozna vrska nitu pak sum vjubena strasno vo nekoj, a pak brak ne idi vo predvid oti nema so koj?Cry Se plasam za ova bideki od godina na godina se postara i postara odam a za brak treba vrska so nekoj za nekolku god barem, bideki nemozis da se zemis so nekoj ako go poznavas samo 1 mesec.


Sto mislite dali e ova za plasanje? Na kolku godini spored vas najdobro e da se stapi vo brak? I kolku god treba da go poznavate partnerot/partnerkata za da odlucite deka toj/taa e vistinskiot/ta? Falavi odnapredSmile


Какви се овие црни мисли? Не ми е јасно... зар бракот ти е целта во животот?
Гледај да се оствариш себеси како личност, а потоа лесна работа за мажење

Нема правило според кое до толку и толку години треба да се омажиш... А партнерот може да го познаваш и два месеци па да се омажиш за него, а може да го познаваш и 20 години па да не се омажиш за него.

А ако толку сакаш да бидеш во врска или да се мажиш, треба да сториш нешто околу тоа, зашто никој дома нема да ти дојде со стројници   

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 40>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.