IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Флеширање, Декодирање, Апдејт... Се за сервис!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Флеширање, Декодирање, Апдејт... Се за сервис!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
veno Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 22:37
ME INTERESIRA DALI NEKOJ MOZE DA MI POMOGNE IMAM ZAKLUCENO MENI NA SAMSUNG X680
Кон врв
derbitel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај derbitel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 09:32
za unlock na meni.*2767*3855#  bez sim karta
Кон врв
derbitel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај derbitel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 09:35
e2p reset  ili eprom reset *2767*2878#
Кон врв
veno Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 10:18
BLAGODARAM ZA POMOSTA AMA NE PRIFACA POVECE OD OSUM CIFRI
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2007 во 10:29
koj e phone codot na sony erikson w880i... od tema od na net mi vleze virus vo mob,sse izbrishav i sega nema javeno nishto problem..Dali so brishenjeto go imam i virusot izbrishano, dali postoi nekoja antivirus programa shto mozi da ja stavam vo mobilniot?Vo kratki crti objasnete mi shto da pram dajte mi nekoj sovet dali da go resetiram ...

Изменето од KikoMC - 23.Декември.2007 во 10:32
Кон врв
derbitel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај derbitel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2007 во 15:14
sovet vo kratki crti.Dokolku imas problem so w880 ili koj i da e ericsson od db2020 platformata odnesi go vo prviot poozbilen servis da ti go prefleshiraat.Se drugoto e opasno po tvojot telefon
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 10:54
па му напрајв мастер ресет, и ја форматирав картицата..И сега нема направено проблем како што правеше??или можно е пак??
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 13:32
Мобилниот ми стоеше во ладно(надворешни услови)едно 10 минути..После го зедов и пуштив музика и сам се исклучи па се вклучи!!Го чукнав малку пак се исклучи и се пушти!!Ја извадов батеријата и ја исчистив, и оние златнте ги дувнав па сега е се во ред!!Досега два три пати ми се има случено исто, и во проспектот пиши дека можи да нема убав спој меѓу батеријата и телефонот,да ја извадам, и пак да ја ставам(ми мати филм што се случува два три пати во 5месеци)!!Совет?Што ми предлагате??
Кон врв
D3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 12:16
vo slucaj da vi treba nesto do displei-
ORGINAL SONIERIKSON-za slednive modeli
w810i
z800
k310
W200
k510
k700
j300
k750
w800
w700
d750
z530i
z520i
k800i
w850
z300i
p990i
w900i
j210
w550
k300i
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 21:23
Ве молам за помош.Имам нокиа 6288 ,мислам дека софтверот падна(пробував да поставам една апликација -тема од мемориска и се заглави односно се исчезна и сега ако сакам да го уклучам само логото се јавува и неколку пати се пали и гасни но ништо не се јавува) кажете помош?
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 13:20
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Ве молам за помош.Имам нокиа 6288 ,мислам дека софтверот падна(пробував да поставам една апликација -тема од мемориска и се заглави односно се исчезна и сега ако сакам да го уклучам само логото се јавува и неколку пати се пали и гасни но ништо не се јавува) кажете помош?


мене така ми се направи две недели по купувањето... ми падна софтверот... го приклучив на усб, и пушти душа мобилниот... голема%20насмевка квалитет ти е тоа...

ќе си го однесеш на сервис, и ако имаш гаранција, ќе си почекаш 40 или 30 дена,... ако ти го направат арно, ако не ќе ти дадат нов, ист таков...

а ако немаш гаранција.... не%20знамќе треба да платиш... најверојатно намигнување
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 17:01
Не ништо сериозно,отидов ми велат да може флешување 300 денари и ете сега е со чист софтвер ко солза,ама ми беше зборот ,демек нокиа квалитет,а сим имал и моторола и сони ериксон,па си велам ако вака паѓа софтверот на едноставно менување тема тогаш немој да вклучуваш плеер или слично.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2008 во 20:20
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:

Не ништо сериозно,отидов ми велат да може флешување 300 денари и ете сега е со чист софтвер ко солза,ама ми беше зборот ,демек нокиа квалитет,а сим имал и моторола и сони ериксон,па си велам ако вака паѓа софтверот на едноставно менување тема тогаш немој да вклучуваш плеер или слично.

dzabe ti zemale 300 den, da go prochitav ova porano ke ti dadev softver i upatstva sam da si go isfleshuvash telefonot (moderator sum na eden makedonski forum za moblna tehnologija, imam bajagi poznavanja na toa pole )
inache garancijata ne vredi ni kolku hartijata na koja e otpechatena. ako gi prochitash ubavo garantnite uslovi, ke vidish deka BUKVALNO ne pokrivaat nikakvo oshtetuvanj (ti kazuvam od lichno iskustvo, plativ 25$ za edno poebano kopche koe od normalna upotreba se zezna...servisot zakluchi deka "garancijata ne pokriva mehanichki oshtetuvanja", a kopcheto ne beshe mehanichki oshteteno!).
Кон врв
ANDON1990 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 02.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANDON1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2009 во 12:02
Imam sagem my 401c i ima eden problem koga vrti nekoj kon mene ne go registrira povikot a dodeka jas mozam kon site slobodno da vrtam. blagodaram.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.