IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Кога силна жена ќе се заљуби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога силна жена ќе се заљуби

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
Автор
Порака
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 12:43
Originally posted by Buhovski A Buhovski A напиша:

Takvata vrska najcesto ne uspeva:
ima varijanta na zrtva,
varijanta na beganje,
varijanta na borba
i mesavin a od site tri varijanti

Varijantive ne se samo varijanta za ,,silna,, zaljubena zena, tuku za sekoe covecko sushtestvo...i mazi i zeni i deca mozat uspeshno da gi izvozat ovie varijanta-ulogi.

i zatoa slabosta na ,,silniot,, e vo isfrustriranosta i neobrazbata, neinformiranosta, ne delam po mazi i zemi
Motivation is game in my hands
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 13:17
Koga silna zena ke se zalubi ...neka uziva vo lubovta Star
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 13:32
Zal mi e sto golem broj denesni zeni go izgubile zenstvenoto vo sebe.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 13:37
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

Tuka stanuva zbor za dominacijata t.e. koj ke
vodi mazott ili zenata, valjda pod poimot ''jaka zena''
ne se podrzbira nekoja fizicki nabildana tuku, jaka na karakter,
ovdeka na balkanot tesko se prifaka nesto
BAZICNO osnovniot stolb na koj treba da se zasnova edna heterosexualna vrska a toa e
DEMOKRATIJA megu polovite,
pa neli sakame u Evropa
so vakvi stavovi od strana na maskiot pol tesko deka ke stigneme
tamu, menjajte si go mentalitetot mazi pamet glaa,
se nadevam naskoro ke ima podobruvanje, bas od tie pricini i mojata vrska se raspagaConfused
 
 
 
Aaaaaaaaaaaaaaaa...ne e bas taka:
 
Vo Amerika zenite gi tretiraat ...like bitches !!!
 
Vo Evropa gi tretiraat za ramnopravni ...zatoa i ima mnogu golema Gay populacija...te zensko bilo te masko isto im se faka  ...sekakvi vrednosti se izgubeni!!!!
 
A kaj nas Vo Makedonija edinstveno moze da se custvuvate kako zeni !!!!.
 
..bez razlika sto i da mislite za nas mazite ..balkanci ...moroni ...sekogas sme znaele da gi cenime zenite ...veruvaj duri poveke i od sami sto se cenite !!!!
 
Me naluti vakov komentar stvarno...sekogas ne tretirate nas mazive za ne fer i necivilizirani ....ne e fer toa ...nie sekogas sme fer ...sekogas spremni se da napravime za damata sto ni go osvoila srceto ...samo stetat sto mnogu od vas ne go cenat toa...duri i ne potcenuvate ...ne e fer stvarno...mnogu vi udril matrijarhat vo glava....so vakvi razmisluvanja dusicke ja ubivate edinstvenata ubavina sto nesebicno ja daruvame ...romantikata... Star
 
 
 
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
ivana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Госпожа Грофица

Регистриран: 14.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3327
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 13:42
tretmanot na tretiranje e, koj kako kje si ja naredi Wink
Motivation is game in my hands
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 13:45
Еј мило коцкарче..одприлика го разбирам твојот револт но, не се сите жени или мажи исти EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedима и самоуверени  ама и сензуални и романтични жени..

Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:07
Законот е веќе тука тој што одлучува и јасно и гласно кажува како да се третираат жените и децата и нема врска со алиментација и чуда врагови... Тое е друга тема..
ајде смирете страсти..
темата е малку нејасна и сеопфатна..
заљубена жена, самоуверена самостална јака..
што се подразбира под тоа..
насилствата батале те ги друга теми и простор за револтEmbarrassedEmbarrassed
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:07
да бе сите американки се омажени за богаташиLOLLOLLOLLOL
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:11
Originally posted by Buhovski A Buhovski A напиша:


Koga  silna zena ke se zaljubi...
Oddenas samostalnata, emanicipiranata, zenata koja poseduva izgradena licnost, silnata zena veke nisto ne drzi pod kontrola.


Ова ми доаѓа како некоја во саксија растена и одгледувана да биде самостална, еманципирана итн... и наеднаш се заљубуваConfusedConfusedConfused

Многу конфузно напишано...

Имено јака жена е за мене таа што со 6000 ден плата успева деца да нарани, облече, сметки да плати и пак да биде насмеана...

Јака и еманципирана е што не ги поднесува сите гомнарии на мажот и го баталува и сама изиграва и мајка и татко дома и плус се грижи за нивната егзистенција...

А и тие заслужуваат љубов искрена...
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:14
Грл..некако многу многу читам и глеедам импулсивност и неправилности и револт..
Самоуверени жени се ретки..Нежни жени, романтични итн..предс е од повреденоста на некои кои биле дозволени да бидат повредени..
Ако жената примети слабоста кај мажот мамичето ке му го расплаче без пардон и обратно и после ој леле сите се исти гедови.. Разграничете некои работи..
Самоувереноста е јака особина каде никој ништо не може да ми направи бе.. Во исто сплотено со нежност милост и романтика..
Самите си ги правиме работите понекогаш..
Самиоте понекогаш бараме насилство.. Самите трпиме насилство да страв ..каков страв сега .. нема страв има да му исправам глава нека лечи комплекси на слабост на друга страна..

Темата е јасна да не се расплинуваме...
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:16
Originally posted by влечка влечка напиша:


Ова ми доаѓа како некоја во саксија растена и одгледувана да биде самостална, еманципирана итн... и наеднаш се заљубуваConfusedConfusedConfused
Многу конфузно напишано...
Имено јака жена е за мене таа што со 6000 ден плата успева деца да нарани, облече, сметки да плати и пак да биде насмеана...
Јака и еманципирана е што не ги поднесува сите гомнарии на мажот и го баталува и сама изиграва и мајка и татко дома и плус се грижи за нивната егзистенција...
А и тие заслужуваат љубов искрена...


Ете ... Благодарам. мила. Идеме понатаму WinkWinkWink
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:17
osnovniot princip na zenata ne e silata. toa e maski princip, i zatoa zenata e vo zabluda ako se obiduva da go prevzema i da se gordee so toa. Isto kako sto neznosta ne e osnoven princip na mazot, i znaeme na sto lici takov maz. Poglednete gi rabotite vo prirodni ramki, od aspekt na organizam i negovoto adaptiranje vo prirodata, socijalnite grupi, opstanokot.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:19
vo ljubovta nema sila , taa doaga koga najmalku ocekuvas
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:21
Originally posted by girl_power girl_power напиша:

KOCKAR TI MOZES DA ZBORUVAS VO TVOE IME ZA NACINOT NA KOJ,STO TI I NIKOJ DRUG GI TRETIRA ZENITE.
MOZEBI PREMA TEBE NEKOJA PRETSTAVNICKA NA ZESKIOT POL SE ODNESLA NEFER PA SEGA SAKAS DA GO NAMETNES TOJ ODNOS NA SITE DRUGI.
FAKT E DEKA ZENITE SE LOSO TRETIRANI OVDE NA BALKANOT
PA VIDI ZITIBOGA STATISTIKA NA SEMEJNO NASILSTVO STO SE SLUCUVA KAJ NA S I SE KE TI BIDE JASNO
A NE MI PRICAJ ZA AMERIKA NEMA SANSA ZENITE DA GI TRETIRAAT KAKO BITCHES ZOSTO AKO BESE TAKA NEMASE PRI RAZVOD ZENATA DA DOBIVA POVEKE OD POLOVINATA NA IMOTOT STEKNAT OD MAZOT0=BOGATAS ZA KOJ SE OMAZILA I DA IMA SPECIJALNA ZASTITA I PRAVA.
SAMO DALI E TAKA KAJ NAS NE!!! I NEMA NI DA BIDE
A SAMATA GEJ POPULACIJA POTEKNUVA I JA IMA VO NAJGOLEM BROJ U SAD
NATALIJA ne znaci deka ako nekoja zena e samouverena deka ne moze da bide i senzualna i romanticna u isto vreme toa se sosema razlicni raboti
 
 
Devojce ....citni me dobro....ne vadi konstatacii bez dokazi ...prvo ni edna devojka ne me razocarala ..me razocaruvaat komentari kako sto e tvojot ..nie ne sme bile demokrati ...tuka gresis !!!
 
Vtoro ..semejnoto nasilstvo kaj nas se javuva radi los standard...ne radi nedemokraticnost na polovi Smile
 
Treto...Site tie sto se mazat za bogati toa im e i cel ..na lesen nacin da se obogatat..so razvod ...primeri milion ,...ako toa ti e idol vo zivot dusicke ..kaj nas makedonceto toa ne pali Wink
 
Cetvrto....gi pocituvam homoseksualcite i nivnata opredelba.....taka da kaj ima poveke ili pomalku ne mi e i bitno ...samo sto so vakvi razmisluvanja kako  tvoite ( mada pocituvam tvoe mislenje ...bi sakal i ti istoto da go pravis za moeto..znaci ne se raspravam so tebe ..diskutiram )..mislam deka za brzo vreme ke staneme naj gay nacija vo Evropa --ova mala sala Smile
 
Eve edno prasanje :
 
Doaga decko so buket cveke ...so mirna..nezna dusa i ti izjavuva lubov
 
Doaga Bred Pit  ..samo tolku
 
 
I kogo ke go odberes od niv Wink--ama iskreno


Изменето од natalija - 14.Декември.2006 во 14:29
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.