IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал
  Активни теми Активни теми RSS - Реал Мадрид или Барселона?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Реал Мадрид или Барселона?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Прашање: Real Madrid ili Barcelona
Одговор Гласови Статистика
16 [41,03%]
23 [58,97%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 12:07
Финално Ел Класико во Шпанскиот Куп        
 

 

Вечните ривали, Реал Мадрид  и Барселона, ќе сретнат во финалето од Кралскиот Куп на Шпанија...

Откако Барселона ја совлада Алмерија со 3:0 и го потврди пласманот во финалето, двојна победа остварија и Кралевите, овој пат совладувајќи ја Севиља со 2:0.

Стрелци на головите за Реал беа Озил во (82. минута) и Адебајор, кој постигна гол првенец во судиското продолжение од натпреварот.

Инаку, Севиља беше бранителот на Шпанскиот Куп бидејќи минатата година во финалето го совлада Атлетико Мадрид со 2:0Изменето од емил - 03.Февруари.2011 во 12:09
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2011 во 06:56
Реал побогат од Барса      
 

Во сезоната 2009/2010, Реал од Мадрид беше најбогат европски клуб...

Консултантската куќа "Дилојт" објави дека приходот на "кралскиот клуб" во изминатата сезона изнесувал 438,6 милиони евра.

На второто место е Барселона со 398,1 милиони евра, а следуваат Манчестер Јунајтед (349,8), Баерн Минхен (323,5), Арсенал (274,1), Челзи (255,9), Милан (235,8), Ливерпул (225,3), Интер (224,8) и Јувентус (205).

Поредокот на првите шест клубови остана буквално непроменет во однос на минатата година, а светската економска криза немаше никакво влијание на големите великани. Така Реал го зголеми приходот за 9,3 проценти во однос на сезоната 2008/2009, Барса забележа раст од 8,8%, а Јунајтед 7%Изменето од емил - 11.Февруари.2011 во 06:57
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2013 во 23:59
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 12561
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Март.2017 во 20:01
,,,barcaaaaaa,,,,crknete rojalisti,,,,кафе,,,

nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.