IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Macedonia - Most common software skillset
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Macedonia - Most common software skillset

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
eli1 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eli1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Macedonia - Most common software skillset
    Испратена: 11.Декември.2006 во 22:53
Zdravo,
 
Me interesira koj e najcest "software skillset" zastapen kaj nas?
Slusnav: C++/Malku Java & Web development
 
Kako e so Oracle ? Oracle technical & functional apps?
A kako e so pl/sql?
 
Kako se dvizat platite/dnevnicite?
 
Ocekuvam vasi odgovori
 
Odnapred blagodaram i pozdrav,

Eli
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 22:57
E pa kaj nas momentalno e najzastapen C/ C++ / Dlefi mislam, Java pomalku no popoleka se siri
Za drugite neznam
Кон врв
khaleefah Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"The Khilafah is Coming..."

Регистриран: 25.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај khaleefah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 21:18
Koku sto jas  znam za C++ ima najmnogu interes,Delphi golema  retkost (mene mi e najomilen iako e  samo IDE a ne Programski jazik),JAVA istotaka e retko zastapena, se na se mnogu sme slabi vo odnos na bugarite ili hrvatite.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2007 во 13:47
хрватите? погледнете овде само  http://www.forum.hr/archive/index.php/t-54478.html
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2007 во 10:21
В БГ

Java
C++
.NET, PHP
Delphi
...

http://itjobs.bg/

http://jobs.bg/front_job_search.php?frompage=40&str_regions=&str_locations=&old_country=-1&country=-1&region=0&category%5B%5D=25&position_level=0&keyword=#paging

Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2007 во 19:18
Java дефинитивно се бара кај нас најпоќе, исто како и C++ .. Исто така има работа и за веб програмери со познавање на php/asp.. Па бирајте програмери :).. Поз// Зоки
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.