IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Куче или Маче?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Куче или Маче?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 16>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 15:59
Originally posted by Dana Dana напиша:

* Нема да мјаукам за да влезам внатре, една минута откако после долго мјаукање ме пуштиле да излезам надвор.

* Кога си ја бркам опашката, ако по грешка си ја фатам задната нога и ја гризнам, нема да мјаукнам силно – тоа ги вади од памет газдите

* Нема да ги откачувам магнетите од фрижидерот (и хартиите кои ги држат), за потоа да си играм со нив и да ги напикам под фрижидер.

* Нема повеќе да влегувам со секој гостин во тоалет. Ионака не правам ништо, само седам тамо и ги гледам.

* Иако ноќните игри се најдобри, ќе се обидам почесто да играм преку ден. Ноќите се за спиење, а не за скокање по завеси.


* Нема повеќе да ги оштрам ноктите насекаде. Само од моето ќебенце.
* Нема повеќе да го напаѓам кучето. Пред нервен слом е.Која вистинаааааааааааааааааааааааааа.. LOLLOLLOL треба да ги потсетам без да се преслушаваат...LOLLOLLOL
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 16:22
Originally posted by Dana Dana напиша:

Eve nesto za mackite.. nema tema za niv, pa moze ovde..

Неколку работи кои една домашна мачка треба да ги запамети:

* Моите газди никогаш нема да ми дозволат да го изедам папагалот – се помирив со тоа.
* Нема да се накострешувам без потреба, особено не откако моите газди гледале хорор филм – тоа ги плаши.
* Нема повеќе да скокам на градите на моите газди среде ноќ, додека тие спијат, гледајќи ги право во очи додека не се разбудат (и се извадат од памет - нормално)
* Нема да мјаукам за да влезам внатре, една минута откако после долго мјаукање ме пуштиле да излезам надвор.
* Ако мјаукам пред конзервата со храна, таа нема да се отвори сама.
* Кога си ја бркам опашката, ако по грешка си ја фатам задната нога и ја гризнам, нема да мјаукнам силно – тоа ги вади од памет газдите
* Кога врне, врне на сите страни од куќата. Нема потреба да ги проверувам сите врати.
* Кога моите газди седат пред компјутер, и пишуваат на тастатурата, не ме предизвикуваат мене.
* Нема да ги откачувам магнетите од фрижидерот (и хартиите кои ги држат), за потоа да си играм со нив и да ги напикам под фрижидер.
* Масата не е место за спиење.
* Нема повеќе да влегувам со секој гостин во тоалет. Ионака не правам ништо, само седам тамо и ги гледам.
* Иако ноќните игри се најдобри, ќе се обидам почесто да играм преку ден. Ноќите се за спиење, а не за скокање по завеси.
* Водата во моето чинивче е иста со водата во чашите на моите газди. Нема смисла да им ја пијам.
* Нема повеќе да ги оштрам ноктите насекаде. Само од моето ќебенце.
* Нема повеќе да го напаѓам кучето. Пред нервен слом е.

 
И да….конечно научив, кога ќе пораснам нема да станам лав.LOLLOLLOLLOL Добри се
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
Anarhist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 14.Ноември.2006
Локација: Vinica
Статус: Офлајн
Поени: 471
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarhist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2006 во 18:19
Clap
Кон врв
SURFAC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SURFAC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2006 во 22:14
Kuceeeeeeeeee ama i maceto e super
Михаил Мојата чанта


чантата ми тежи точно еден тон
на неа ке зестане комотно и слон
ке се лизне и ќе шизне надвор кога роси
кај да најде еден билдер за да му ја носи.
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2006 во 23:50
Imam kuce i mislam deka e podobro od mace ama i macinja sakam.
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 21:21
Macka
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14582
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 15:15
jas sum poveke za kuce 
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 13:42
Куче!
 
Ич не сакам мачки, многу ми се дволични и подмолни. Во секое време би те изгребала, додека кучето секогаш ти е верно до крај!
Veni Vidi Vici
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2007 во 02:44
ПЕС
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 17:16
мачка дефинитивно....

само што ме утепа алергологот, демек сум имал алергија на мачки.... ма кој го шиша.... LOLLOLLOLLOL
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 22:45
Куче (и тоа лабрадор), ама нема услови дома
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2007 во 23:25
kuche,jasno,...machkite se za "machki"Big%20smile,...
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 01:28
I kuce i macka
Sarplaninec i sijamka

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
belichka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2023
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај belichka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 23:15
uf da mozam celo zivotinsko carstvo bi imala doma.....sega samo mace...................ama najbesno e so sakam volkcence da imam pak...
Blagosloven e Onoj Koj ide vo imeto Gospodovo
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.