IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни мудрости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни мудрости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627>
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2016 во 15:33
„Отсуството за љубовта е исто што и ветрот за огнот, таа ги гасне малите нешта, а ги пали големите.“ – Роџер де Рабутин
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2016 во 15:34
„Љубов е кога ви недостасува некој кога сте разделени, но сепак се чувствувате топло однатре бидејќи ви е блиску до срцето.“ – Кеј Надсен
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2016 во 17:49

„Отсуството ја остри љубовта. Присуството ја зацврстува.“ – Томас Фулер

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 14:29
Samo zena moze da nece,ono sto hoce!трепкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 14:48
Колку подолго го нема, толку повеќе ти треба воздивнување 
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 14:50
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Колку подолго го нема, толку повеќе ти треба воздивнување 


,,,,,,голема насмевка,,,,ah pusta prolet sho prai,,,,,плазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21943
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 14:53
Originally posted by pajser pajser напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Колку подолго го нема, толку повеќе ти треба воздивнување 


,,,,,,голема насмевка,,,,ah pusta prolet sho prai,,,,,плазење

Шо да се прави...закон на природата
не се може против него плазење
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2016 во 14:56
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Originally posted by pajser pajser напиша:

Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Колку подолго го нема, толку повеќе ти треба воздивнување 


,,,,,,голема насмевка,,,,ah pusta prolet sho prai,,,,,плазење

Шо да се прави...закон на природата
не се може против него плазење

,,,,,,газење од смеење,,,,,e da zakon si e zakon,,,,,плазење,,,,големо гушкање,,,,na ljubovniot zakon de ,,,da ne bidam offfftopic,,,::))Изменето од pajser - 24.Мај.2016 во 14:58
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2016 во 23:52
bi rekla :
...ako toj ja saka , taa ne go primetuva ,
ako istiot veke ne ja saka , taa istata luduva !
... ako taa go saka , toj brzo ke se oladi,
ako istata taa veke ne go saka , toj istiot ke zovrie!
zaklucok ?
sve e dobro se dodeka ne se kaze :
- Da , te sakam голема насмевка !
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2016 во 09:17
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

bi rekla :
...ako toj ja saka , taa ne go primetuva ,
ako istiot veke ne ja saka , taa istata luduva !
... ako taa go saka , toj brzo ke se oladi,
ako istata taa veke ne go saka , toj istiot ke zovrie!
zaklucok ?
sve e dobro se dodeka ne se kaze :
- Da , te sakam голема насмевка !

,,,,cccccc,,,,голема насмевка,,,,,ili  ima sakam/sh jaliti ne,,,

,,,bjonse,,lele ama komplikato ja naprai rabotava,,,ljubovta de,,,плазење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2016 во 22:26
Originally posted by pajser pajser напиша:

Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

bi rekla :
...ako toj ja saka , taa ne go primetuva ,
ako istiot veke ne ja saka , taa istata luduva !
... ako taa go saka , toj brzo ke se oladi,
ako istata taa veke ne go saka , toj istiot ke zovrie!
zaklucok ?
sve e dobro se dodeka ne se kaze :
- Da , te sakam голема насмевка !

,,,,cccccc,,,,голема насмевка,,,,,ili  ima sakam/sh jaliti ne,,,

,,,bjonse,,lele ama komplikato ja naprai rabotava,,,ljubovta de,,,плазење

...jas ic ne ja napraviv тага ljubovta takva si e samata ... jas samo ja kazhav realnosta em karakterot na covekot плазење 

Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2016 во 21:24
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Originally posted by pajser pajser напиша:

Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

bi rekla :
...ako toj ja saka , taa ne go primetuva ,
ako istiot veke ne ja saka , taa istata luduva !
... ako taa go saka , toj brzo ke se oladi,
ako istata taa veke ne go saka , toj istiot ke zovrie!
zaklucok ?
sve e dobro se dodeka ne se kaze :
- Da , te sakam голема насмевка !

,,,,cccccc,,,,голема насмевка,,,,,ili  ima sakam/sh jaliti ne,,,

,,,bjonse,,lele ama komplikato ja naprai rabotava,,,ljubovta de,,,плазење

...jas ic ne ja napraviv тага ljubovta takva si e samata ... jas samo ja kazhav realnosta em karakterot na covekot плазење 
,,,,,,neeeee,,,bjonse de ,,,ispagja deka za ljubov e potreben samo eden,,,,плазење,,,demek ako ti ne ja pravish ,,,tvojot ne ja pravi,,,znachi samo ednina,,,
,,,jas ne ja pravam ,,,mojana ne ja pravi,,,
,,,,ostana ljubovta na rachna rakotvorba,,,,смеење,,,,
,,,aaauuuuu,,,nemoj samo za karakteri,,,e tuka sitesme tenki,,,,so karakterite de,,,плазењеголема насмевкаплазењеголема насмевкаголема насмевкаголема насмевка,,,,,

nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2016 во 22:37
... ako ljubovta ne boli , togash e navika
ako premnogu boli , togash e opsesija
najdi ja sredinata i ke ja pocustvuvas ubavinata na ljubovta !
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13912
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2016 во 11:36
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

... ako ljubovta ne boli , togash e navika
ako premnogu boli , togash e opsesija
najdi ja sredinata i ke ja pocustvuvas ubavinata na ljubovta !
,,,,ljubovta e raj ili pekol,,,sredina nema,,,
,,,ne boli ili premnogu boli se retorički termini oti pragot na tolerancija za bolkata e različen kaj sekoja edinka,,,
,,,,ako ne se sklopat kockite ,,,,ako i dvajcata ne treperat na ista frekfencija nema ništo,,,
,,,ljubov e toa a ne panadjur,,,,::::))),,,       :)

Изменето од pajser - 06.Јуни.2016 во 11:37
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2324252627>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.