IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубовни мудрости
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубовни мудрости

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 27>
Автор
Порака
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 16:38

Da sakas zanci da zivees megu iljadnici luge a da mislis samo na eden

Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 22:51
Љубовта е музика што машките незнаат да ја свират LOLLOLLOL
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 22:52
mudrost :

Mozda covek ponekad izgubi sve sto mu je drago i oseti se napusten. Sam, sasvim sam. Mozda se ponekad razocara u ljude i sve oko sebe (cak i u sebe) i kao ptica bez gnezda trazi utociste pod tudzim krovom. Mozda ponekad, ali jednom sigurno, ispreci ce se neko pred tobom, neko preko koga ne mozes tako preci, pogledati ga preko ramena. Jednom, sigurno shvaticete da nekog duboko volite.
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 04:22
Ljubovta nikogas ne si odi dodeka ne dojdi
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 04:28

Ako ve prasa za mene

izlazetego deka "UMREV"
na toj den koga se razdelivme
 
Ako vi rece deka toj
seuste me "LUBI" ne
veruvajtemu zosto toj
me "U B I "
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
Betty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Betty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:16
Ljubovta ne moze dolgo da ja igra ulogata na razumot..
Vistinskiot prijatel e onoj koj te drzi za raka a ti go dopira srceto
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 15:19
Originally posted by babyblue babyblue напиша:

Љубовта е само збор се додека не сретнеш некого што ќе му го дадеш вистинското значење.
WOW BABYBLUE!!!!!!!!
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
zevzek Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zevzek Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 16:21
ljubovta e nesto neverojatno ubavo,prekrasno......taa e  najubavoto nesto vo zivotot se dodeka ne ti gi iskine zivcite!!! :)( ako postoi voopsto)
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2006 во 16:57
Malku so zakasnuvanje ..radi obvrski ..a i temava ne e bas za ova ..no pak radi nemanje dovolno vreme ..i.t.n ....da ne dolzam
 
 
SAKAM DA IM GO CESTITAM BOZIK NA SITE PRIPADNICI SO KATOLICKA VEROISPOVED ..DA IM POSAKAM ZDRAVJE ..SREKA ..I NAJVAZNO UBAV DUH ZA VREME NA PRAZNICITE ..KAKO DA IM ISKAZAM BLAGODARNOST ZA PODRSKATA KOJA KATOLICKATA CRKVA NI JA DAVA ZA NASATA PRAVOSLAVNA CRKVA ZA RAZLIKA OD NEKOI PRAVOSLAVNI CRKVI KOI RADI NEKOI NIVNI DNEVNOPOLITICKI INTERESI GO ZABORAVIJA DUHOT NA VERATA I GO ZAMENIJA SO DEMONITE NA KAPITALISTICKATA OLIGARHIJA PRETSATVENA SO BANKARSKI KONTA ...NO DA NE DOLZAM ..
 
 
Star cestit bozik Star
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 15:30
Ljubov i bolka se sestri bliznacki
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 15:34
Veruvaj vo jlubovta i togas koga zadava bol
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 18:43
За љубовта нема лек, треба само повеќе да љубиш
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2006 во 10:05

Глупавата жена може да му одолее на интелигентниот маж,но е потребно исклучително интелигентна жена за да му одолее на некој идиотSmileLOL

Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 14:41
Љубовта е најпотребна тогаш кога најмалку ја заслужуваме
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.