IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - Renault Fan Club
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Renault Fan Club

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака Обратен редослед
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Renault Fan Club
    Испратена: 15.Јануари.2008 во 22:27
Alonso prv na negovoto vrakanje so Renault. Dobar znakнамигнување
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 17:21
Alonso se vraka vo Renault, Nelson Piquet Jr vo drugiot bolid...
steta za Heikkiтага
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2007 во 16:17
Iskreno, ne veruvam deka ke bide dobar kolku Hamilton, no ke bide mnogu mnogu blisku do nego. Kovalainen vo 2004 beshe pobednik na "Race of Champions" kade sto go pobedi Schumacher vo Ferrari (kola), i Sebastian Loeb (rally shampion) so rally kolaShocked!!!

Mediava gledam mnogu se kriticni sprema nego, ama treba malce da razmislat deka site debitanti ne se vo McLaren/Ferrari kola i deka site debitanti ne se kako Hamilton
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2007 во 08:47
Да ти кажам право многу ме интересира што би се случило со Ковалаинен во болид како сега на Мекларен или Ферари сеедно . Ме интересира каде би бил во споредба со Хамилтон .
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 21:29
Se si vo pravo Delfin... Sepak, solidna trka od strana na Renault, so ogled kolku im e dobar bolidot godinava. Cestitki na Kovalainen za negoviot prv bod vo negovata F1 kariera

P.S. mi nedostigaat starite boi na Renault i meneCry
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2007 во 11:14
Лошо лошо лошо Confused . Мене лично ми е криво . Првенството без ДОБАР рено нема да биде добро !
 
И ова морам...болидот лани изгледаше многу поубаво .
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 21:56
Za zal, ako do sredina ne sezonata Renault ne se podobrat (mislam da bidat na podium regularno), tuka ke zavrshi sezonata za niv i ke se skoncetriraat na 2008, kako sto napravija vo 2004
P.S. Renault bea sampioni vo 2005Thumbs%20Up
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2007 во 10:38

Искрено ...малку сум разочаран од Рено ...веројатно очекував повеке ...Физикела до душа возеше во ,,своите рамки,, ...повеке ми е криво за Ковалаинен ...и не наидов на инфо на што се должеше неговото лошо возење ...мислам....дали имало некоја конкретна причина .

Како и да е Smile . Се надевам на се подобри перформанси и  во Рено...
 
НЕ сакам ни да замислам доминација на еден или само два тима .
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2007 во 22:38
ФОРМУЛА 1 - ИТАЛИЈАНСКИОТ ШЕФ НА РЕНО САКА САМО ДА ПОБЕДУВА

Бриаторе нема многу страст за Ф1 светот
Флавио Бриаторе можеби го нарекуваат плејбој, но 56-годишниот Италијанец сега открива дека детали и тајни за неговите успеси во светот на бизнисот. Генерален менаџер и шеф на тимот на Рено, кои ги освоија двете светски титули во 2005 и 2006, вели дека воопшто не е заљубен во големите брзини на формула 1.

"Не сум премногу страствен за формула 1. Едноставно само сакам да победувам", вели Бриаторе.

Бриаторе исто така води успешен менаџерски бизнис носејќи формула 1 возачи во спортот, има серија ноќни клубови (со името Милијардер), а во формула 1 дојде преку неговите врски со компанијата Бенетон.

"Јас сакам да се забавувам и уживам, но од друга страна сум многу дисциплиран и работам напорно. Сакам предизвици, како тој да ги совладам побогатите тимови како Ферари, Мекларен, Тојота и Хонда. Колку што предизвикот е поголем, послатка е победата", вели Бриаторе.
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2006 во 17:47
Srekna i uspeshna Nova godina na moite stari i omileni fanovi na RENAULT, vi posakuvam i na vas uspeshna godina i sekogash dobra pol pozicija no i nekoja pobeda vo slednata sezona :)
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 01:45
Ne ocekuvam da bideme sampioni iskreno, ama ocekuvam Heikki da napravi BOOM vo negovata prva sezona
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 23:32
Ha ha!!! Sliki aparat za celiot grad!!!!
Abe ovie reno, 2007 osekam deka ke bidat tapa!!!
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 18:45
Ne razbiram angliski!!!!!!!!!
Amstel!!!!! Ti bese protivnik...se sekavas....hmmmm
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2006 во 21:32
Originally posted by amstel amstel напиша:

Pa edna sek i ne e taka losho
Kako znaev sto ke pisis pod mojot komentar...ne e ne neli.Forsiral Hamilton , dal se od sebe, koga ke vleze vo bolidot Alonso ke mu se stresat malku racete na Hamilton pri dopir so volanot..

btw..odvaj cekam da zapocne sezonata, mi nedostasuvaat nedelite so Formula 1
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,262 секунди.