IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Фудбал > Фан клубови
  Активни теми Активни теми RSS - Фан клуб Горан Пандев
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Фан клуб Горан Пандев

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 202122
Автор
Порака
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2011 во 17:00
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2011 во 17:25
А каде да тренира кога сите фудбалери се по различните таму репрезентации ?Да си седи дома ли ? А и така им дават шанс на младите да се допрат до еден од фудбалерите на машката екипа .

Изменето од емил - 13.Ноември.2011 во 20:27
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2011 во 20:19
Toa vikam i jas, sledniot pat so pionerite, pa i tie da se doprat do fudbaler od maskata ekipa...намигнување
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2011 во 20:41
Nego ajd da vidime sto vika i KunFu Pandev vo svoeto obracanje...да



Пандев: Камо сите да се „предавници” како мене


http://img.plusinfo.mk/large_pics/2011/11/13/pandev.jpg

Македонскиот фудбалски капитен Горан Пандев писмено одговори на нападите дека е предавник и дека игра контролни средби за Наполи, иако поради повреда е ослободен од репрезентативните обврски. Тој смета дека таквите дезинформации се за да се внесе немир во националниот тим и да се сруши атмосферата во екипата.
„Во врска со последните написи во дел од медиумите кои очигледно се пристрасни и со цел да внесат немир кај мене, како капитен и во националниот тим би сакал да им порачам да го остават Горан Пандев на мир и да не ја рушат атмосферата која се враќа во репрезентацијата со доаѓањето на селекторот Тошак по слабите квалификациски резултати. Тие исти ‘душегрижници’ ги повикувам да помогнат, а не само да внесуваат негативна атмосфера во националниот тим. Јас сум веќе 50 денови повреден па доаѓам и се јавувам во репрезентацијата на повик на селекторот оставајќи дома бремена сопруга која требаше во секој момент да се породи... Сигурно јас многу повеќе сум направил за Македонија отколку некои што се преокупирани само со Пандев и Пандев и пак Пандев, ама тие луѓе не можат ништо да ми одземат од тоа што сум го постигнал во мојата кариера и што сум дал за репрезентацијата... Камо да беа сите ‘предавници’ како Горан Пандев ќе беше многу подобро”, пишува во писмото потпишано од Горан Пандев, а објавено на интернет страницата на Фудбалската федерација на Македонија.


You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2011 во 02:36
Eve go i rezultatot:


Пан­дев до­би ќер­ка

Ма­ке­дон­ски­от фуд­бал­ски ин­тер­на­ци­о­на­лец Го­ран Пан­дев втор­пат ста­на тат­ко.

Во бол­ни­ца во Не­а­пол не­го­ва­та соп­ру­га На­ди­ца на свет ја до­не­се ќер­ка­та Ана.

Спо­ред тат­ко­то на Го­ран Пан­дев, Рис­то, по­ро­ду­ва­ње­то по­ми­на­ло во нај­до­бар ред, а на но­ви­от член на се­мејс­тво­то нај­мно­гу му се ра­ду­вал си­нот на Пан­дев, де­вет­на­е­сет­ме­сеч­ни­от Фи­ли­по



Cestito majstore!!!
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2011 во 23:10
Konecno Pandev prorabote...2(dva) komada protiv Juventus vo nereseniot natprevar vecerva...аплауз
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2011 во 10:22

Ако не останам во Наполи, си заминувам од Италија

Горан Пандев уште еднаш потврди дека нема намера да се враќа во Интер на крајот од сезоната, иако има договор со "нераѕурите" до 2014 година. Во интервју за италијанскиот весник "Газета дело спорт", македонскиот репрезентативец беше дециден дека сака да остане во Наполи, во спротивно, ќе си замине од Италија.

- Неапол е идеален град за мене. Ова (Наполи) е вистинскиот тим. Не знам што ќе се случи во јули, бидејќи сум отстапен играч, но сигурен сум дека ако не останам тука, ќе си заминам од Италија. Ќе биде или Наполи или странство - нагласи Пандев.

Прашан каде би сакал да ја продолжи кариерата, напаѓачот на Наполи одговори:
- Ја сакам Шпанија. Можев да преминам во Севилја пред да дојдам во Интер. И навистина ми се допаѓа Англија, тоа е како друга планета, не само фудбалот, се е различно.

Според Пандев, фаворит за титулата во Серија А е Јувентус.
- Тие не играат во европските купови и тоа е голема предност, како што покажаа случаите со Милан, Удинезе и со Лацио. Не треба да не отпишете и нас, па и Интер, иако мислат дека играчите му се презаситени. Победувањето ти помага повторно да победуваш, те прави уште погладен - кажа, меѓу другото, македонскиот репрезентативец.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2011 во 00:04
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2012 во 06:33
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2012 во 11:34
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2012 во 15:53
 

Станува се поизвесно дека Горан Пандев во летниот преоден рок ќе ја заврши позајмицата во Наполи, а Интер ќе го продаде на клубот кој ќе понуди најмногу пари.

Пандев кај Ето во Анжи?

Македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев од идната сезона ќе има нов клуб. Ова станува се поизвесно бидејќи тренерот на Наполи Валтер Мацари нема да смета на Македонецот во следната сезона, поради неговата висока плата, додека Интер сака да го продаде.

Според последните информации, последниот клуб кој пројави интерес за услугите на Горан Пандев е рускиот Анжи Махачкала. Постои веројатност нашиот фудбалер да му се приклучи на поранешниот соиграч од Интер, Самуел Ето. Според руските медиуми тимот од Махачкала е подготвен да плати 10 милиони евра за услугите на Пандев.

Останува да се види дали нашиот репрезентативец ќе се согласи на овој трансфер или ќе ја одбере Шпанија, со оглед на тоа дека тоа е неговата посакувана дестинација и со оглед дека од порано Виљареал и Севиља го посакуваа во нивните редови. Сепак, веројатно крајниот збор ќе го имаат Масимо Морати и Интер.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85164
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2012 во 18:22

ПАНДЕВ ЈА ПРОДОЛЖИ ВЕРНОСТА СО НАПОЛИ




Горан Пандев како што и се најавуваше потпиша договор со Наполи со кој ќе остане во тимот од Неапол до јуни 2015 година, со опција за продолжување на уште една дополнителна година. 


Веста за новиот договор беше официјално објавена на интернет сајтот на Наполи.

Македонскиот фудбалер во редовите на Наполи, ја помина сезоната 2011-2012 играјќи за тимот како позајмен играч од Интер. Во 42 натпревари за Наполи, Пандев постигна 7 гола. 

Пандев е пресреќен што останува во Неапол - градот во кој се чувствува како дома.

„Се чувствувам прекрасно, како да сум на седмо небо. Цело време го сакав само Наполи, инсистирав да останам во овој клуб и пресреќен сум што таа желба целосно ми се исполни. Имам огромна доверба во проектот на управата на Наполи и на тренерот Мацари и убеден сум дека куп-трофејот е само почеток на циклусот на овој извонреден тим. Горд сум што сум член на Наполи и би сакал да ја завршам кариерата во овој тим“, изјави Пандев
Кон врв
Schatzii7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unglaublich

Регистриран: 19.Октомври.2011
Локација: Lost somewhere
Статус: Офлајн
Поени: 7019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2013 во 15:02
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 202122
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,086 секунди.