IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - McLaren Fan Club
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

McLaren Fan Club

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
Автор
Порака
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 17:00
Alonso

Hamilton
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 17:56
ФИА денес објави дека не нашла злоупотреба од страна на МекЛарен...

Победата е чиста како суза... LOLLOLLOLLOL
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2007 во 20:15
a kao demek ne bese CISTA KAO SUZA Big%20smile
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2007 во 16:11
Eve pocelosen izvestaj  za  "necesnata" pobeda na mclaren
 
 
ФИА : Мекларен не ги прекршил правилата

%20После темелната истрага, ФИА и официјално објави дека тимот на Мекларен не прекршил ниедно спортско правило во текот на Г.Н. на Монако.
Тоа што подигна голема прашина на последната трка,...

 

 беше изјават на на директорот на тимот, Рон Деннис, кој потврди дека после првото влегување во боксот им напоменал на своите возачи да ги задржат своите позиции. Британските медиуми, кои нестрпливо сеуште ја очекуваат првата победа на нивниот нов национален јунак - Луис Хамилтон, оваа изјава огорчено ја разбрале како тимска наредба, која според правилникот на ФИА е забранета после инцидентот на Ферари во 2002 година.
Во својата изјава, ФИА ја објасни конечната одлука: "Проучувајќи ги снимките на комуникација помеѓу тимот на Водафон Мекларен Мерцедес и нивните возачи, заедно со податоците на посматрачите на ФИА, и податоците на тимот, јасно е дека сите акции на Мекларен во текот на овогодишниот Grand Prix на Монако, се потполно легитимни, и затоа несе потребни понатамошни истражувања. "
Иако некои веруваа дека стратегијата на Мекларен за Хамилтон да оди со едно застанување во боксот ја претвориле во две само да би го зачувале Алонсо во трка, ФИА го потврди спротивното. Вистина е дека Луис имал гориво доволно да извози уште пет кругови повеќе од својот тимски колега, меѓутоа стратегијата на Мекларен со едно влегување во бокс претставувала план Б, доколку на стазата би излегол Safety Car. Со обзир на тоа дека сигурносниот автомобил не требаше да интервенира, Хамилтон го извршил своето второ застанување спрема планот.
Од друга страна, јавувањето на Деннис на своите возачи да забават, ФИА исто така го оправда. Во својата изјава објаснува дека е нормално тимот да ги опомени своите возачи на поспоро возење доколку се наоѓаат во уверливо водство или доколку несака да ја ризикува нивната трка.
Во заклучниот ивештај, ФИА напиша: " Мекларен беше во можност да ја следи својата оптимална тимска стратегија бидејќи имаше очигледна предност пред сите болиди.тие не направија ништо што би имало влијание на крајниот резултат на трката. "

атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2007 во 19:39
ALONSO: NE OSJEĆAM SE UGODNO

Fernando Alonso ovu je sezonu započeo sjajnim rezultatima. Nakon šest utrka, Španjolac ima dvije osvojene pobjede, te po jedno drugo i treće mjesto, što mu je, naposljetku, uz po jedno peto i sedmo mjesto, osiguralo čak 40 bodova.

Međutim, impresivni rezultati momčadskog kolege, Lewisa Hamiltona, koji je u šest nastupa osvojio jednu pobjedu, četiri druga i jedno treće mjesto, donekle su zasjenili ovogodišnje uspjehe dvostrukog aktualnog svjetskog prvaka. Cijelu situaciju dodatno su pogoršali britanski mediji koji, očekivano, u središte pozornosti stavljaju nacionalnog heroja, Hamiltona, koji trenutno vodi u ukupnom poretku vozača s osam bodova prednosti u odnosu na Fernanda.

"Pa, od samog početka se ne osjećam u potpunosti ugodno," rekao je Alonso u razgovoru na španjolskom radiju. "Imam britanskog momčadskog kolegu u britanskoj momčadi i on obavlja sjajan posao, te znamo da sva podrška i pomoć odlazi njemu. To sam shvaćao od početka."

"Ali, ne žalim se. Pobijedio sam u dvije od šest utrka, završio sam na podiju četiri puta i imam 40 bodova koji će mi, naposljetku, omogućiti da se borim za naslov prvaka."


Nezadovoljan britanskim medijima, Alonso je dodao: "Ti isti novinari i novine, da je sigurnosni automobil izašao u 23., a ne u 24. krugu kada Hamilton ne bi imao dovoljno goriva za još jedan krug, ne bi mogli reći ništa. Španjolski mediji imaju više poštovanja od britanskih."
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2007 во 13:17
Напред ХамилтонClapClapClap
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 20:26

Necesen tim-ne pobeduva a toa e McLaren!!!

Fanovi na McLaren ve skinavme vo poslednata trka , vi ja odzedovme pred nos pobedata so samo eden poen prednosголема%20насмевка

атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 20:35
Mnogu mi e merak sto Pacerskiot tim Mclaren ostana so prazni race!!!!
Takvi pede.... zasluzuvaa takvo nesto, cela sezona muckaa nesto i na kraj toa im se osveti
E pa nazdravje LUZERIIIIII!!!!!!
Кон врв
MisIcA, Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The first MISS suspended

Регистриран: 01.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIcA, Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 20:42

Ke nemaat uste dolgo pobeda,a slednata sezona zelba mi e da gi vidam kako sto zavrsija vo 2006 god.Po necesen tim nema.

Ovaa sezona izgibiv nervi za Mclaren, srekna sum sto ostanaa so prstot vo usta!
LUZERISTA!!!
атеист да бидеш е слично како да си далтонист
а цел живот да пишуваш и зборуваш
за боите...(модератор аџија)
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 20:51
Go delam tvoet mislenje Misica!!!
No mislam deka ostanaa so poveke od prstot vo usta
Nesmeam da zboram vulgarno!!!!!

McLaren koj ve e.......!!!!!!!!
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 20:54
Kaj ste be navivaci na McLaren.... ve snema nesto....

Da ne placete sokrieno vo nekoja soba kade sto nema TV, Radio ili PC
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 21:01
аииии навивачот на ферари кој што никаде го немаше цела сезона, па дури некаде прочитав и дека не му е интересно више кога го нема Шумахер, наеднаш се појави газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење Богами стварно јаки наивачи има Ферари намигнувањенамигнувањенамигнување Додека навивачите на Мекларен цело време беа тука, и ако разгледаш малце поубаво, ќе видиш дека не се кријат намигнувањенамигнување Патем речено честитки за титулата на Раиконен, двајца се караат трет користи, тоа е намигнување

Изменето од Ghost - 21.Октомври.2007 во 21:01
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
veni vidi vici Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 554
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај veni vidi vici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 21:05
Originally posted by Ghost Ghost напиша:


аииии навивачот на ферари кој што никаде го немаше цела сезона, па дури некаде прочитав и дека не му е интересно више кога го нема Шумахер, наеднаш се појави газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење Богами стварно јаки наивачи има Ферари намигнувањенамигнувањенамигнување Додека навивачите на Мекларен цело време беа тука, и ако разгледаш малце поубаво, ќе видиш дека не се кријат намигнувањенамигнување Патем речено честитки за титулата на Раиконен, двајца се караат трет користи, тоа е намигнување


Ne be bratce!!!! Samo ne se soglasuvam so Perun vo nekoj stavovi za forumov. Zatoa me snema. A od utre povtorno ke me nema. Sto da pravam koga nekoj nema stil!!!!
Кон врв
martin_mk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Април.2006
Локација: Canada
Статус: Офлајн
Поени: 200
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martin_mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2007 во 21:08
uzivajte dodeka trae, dolgo vreme cekavte. Inaku, se skinav od smeenje koga Alonso davase interview na pres konferencija, celo vreme se podsmejuvase, edvaj izdrza covekot haha, a sigurno site znaeme za sto se smee
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.