IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Српско - Грчкиот Шовинизам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Затворена темаСрпско - Грчкиот Шовинизам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
Автор
Порака
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 02:50
Фали ме усо зошто ќе те раскинамBig%20smileBig%20smile Смешен си бе момче повтараш едно исто по сто пати и кога ќе приметиш дека другиот го здомрзело да се замара со тебе односно си рекол  батали го будалава ти мислиш дека си паметен. Многу си смешен па дојде и сам да си се пофалиш, колку си патетиченLOLLOL.

И ти реков ти си зло не за Македонија на Македонија можеш да и се фатишWink туку зло за србите, само омраза предизвигуваш кај македонците за србите ништо друго, а сега ако влеземе во НАТО ќе и требаме на Србија а ако нанижеш повеќе душмани толку има повеќе шанси да дојде на позиција некој  кој треба да и помага на Србија а бил исфрустриран од тебе. Така да момче кој на кому гроб му копа сам паѓа во него.Wink Ај уживај сега. МАКЕДОНИЈА ОФИЦИЈАЛНО 2008 ПОКАНА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО БУШ 28 номември 2006 РигаWink
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 08:37
Originally posted by bojan81 bojan81 напиша:

Џабе boogie ти им објаснуваш јадни они мислат дека некој од нас мрази сруби јас им кажав еднаш имам стопати повеќе другари срби, бугари албанци од они што познаваат луѓе вопшто. АБРЕ РАЗБЕРЕТЕ НЕРАЗУМНИ СРБОМАНИ НИЕ СМЕ ПРОТИВ ОНИЕ КОИ НЕ НЕГИРААТ ОНИЕ КОИ НЕ НЕ ПРИЗНАВААТ ОНИЕ КОИ ЈА ПЛУКААТ НАШАТА ИСТОРИЈА И ИДНИНА А ВО НИВ СТЕ ВИЕ ЗНАЧИ НИЕ НЕ СМЕ ПРОТИВ СРБИТЕ НИЕ СМЕ ПРОТИВ ИЗМУТИРАНИТЕ ФОРМИ НА СРБИ ОДНОСНО СРБОМАНИ КОИ МАКЕДОНИЈА СЕ УШТЕ ИМ Е СПРСКА ЗЕМЈА МПЦ Е СПЦ ИТН.  И тука нема друг кој секој ден легнува и станува со омраза освен мутантите срби.


 AKO SE ODNESUVA OVA I  ZA MENE DA MI SE IZVINIS,PRVIN KAKO DIPLOMIRAN MAKEDONIST SUM SE IZJASNILA DEKA SUM ZA MAKEDONIJA,A VTORO AKO SUM KOSMOPOLIT TOA NE ME PRAVI POMALKU MAKEDONKA,DA SME SITE PRVIN LUGJE NEMA DA IMA OMRAZA TOLKAVA MEGJU NASTongue

Изменето од beleg - 29.Ноември.2006 во 08:57
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2006 во 12:59
Ja povtaram za da sfatis posto si malce spor vo pametot
a ti si toj koj LAZeSH

stavas nekoi zborovi koi nikade gi nemalo zlonamerno

aj citaj poleka sve i najdi kade ja toa sum go rekol toa sto ti me KLEVETISH ??
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
adzigogov2001 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2006 во 13:13
NINZA NE LAZE, NINZA SAMO E GLUP.
МНОГУ НЕ СВАЌА,

АЈ НИНЗА СВАЌА; ЌА ЌА ЌА ЌЕЕЕ.

ЌЕ ТЕ ИЗГОРАМ
Кон врв
ILCO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 16:00
ABE DOSTA LUGE SO TOJ NACIONALIZAM SOVINIZAM PREKU GLAVA MI E DOSTA VISE!SO BILO BILO VO MINATOTO BILO PA I SETO TOA BILO POLITIKA.DOSTA VISE KAKVI TERITORIALNI PRETEMZII OD SOSEDITE I OBEDINUVANJE NA MK.DAJ DA ODIME VO EVROPA I DA JA SOCUVAME OVAA MAKEDONIJA STO JA IMAME OTI KAKO SME POCALE SAMI KE SE UNISTIME.
DOSTA VISE OTI NIEDEN NAROD NEMA PROTIV NIEDN NAROD.DAJTE KULTURNO DA SORAPOTUVME I DOST SO TOJ NACIONALIZAM OTI DO NIGE NE VODI SAMO DO VOJNI I NETRPELIVOST SO VI VLEGLO VO GLAVA VAKVO NESTO. SAMO POLITIKA GO PRAVI TOA I NEKOI USIANI GLAVI I DA NE IM DOZVOLIME DA GO PRAVTA TOA. 


Изменето од ILCO - 13.Декември.2006 во 16:05
ILE
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 18:02
Koja politika sto zboruvas ti,koi pretenzii ima Makedonija i kakvo obedinuvanje,nie nacionalizmot go cuvame za da prezivime - ako se pomirime so rabotite edno po edno sosedite ke ne asimiliraat za nekoja godina.Neli gledas deka site sakaat del od kolacot Makedonija,dzabe nie sakame u Evropa koga Evropa e daleku za Makedonija i Makedoncite sega e momentot koga treba da se pazime od site strani ako preziveeme slednite 10 god Makedonija ke postoi ko drzava ako ne ke vlezeme u Evropa ko Bugari,Srbi ili Grci
Кон врв
ILCO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 03:55
ABE STVARNO NEMATE POJMA MAKEDONIJA KE PROPADNE OD VAKVI KAKO TEBE KAVO ASIMILIRANJE OD SOSEDITE DOSTA VISE SO TOA. NAZIONLIZOT NE DOBAR NE VELAM JAS DEKA NE TREBA ALI OVA E PRETERIZAM.A MAKEDONIJA KE PROPADNE OD SAMITE NAS I OD POLITICARI KAO OVE.
KAKVO VLEGUVANJE VO EVROPA KAKO BUGARI SRBIO GRCI STVARNO STE ZA LECENJE NE STVARAJTE MRZNJA DAJTE UMETICKI I KULUTURNO DA SORABOTUVAME.VO EVROPA SITE KE BIDEME EVROPEJCI I ROBERD SUMAN KAKVA ZAMISLA IMAL ZA EVROPA DA SE SOPJAT SITE KULTURI A NE OVA DA PRESTANETE VISE SO OVA. OTI ODAM VO BUG I SE PRAAM BUGARIN.POVECE SKAMA VO EVEROPA KAKO BUGARIN NEGO DA ZIVEAM VO BEDA I ZATVOREN OVEDE I AKO NE TAKA ALI. POD HITNOP DA SE PREWSTANE SO TOJ NACIONALIZAM. AKO SAKME DA JA SACUVAME KUTURATA DA JA OPRAVIME MRTV A NE SRBITE RTS DA NI GI IZDAVAAT NARODITE PESNI NA CD. E OD VAKVI KAKO VAS KE PROPADNE MAKEDONIJA.

DOSTA NACIONALIZAM
ILE
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 18:30
http://www.makedonskosonce.com/sonce237/tekst19.htm
Кон врв
Arm'nj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 134
Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 15:23
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Koja politika sto zboruvas ti,koi pretenzii ima Makedonija i kakvo obedinuvanje,nie nacionalizmot go cuvame za da prezivime - ako se pomirime so rabotite edno po edno sosedite ke ne asimiliraat za nekoja godina.Neli gledas deka site sakaat del od kolacot Makedonija,dzabe nie sakame u Evropa koga Evropa e daleku za Makedonija i Makedoncite sega e momentot koga treba da se pazime od site strani ako preziveeme slednite 10 god Makedonija ke postoi ko drzava ako ne ke vlezeme u Evropa ko Bugari,Srbi ili Grci
 
 
Ne trebit tepilo edno da se pazish...samiot pritisok od site strani ke go oformi ovoj narod i ke mu dade svest nacionalna,  ke im se vrati ko bumerang...kolku poveke ja stegaat Makedonija pravoproporcionalen ke e otporot kon asimilacija....tie so nivnoto trudenje da ne sjebat ustvari ne pravat pocvrsti...Ko koga ke stegash vlazen sapun so dlanka i toj odskoknuva...taka ke se  vozdignat nash*te ideali i chuvstva ....
Кон врв
ILCO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 16:18
E OD VAKVI KAKO VAS KE PROPADNE MAKDONIJA.

Изменето од ILCO - 20.Декември.2006 во 16:19
ILE
Кон врв
aladin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2043
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 01:04
ne dirajte bracu srbe!
 
oni se najdobar primer kako i bugarite i grcite treba da i go vratat delot na makedonija!   ILI GRESAM???
 
SO SE ODNESUVA DO SRBSKATA VOJSKA---AKO NE SE KOLEA TIE VO BOSNA I KOSOVO SO MISLITE NAS KE NI BESE POLESNO????
 
NE PRAVETE OD PRIJATEL-NEPRIJATEL!  NEMA POTREBA!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2006 во 10:33
Site imaat pretenzii kon Makedonija i sekoj si gi ostvaruva svoite celi onaka kako znae i umee.

Grcite toa go pravat na ekonomski plan, groto fabriki i banki se vo nivna sopstvenost, Bugarite uspeaja na navedat daleku poveke od 50 % makedonci koi nemaat nisto zaednicko so Bugarija i bugarstinata da pobaraat i dobijat bugarsko drzavjanstvo, Srbite toa go pravat preku pravoslavnata crkva , si naznacija svoj egzarh i za niv administrativnite granici ne znacat nisto, makedonskata teritorija ednostavna podpagja pod SPC. Da ne zboram za albancite koi na mnogu pameten nacin si ostvaruvaat se sto sakaat.

I od site komentari ovde , osven navredi kon onie sto ne se makedonci nikoj ne kazuva i ne go posocuva vistinskiot krivec . Kade e ovoj narod da stane i da se sprotistavi na seto ova? Koga toa ke znae da go napravi, nema da mu treba "pomos" od nekoi drzavi za da vleze vo EU, tuku EU sama ke bara da ima takov narod vo svoeto clenstvo.
Кон врв
ILCO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 0
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 19:33

ABE SITE STE ZABEGALE SITE OVDE.KAKVI PRETENZII KON MAKEDONIJA STVARNO STE ZABEGALE.DRUGTE VLEGOA VO EU A NIE USTE SO TIIE PRETENZII AKO PROPADNE MK SAMO OD NASIVEE POLITICARI  SO JA ISKRADOA I OD VAKVI KAKO VAS DOSTA SIRITE NACIONLIZA -SOVONOZAM MEGU NARODITE .SAKAJTE SE LJUGE I DOSTA VISE .DAJTE DA ODIME VO EU I EKONOMSKI DA SAKREPNEME .



Изменето од ILCO - 22.Јануари.2007 во 19:34
ILE
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2007 во 22:21
Па ако не си знаел има многу граѓани у Македонија и што не сакаат у ЕУ,се до потпишување на договорот со ЕУ што се надевам дека ке биде референдумски се надевам дека овие претензии до тогаш ке бидат оставени но не заборавени бидејки знаеме дека сеуште имаме поробени делови од нашите соседи
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.