IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Диети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 33>
Автор
Порака
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:49
прв пат во живот сум на диета.. да видиме колку ќе ме трае
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
pcelarmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelarmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 21:16
Бидејки сум нов на форумот незнам дакли е пишувано за Хибернациска Диета.Диета со природен пчелин мед.Повеќе можете да прочитате на www.pcelar.mk
Кон врв
pcelarmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelarmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Март.2009 во 21:27
Дали сте чуле за хибернациска диета. Диета со природен пчелин мед прд спиење. види http://www.pcelar.mk/

Изменето од pcelarmk - 28.Март.2009 во 22:30
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 01:23
 
 
 
 
  Подобра диета од постењево.....здравје.....намигнување....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 02:58
не држам строги диети.......
од причина што после пак се надокнадува се што си си скратил од јадењето
Јас до сега за помалку од 2 месеца симнав 4 кг
важбам,слабо вечерам,лебот скоро го отфрлив(и ако јадам само црн)благичко си каснувам.........
Виното и мезето,го заменив со узо и салати
И добро ми е
Уште 4кг да симнам и супер ќе биде
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 03:01
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

не држам строги диети.......
од причина што после пак се надокнадува се што си си скратил од јадењето
Јас до сега за помалку од 2 месеца симнав 4 кг
важбам,слабо вечерам,лебот скоро го отфрлив(и ако јадам само црн)благичко си каснувам.........
Виното и мезето,го заменив со узо и салати
И добро ми е
Уште 4кг да симнам и супер ќе биде

Лејјјј...толку ли си дебела ма.......ауууууу
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 03:09
не бе ама сакам уште толку
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 03:12
ааааа....штом имаш за симнување...дебела си...хехехехехехе
Кон врв
mistake Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mistake Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 14:33

.



Изменето од mistake - 02.Февруари.2011 во 17:26
Кон врв
jenifer lopez Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jenifer lopez Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 15:16
e pa i jas sum za prv pat na dieta, i dobro mi e odi do sega, i iako ne se meram,ama gledam rezultati ima,e sega se mislam sto ke pravam koga ke mi zavrsi dietata, za da ne gi vratam kg. ke mora da pocnam da vezbam,no i steknav nekoi naviki za zdravo jadenje pa se nadevam nema da se popravam pak.
Кон врв
jenifer lopez Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jenifer lopez Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2009 во 15:19
Виното и мезето,го заменив со узо и салати???
znam deka sega dodeka sum na dieta nema alkohol, no za potoa ne znam zestoki pijaloci e podobro namesto vino ?
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 21:52
Porucek: eden keks i eden seks..
             Rucek: dva keksa i dva seksa.
             Vecera: tri seksa, bez keksa.
             Savet: dokolku dietava ne dava rezultati , pojacajte ja vecerata....голема%20насмевка    
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
mina_d Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mina_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2009 во 21:58
Originally posted by lane62 lane62 напиша:

Porucek: eden keks i eden seks..              Rucek: dva keksa i dva seksa.              Vecera: tri seksa, bez keksa.              Savet: dokolku dietava ne dava rezultati , pojacajte ja vecerata....голема%20насмевка     

sigrno ima efekt neli? Provereno e...taka? Fala na sovetot Lanence
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!
Кон врв
THEPRINCESS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 29.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај THEPRINCESS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2009 во 15:19
bev na dieta, izgubiv i kilogrami ma da nemav potreba za gubenje, ne jadev nisto, ili jadev mnogu malku ali mi oslabna mnogu krvta i odtogas ne sum drzela pak dieta
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,562 секунди.