IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Диети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 33>
Автор
Порака
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 10:04
aaaaa ne go pijam vekje...nema smisla, na 56 kila dojdov....
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 10:50

Зока душо.......

Остави ги чудотворните начини на слабеење......чаеви, кафиња, дрн дрн јариња.......

Мора да сфатиш дека средувањето на начинот на живот (физичката активност и исхраната) се клучот.......

Не барај брзо решение, барај ТРАЈНО решение.......
МИР со сите
Кон врв
picky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај picky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 11:06
Originally posted by Kali Kali напиша:

Picky, da ti kazam za kafeto....go kupiv pred edna nedela cisto da podobram digestija, oti mi uspori metabolizmov poslednive meseciсреќа 4 pati se napiv- po ednas na den, i ne mozev da izlezam od WC! Oslabev 2 kila, stvarno ne veruvav deka moze taka da deluva.... mislev deka moze samo da ti ubrza digestija, kako site drugi caevi za 'slabeenje' sto samo pravat povekje da mockas.Taka da, mozes da si go kupis....tamu pisuva da se pie 2-3 pati dnevno, mada ne mozam da zamislam sto kje bese ako go piev 2-3 pati dnevno...kje prespivav vo WC:)))))

Jas neam problemi so tezina, za sreka (naprotiv 45 :S) ama tatko mi go pie, i kao sto go gledam mislam deka ima efekt...go pie tri cetri dena...
Znaci problemive so tezinata ili se zaradi 1. hormonsko poremetuvanje (taka da treba drugi raboti da se sredat, dzabe da pie covek) ili 2. los metabolizam (ondak moze da se deluva so ovie preparative) ili 3. mnogu hrana se vnesuva - i tuka moze da se reagira, samo so dobra psiha! :)
No expectations, no disappointments!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 15:28
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


Зока душо.......

Остави ги чудотворните начини на слабеење......чаеви, кафиња, дрн дрн јариња.......

Мора да сфатиш дека средувањето на начинот на живот (физичката активност и исхраната) се клучот.......

Не барај брзо решение, барај ТРАЈНО решение.......


Tocno..sto ako oslabes brzo za edna nedela,a potoa odma gi nadoknadis izgubanite kila..niso ne si napravil..moras da najdes trajno resenie za da mozes celo vreme da si ja odrzuvas tezinata..fizicka aktivnost i pozdrava hrana bazirana na zelencuk,ovoslje,zitarki..treba pravilno da se kombinira hranata i spored mene kaj sekoj ke ima odreden efekt..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 20:38
Еве и од мене некој совет

Јади многу овошје, зеленчук ( тоа веќе го знаеш )
Јади многу, меѓутоа во мали количини. Денеска е подобро да јадеш 6 пати на ден ама по малку и здрава храна тоа да биде, а не да јадеш два пати некои хамбургери или неколку кришки леб.
Кога јадеш јади бавно, добро изџвакај ја храната
за да сфати мозокот дека си најадена потребни му се 20 минути
затоа гледај да ја изедеш храната за околу 20 минути
Пиј многу чаеви, и вода 8 чаши на ден
Газирани сокови никако ( не му прават никаква корист на организмот туку само штета , создаваат целулит )
И немој да гладуваш, тоа НИКАКО. На организмот му е потребно храна за да функционира ама во помали количини.
Ама мораш и да вежбаш. Физички да си активна за да го обликуваш телото, а не да слабееш и кожата да ти виси.
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 20:40
mala zamerka. prvo neka oslabe pa neka vezba.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 20:43
Може и така
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 23:33
просто,..јади повеќе овошје и зеленук и вежбај редовно, пијај течности и то!

Изменето од Командантица - 15.Март.2009 во 23:33
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 23:49
Originally posted by zoka-b zoka-b напиша:

Ве молам ај некој нека даде екој совет за слабеење!!!
Многу сум разочарана од мојот изглед. Слушнав дека помагал чај од магдонос,ама незнам колку треба да конзумирам дневно.


Абе каков чај,земи таму вежбај тренирај нешто шо вклучва кардио тренинг,благо и бел леб никако,редовна храна со минимална вечера.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 23:55
аманте бе со тие диетите, ќе се запрепастите, не толку строги диети, најважно е вежбањето!
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
Тречи Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Царевићот

Регистриран: 22.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 414
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Тречи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 23:57
Склекови,стомачни,трчање целодневно. Што сакате вие да мцкате пред компјутер и да ви исчезне салото?
Книге децо книге......
Речи свима ко си,не штиди се своје вере,и буди поносни син Православја!

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 00:16
Originally posted by Командантица Командантица напиша:

аманте бе со тие диетите, ќе се запрепастите, не толку строги диети, најважно е вежбањето!


Јадењето е најважно после вежбањето.А третиот е во право,седат пред компјутер и ждерат и сакат со некој чај да ослабат,да ве ебам неписмени.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 18:39
hahahhaha dobri steголема%20насмевка


Najvazno da za oslabes e, da se cuvstvuvas dobro so samiot sebe, ispolneto i srekjno. Lugjeto slabeat vo dve situacii: prvo,koga jadat togas koga im se jade i sto im se jade ( sto na organizmot mu e potrebno), dodeka se debelat togas koga hranata im zamenuva/nadomestuva drugo zadovolstvo, dr nesto vo zivotot kako seks, ljubov, zaguba, neuspeh, itn pa jadat i koga ne im se jade...i vtoro, slabeat togas koga vo istite situacii, ja otfrlaat skroz hranata, gubat apetit. Da pretpostavime deka nieголема%20насмевка ne spagjame vo vtorata grupa lugje....

Ako pripagjas na lugjeto koi se debelat poradi toa sto hranata im e zamena za nesto drugo vo zivotot, ili jadat prekumerno da se oslobodat od sekojdnevniot stres ednostavno...za da oslabes....najdi si dodatno ispolnuvanje vo zivotot...zaljubi se... zapisi se na nekoj k*rs/aerobik e dobra ideja ( vezbanjeto dava cuvstvo na srekja poradi endorfinot:))....izleguvaj cesto so drustvo....vezbaj joga ( ako dozivuvas profesionalen stres)....

Pravilnata ishrana sekogas uspeva koga ja pravime so zadovolstvo i so ljubov kon sebe od samiot start, a ne so cuvstvo na ocaj poradi tezinata i so cuvstvo deka se lisuvas od omilenite jadenja....Doteraj se, bidi si ubava pred ogledalo.....Gledaj da ti se dopagja ona sto kje izberes da go jades, da ti e vkusno...jadi so zadovolstvo, uzivaj vo hranata...ne se lisuvaj, no nauci da imas merka:) da ne se prejaduvas....slusaj go teloto, i daj mu go ona sto mu treba, onolku kolku sto mu treba...

големо%20гушкање


Изменето од Kali - 22.Март.2009 во 11:20
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 13:40
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Originally posted by Командантица Командантица напиша:

аманте бе со тие диетите, ќе се запрепастите, не толку строги диети, најважно е вежбањето!


Јадењето е најважно после вежбањето.А третиот е во право,седат пред компјутер и ждерат и сакат со некој чај да ослабат,да ве ебам неписмени.


Е и јас да се ебам неписмениот,сакав да кажам дека...
Прво е јадењето!,тоа е најважно,потоа вежбањето.Ете колку менва една запирка.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.