IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Диети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 33>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 22:56
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Најдобра диета-земи јади со Кинески стапчиња, ова ми беше совет од еден мој драг колега хахахахахахах, па види колку можеш да изедеш со нив
Мала шала
ova ko vicon..kako kinez drzi dieta? jade so edno stapce голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 23:03
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Најдобра диета-земи јади со Кинески стапчиња, ова ми беше совет од еден мој драг колега хахахахахахах, па види колку можеш да изедеш со нив
Мала шала
ova ko vicon..kako kinez drzi dieta? jade so edno stapce голема%20насмевка


не е виц е вистина ова
ќе ви објаснам

човек јаде , јаде јаде се додека стомакот му каже на мозокот дека е доволно

но има еден проблем , таа информација иде многу споро како СМС порака веднаш после Нова година

и додека мозокот ја добие вие се прејадовте

затоа треба да се јаде многу многу споро, за да новогодишна СМС стигне пред да се наждерете до усеруење

поздрав до диеташите


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 23:04
greska si druze. nekad ni do 2 saat posle NG ne moes da pratis тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Sho-Sana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2944
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sho-Sana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 23:27
Originally posted by zoka-b zoka-b напиша:

Ве молам ај некој нека даде екој совет за слабеење!!!
Многу сум разочарана од мојот изглед. Слушнав дека помагал чај од магдонос,ама незнам колку треба да конзумирам дневно.





Samo treba da si vo kontakt so sebe vo sekoj mig i na sekoe mesto.
Hranata ne treba da ja tretiras kako zamena za nesto, tuku, koga si gladna, treba prvo da se zaprasas sto sakas da jades.
Coveckiot organizam funkcionira odlicno, ako znaeme da go "procitame". Koga se javuva nekoja potreba, taa "vristi" vo nas se' dodeka ne bide soodvetno zadovolena. Znaci, ne premnogu, ne premalku, tuku onolku kolku treba (zatoa, dzvakaj dolgo, t.e. jadi min 20 min, oti za toa vreme stiga povratnata informacija mozok-zeludnik-mozok) i tokmu ona sto treba (ne zamena!!!).
Pij mnogu tecnosti, za da moze visokot (nepotrebnata za organizmot hrana i tecnost) da se isfrla nadvor polesno. Jadi mnogu zelencuk i ovosje (zaradi rastitelnite vlakna, neophodni na crevata vo nivnata rabota) i imaj fizicka aktivnost kolku mozes poveke vo denot!!!


Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 23:29
човек јаде два пати више него што треба а три пати повеќе одошто му е потребно

па дебелите се , хехехехе
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 23:32
znaes..sestra mi koa drzi dieta i treba za rucek da izede samo edna kriska leb...taa kriska e debela kolku 3 kriski голема%20насмевка ali bitno edna e голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 23:50
јади за да преживееш,немој да живееш за да јадеш...како некоиплазење
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 00:33
anakin     СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА СОВЕТИТЕ, ПОТПОЛНО СЕ СЛОЖУВАМ
НО АКО ДЕВОЈКАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД ЈАДЕЊЕ ТУРБО ШЛАНК 100% ПРОВЕРЕНО   
КРКАЈ КОЛКУ САКАШ
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 00:35
srcke jas gi pijam redovno tie. tie ne mi dozvoluvat da se zdebelam. ama ne me slabeatголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
picky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај picky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 19:17
http://www.neera.com.mk/ - ova slusnav deka bilo mnogu dobro, a edna drugarka piese javorov sirup neso i epten i pomogna!
Od muabeti po kozmeticki saloni sum slusnala i za kafe VITA GOLD u zegin se kupuva 300 denari mislam deka :) se isplati da probas - bar kafe e :)
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 23:30
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

srcke jas gi pijam redovno tie. tie ne mi dozvoluvat da se zdebelam. ama ne me slabeatголема%20насмевка


МЕНЕ ПО МАЛКУ СПОРО НО СИГУРНО
БРЗОТО СИМНУВАЊЕ НА КИЛАЖА БРЗО СЕ ВРАЌА ... КАЈ МЕНЕ Е ТАКА
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 21:17
SLIM PROTEIN,
sejk koj zamenuva do dva obroka vo denot
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 09:59
Picky, da ti kazam za kafeto....go kupiv pred edna nedela cisto da podobram digestija, oti mi uspori metabolizmov poslednive meseciсреќа
4 pati se napiv- po ednas na den, i ne mozev da izlezam od WC! Oslabev 2 kila, stvarno ne veruvav deka moze taka da deluva.... mislev deka moze samo da ti ubrza digestija, kako site drugi caevi za 'slabeenje' sto samo pravat povekje da mockas.

Taka da, mozes da si go kupis....tamu pisuva da se pie 2-3 pati dnevno, mada ne mozam da zamislam sto kje bese ako go piev 2-3 pati dnevno...kje prespivav vo WC:)))))
Кон врв
zaguben Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaguben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 10:02
RICINUS MU E MAJKATA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,189 секунди.