IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Диети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 33>
Автор
Порака
katu6ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katu6ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 15:40
eeeee da da u pravo si src..hehehe ama vaka so dieti..pomalcew vreme..ama se gubat..ja fala bogu 2 god ni 1 kg ne vrativ
Кон врв
katu6ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katu6ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2008 во 13:59
HIT DIETA 1den-pojadok:jogurt ru4ek:2vareni jajca i salata za vecera:mesna sezonska zalata i 3 lazici kiselo mleko 2DEN-pojadok:ovosje, rucek:testenina so sirenje i salata, za vecera:testenina 3DEN- pojadok:salata, za rusek:oriz so sirenje i salata za vecera:salata 4DEN-pojadok:ovosle za rucek:vareno meso i salata za vecera:vareno meso i supa 5DEN-pojadok:jogurt, rucek:sopka i supa vecera:sopska 6DEN-ovosje za rucek:riba ili tuna bez maslo so salata za vecera:salata i supa 7DEN-pojadok:ovosje za rucek(grav,grasak,boranija)i salata vecera isto ko rucek kfe bez seker dozvoleno i voda 2-3L na den
Кон врв
katu6ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katu6ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 12:35
DVOPEK DIETA 1 DEN:POJADOK-1 kriska dvopek+jabolka+kafe(pojadokot e ist site 5 dena)RUCEK-2 kriski dvopek+2 casi jogurt+2 vareni jajca+domata VECERA-1 kriska dvopek 1 casa jogurt 1 vareno jajce i 1 domata 2DEN:RUCEK-rucek-1 kriska dvopek+1 jogurt+1 vareno jajce+1 domata VECERA-isto kako rucekot 3DEN-1kriska dvopek+250gr sirenje kravjo+salata+1 kisela krastavicka za VECERA-1 kriska dvopek+125 gr sunka+1 domata 4 DEN: RUCEK-1 kriska dopek+2 parcinja vareno junesko+1 domata za VECERA-1kriska dvopek+1 jogurt+1 domata 5DEN-RUCEK:belo pilesko so mnogu salata toa rasporedete go z rucek i vecera DIETATA POVTORETE JA NEKOLKU PATI A ZA TOA VREME PIJTE MN CEDEN OVOSEN SOK I VODA
Кон врв
magdalena2008 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај magdalena2008 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 17:26
Jas ja drzev dietata na Obedinetite nacii i posle prviot krug posle ovosniot den dobiv silni bolki vo zeludnikot i me bolese celi 4 dena bez prestan, pa doktorot mi zabrani da jadam ovosje i zelencuk. I sega ne znam sto da pravam a mora da se oslabne.
Кон врв
magdalena2008 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 14.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај magdalena2008 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 17:43
Pred cetiri godini ja drzev ovaa dieta i oslabev okolu 12 kg za tri meseci.
Pojadokot e ist sekoj den> 1 dvopek, 1 parce ovosje i kafe jas go piev so seker bidejki ne mozam bez seker.
1 den: Rucek: 1 kiselo mleko, 1 dvopek, 1 vareno jajce eden domat
       Vecera: 2 vareni jajca, 2 dsomati, 2 dvopeka
2 den: Rucek: 1 kiselo mleko, 1 vareno jajce, 1 dvopek
       Vecera: 125 gr. vareno telesko, 1 domat 1 dvopek
3 den: Rucek i vecera Isto kako i prethodno
4 den: Rucek: 125 gr. sirenje, 1 domat, 1 dvopek
       Vecera: isto kako i prethodno
5 den: Rucek: 200 gr vareno pilesko ili riba 1 domat i 1 dvopek
       Vecera: 500 gr. varen zelencuk (jas obicno jadev kompir) 1 jajce, 1 dvopek
5 i 6 den se jade normalno.
Jas koga epten ke mi se prijadese ke si kasnev, si kasnuvav i ponakogas sladoled (bez koj ne mozam) zatoa slabeenjeto mi odese pobavno ama ako taka mi bese polesno.Prviot mesec oslabev 6 kg, vtoriot 4 i ja prekinav dietata i sledniot mesec oslabev uste 2 kg.
Ne se popraviv 2 godini, potoa staviv okolu 5 kg. Sega se porodiv i pak se zdebeliv, pa ja drzev dietata na UN no imav mnogu problemi so zeludnikot uste na 5 den pocna da me boli pa sega planiram pak da ja pocnam ovaa dieta koja ka napisav.
I(zgledateska ama ne e taka koga ke se naviknes ke ti bide dobro.
Кон врв
katu6ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katu6ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 17:50
jadi jogurt vareni jajca i virsli premini na proteinska dieta i 2 pati ned po malce j.hidrati ke uspees:-)
Кон врв
katu6ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katu6ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 17:51
epa ajdi supi jogurt vareno emso smees virsli vareni jaca i 1-2 nedelno amlce j.hidrati brz na4in za slabeenje...pozz srekno
Кон врв
Petkovsky Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Petkovsky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2008 во 19:27
A da gi batalite site dieti i da pocnete da se hranite zdravo...

Jadenje pomali porcii 4-6 pati na den, konzumiranje poveke zelencuk i ovosje (posebno sega leten period) vnimavanje sto se jade a ne samo da se gnete kolku da se prezivee i se ke si dojde na mesto :)

Prosto neli? E da ama aj napravi go da te vidam...
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 20:10
hm..pa nz probajte so javorov sirup..
a kolku e zdravo nz
samo znam deka 10 dena trae dietata i se pie sirupot, niso ne se konzumira ..:S:S
Кон врв
marija-92 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marija-92 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 21:43
pa vie sakate da slabeete i da sedite doma celo vreme u toj vasiot rezim na ishrana ili dieta kako sakate stavete si i malce fizicka aktivnost bez dvizenje ke zakrzlavite..
i ne moze 10 kg naednas ste trebale na vreme da mislite..a pocnete popoleka a ne odednas..ke jadete pomalku poveke ovosje i nekoj sport moze a ako ne pa..nz dvizete se :)
Кон врв
nena34 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1435
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nena34 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 22:00
Luge , aj ne si igrajte so dieti , ova najseriozno vi go kazuvam , jadete umereno , isfrlete blago i najvazno bidete aktivni vezbajte , i rezultatite se tuka , so bilo kakva dieta koga ke prekinete kilogramite se vrakaat duplo .Pozdrav na site sto sakaat da oslabnat
Bidi izvor sto pretekuva a ne bunar so zastoena voda,davaj i primaj ljubov bez granici
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2008 во 23:28
lele ova decava da zemesh eden stap i da gi izmlatesh ubavo

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
katerina22 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај katerina22 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Август.2008 во 04:03
крајно време е да почнеш да ги применуваш
Кон врв
big kiss Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај big kiss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2008 во 04:16
na dieta definitivno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.