IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Диети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Диети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 33>
Автор
Порака
?????????? Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ?????????? Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 12:11
NAMALI GO DOMAWNOTO OGLEDALO I NEMAJ GAJLE JADI PO CELA TORTA POZDRAV
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 19:17
зашто по толку време уште им верувате на диетите?

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 19:26
зашто успеваат...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
полесно ми е да не јадам отколку да одам да трчам на трака за да изгубам 90 калории за 20 мин...ако убаво видиме едни смоки од Стоби Флипс имат 230 калории а едно Јакобс 2 во 1 има 76 калории....и за едно јакобс да трчам?? НЕ ФАЛА! Нема да јадам бољи.голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 22:44
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

зашто успеваат...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
полесно ми е да не јадам отколку да одам да трчам на трака за да изгубам 90 калории за 20 мин...ако убаво видиме едни смоки од Стоби Флипс имат 230 калории а едно Јакобс 2 во 1 има 76 калории....и за едно јакобс да трчам?? НЕ ФАЛА! Нема да јадам бољи.голема%20насмевка
е да бе само така напишале дека има 76 плазење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
PimpDaddyManev Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PimpDaddyManev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 22:53
hmmm...pa poefikasno e ako si trcas po kej...taka mislam deka gubis dosta povekje kalorii...navecer nakaj 7 saat mozebi,istrcaj se edno 40 min...i koga ke se vratis kasni si neso ovosje na pr i dosta ti e ja ne sum bas po dietite...ama da vi kazam se naviknav da ne jadam mn posle 7 saat...nekogas koga epten sum gladen koga me kinat crevata...ke kasnam mozebi ama epten malce...inace samo ovosje ili zelen4uk navecer...ili pak nisto taka da trcaj si ne samo da gladuvas hehehe
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 22:59
чек чек чек...мислиш дека после 13 саати ако не и појке работа на работа имам сила за трчање? верувај полесно ми е да не јадам...се си има своја цена а спортот само е поздрав за организмот и телото иначе диетите се поефикасни...одење во теретана или гиѕнес вентар ти треба минимум месец дена за некакви си резултати а за толку време и те како можам да ославам и појке од 5 кила.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
PimpDaddyManev Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PimpDaddyManev Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 23:08
epa dobro ti si znaes...i plus ja ne pomisliv deka si istostena od rabota...se izvinuvam
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2008 во 23:09
хехе....нема заш извини да викаш.....ама полесни се диетите во секој случај...замисли ете тахикардија да има некој и да ти трча тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2008 во 01:09
 
 
 
     Никогаш не сум држела диета....немам  намера...
     а не ми ни треба..........среќа    голема%20насмевка
Кон врв
Shaxito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 260
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Shaxito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2008 во 04:09
Mozam da kazam deka Sega nemam nikakov problem so tezinata ali ... pred 2-3 Godini bef malce debelka, ne bese mnogu ali mene toa mi precese pa si pocnaf sama da si vodam Smetka za toa koga/kako/kolku jadam.

Sabajle Pijev samo kaffe ili CAj ali bez seker.
Nekogas ke zemef nekoe ovosje ili zelencuk SAMO EDNO PARCE (praska,pomaranga,jabolko ili domat,salata,krastavica) I tolku

RUcek Ubavo ke se najadef Ali sepak malce obrnuvav vnimanije da ne jadam mrsno,da ne jadam mnogu leb i slicno.

VEcera ne jadev ili PAk ako pocustvuvav pregolema potreba od hrana ke zemef nesto lesno i mnogu malce primer: kiselo mleko ili pak nesto slicno kako Dorucekot.

OVa go pravev mozda 2 nedeli i pocnaf da custvuvam deka gubam kilogrami ali ne obrnuvav tolku mnogu vnimanije i ne bev opsednata so dijetata ili slabeenje posle malce prestanav...ali sepak toa veke mi e ostanato navika i najcesto si vodam smetka za toa KOLKU JADAM.
''Ceni se samiot ako sakas da te cenat i drugite''
Кон врв
asrock Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај asrock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 01:40
Ej aj ve molam napisete nekoja dobra i efikasna dieta
Itno mi treba da oslabam!
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 01:44
Originally posted by asrock asrock напиша:

Ej aj ve molam napisete nekoja dobra i efikasna dieta
Itno mi treba da oslabam!

poveli kaj mene EXPRES dieta za den 1kg
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
asrock Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај asrock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 22:10
hah abe vie se zafrkavate...o4igledno poveketo ovde neznaat   kakva e o4ajnosta :):) ;)
i aj svarno pisete nekoja efikasna dieta ve molam :)
Кон врв
vodicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2008 во 23:59
dietava mi e izmislena i ne deluva kaj sekogo isto ama za mojot organizam e dosta efikasna

09casot 2 praski ili 300g lubenica
12 casot 1 casa jogurt 1.6% masti
16 casot salata so edno malo lazice maslo, 1 kriska leb integralen, parce pilesko na skara ili nesto gotveno ama od rastitelno poteklo(piper, tikvicki, kompir samo ne przen, grasok ...ama ne poveke od pola cinija mala
20 casot ili jogurt ili ovosje ili salata edna cinija
vaka za 1 nedela se slabee do 2 kg
ako megu obrocite se custvuva glad moze da se izede po eden morkov
po 1 saat pesecenje sekoj den
minimum 2 litra voda na den
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.