IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Хрватска - Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хрватска - Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Прашање: Како ќе испадне дуелот меѓу овие две селекции??
Одговор Гласови Статистика
7 [21,88%]
7 [21,88%]
17 [53,13%]
1 [3,13%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 23:38
Originally posted by sensei sensei напиша:

Presudno za porazot e kriteriumot na sudijata. Ako sudese so ednakov kriterium hrvatite ke imaa barem 5 zolti kartoni, za mislam deka ne dobija nieden. Imase 3 simulacii za penal, i uste dva-tri shuta na gol posle prekinata igra. Imase i tri lakta.
Se e politika,... vo ovoj svet kaj sto i Grcite stignaa da bidat evropski sampioni vo fudbal...

Судијата не зезнал а? Ние сме зезнати цел живот...шизнати сме...како можете стално да зборите дека судиите биле криви? Аман веќе!!! Аман, кометал губи ракомет...судиите се криви, македониа губи фубал судијата не дал жолт картон...македонија губи баскет, судијата не дал техничка. За секој спорт се вадиме преку судии. Аман, побарајте ја вината во нас...преку такво веќе да слушам лигавења! Да бевме добри и судија не ги спасуваше!!! А, за нив да не не требаше да досуди пенал врз едуардо? Седлоски праведно си доби црвен! Не ми се верува на коже ниво ги коментираме утакмициве....дека истиот судија минатата утакмица што ни ја судел ни дал црвен...и сеа не мрази. Абе готово, ќе се замара он за картони! Патем...Сенсеи зашто гледаш фудбал ако се е местено??? „ Си ја маваш главата од ѕид, знаејчи дека боли “....не те сфаќам!! Не глеј фудбал ако знаеш дека е местено!Политика...фудбал!Еве го гледам Милан каде е...демек врски нешто...џабе им е ! Ако немаат играчи ништо не прават!
Ало, луѓе дајте еднаш кажете дека не сме изиграле на ниво и сме изгубиле. Кога стварно немате причина да се вадите со судии, тогаш главите доле и ќутите. Па кажете дека сме биле слаби....!Иако боли ама тоа е вистината!
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2007 во 23:53
Navedov konkretni i ocigledni primeri,... taka sto jades burek bez osnova.
Slabi ne bevme. Covek za covek, sosema sme sporedlivi so kvalitetot, a na virtuoz kako Pandev moze za k*r da mu se fatat. Hrvatite imaat samo golema zelba i poveke samodoverba.
A sekoj sto ja gledas utakmicata jasno vide dvoen kriterium.


Inaku bezrazlika sto e mesteno, interesno e be, i ke gledam :)

Imas od mene edna virtuelna ljapuska za jadenjeto gomna.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 00:20
Originally posted by sensei sensei напиша:

Navedov konkretni i ocigledni primeri,... taka sto jades burek bez osnova.
Slabi ne bevme. Covek za covek, sosema sme sporedlivi so kvalitetot, a na virtuoz kako Pandev moze za k*r da mu se fatat. Hrvatite imaat samo golema zelba i poveke samodoverba.
A sekoj sto ja gledas utakmicata jasno vide dvoen kriterium.


Inaku bezrazlika sto e mesteno, interesno e be, i ke gledam :)

Imas od mene edna virtuelna ljapuska za jadenjeto gomna.

Па само на ретардирани им е интересно да гледаат нешто и да знаат дека е местено!
Викаш дека имало 3 симулации за пенал? Величе или Васовски незнам кој беше му направи бодичек на едуардо...тоа не беше пенал!Си падна, не беше ни симулација!!!Уште еден старт не памтам од кој врз едуаредо, ЧИСТ пенал...! Не судеше! Другите две нека и беа симулации! Имаше 4 паѓања во 16ник од кои 1 беше пенал, едно не беше ни пенал ни симулација друите две да речеме биле симулации...ако беше реален судијата ќе досудеше пенал и ќе дадеше два жолти...така да не ти беше подобро? Прво биди реален па после збори! И ништо не реков за Пандев...Пандев е прича за себе, он отскокнува од цела Македонија! Дефинитнвно е нешто на кое треба да сме горди.
Од мене имаш еден аплауз за коментарот предходен, на место ти е со речникот! Малоумна ретарда си...сигурен сум дека имаш 30 IQ и плескаш со рачињата кога ќе ти пуштат фудбал и ќе ти кажат дека е местена утакмицата SleepySleepy
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 00:50
Maro , brat, ja ne ja ni gledav utakmicata posto znam deka nasive za nisto ne gi biva ,pa zatoa nemav nekoi posebni ocekuvanja okolu fudbalot.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 00:53
Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Navedov konkretni i ocigledni primeri,... taka sto jades burek bez osnova.
Slabi ne bevme. Covek za covek, sosema sme sporedlivi so kvalitetot, a na virtuoz kako Pandev moze za k*r da mu se fatat. Hrvatite imaat samo golema zelba i poveke samodoverba.
A sekoj sto ja gledas utakmicata jasno vide dvoen kriterium.


Inaku bezrazlika sto e mesteno, interesno e be, i ke gledam :)

Imas od mene edna virtuelna ljapuska za jadenjeto gomna.

Па само на ретардирани им е интересно да гледаат нешто и да знаат дека е местено!
Викаш дека имало 3 симулации за пенал? Величе или Васовски незнам кој беше му направи бодичек на едуардо...тоа не беше пенал!Си падна, не беше ни симулација!!!Уште еден старт не памтам од кој врз едуаредо, ЧИСТ пенал...! Не судеше! Другите две нека и беа симулации! Имаше 4 паѓања во 16ник од кои 1 беше пенал, едно не беше ни пенал ни симулација друите две да речеме биле симулации...ако беше реален судијата ќе досудеше пенал и ќе дадеше два жолти...така да не ти беше подобро? Прво биди реален па после збори! И ништо не реков за Пандев...Пандев е прича за себе, он отскокнува од цела Македонија! Дефинитнвно е нешто на кое треба да сме горди.
Од мене имаш еден аплауз за коментарот предходен, на место ти е со речникот! Малоумна ретарда си...сигурен сум дека имаш 30 IQ и плескаш со рачињата кога ќе ти пуштат фудбал и ќе ти кажат дека е местена утакмицата SleepySleepy

Majmun ne provociraj, ke ti go svitkam vratceto kako na pile.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Maro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 03:25
Originally posted by sensei sensei напиша:

Originally posted by Maro Maro напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Navedov konkretni i ocigledni primeri,... taka sto jades burek bez osnova.
Slabi ne bevme. Covek za covek, sosema sme sporedlivi so kvalitetot, a na virtuoz kako Pandev moze za k*r da mu se fatat. Hrvatite imaat samo golema zelba i poveke samodoverba.
A sekoj sto ja gledas utakmicata jasno vide dvoen kriterium.


Inaku bezrazlika sto e mesteno, interesno e be, i ke gledam :)

Imas od mene edna virtuelna ljapuska za jadenjeto gomna.

Па само на ретардирани им е интересно да гледаат нешто и да знаат дека е местено!
Викаш дека имало 3 симулации за пенал? Величе или Васовски незнам кој беше му направи бодичек на едуардо...тоа не беше пенал!Си падна, не беше ни симулација!!!Уште еден старт не памтам од кој врз едуаредо, ЧИСТ пенал...! Не судеше! Другите две нека и беа симулации! Имаше 4 паѓања во 16ник од кои 1 беше пенал, едно не беше ни пенал ни симулација друите две да речеме биле симулации...ако беше реален судијата ќе досудеше пенал и ќе дадеше два жолти...така да не ти беше подобро? Прво биди реален па после збори! И ништо не реков за Пандев...Пандев е прича за себе, он отскокнува од цела Македонија! Дефинитнвно е нешто на кое треба да сме горди.
Од мене имаш еден аплауз за коментарот предходен, на место ти е со речникот! Малоумна ретарда си...сигурен сум дека имаш 30 IQ и плескаш со рачињата кога ќе ти пуштат фудбал и ќе ти кажат дека е местена утакмицата SleepySleepy

Majmun ne provociraj, ke ti go svitkam vratceto kako na pile.

Hm, ja provociram, retardo? neznam koj pocna so navredi prv! Suck my balls!Stupid faggot!




Изменето од Maro - 25.Март.2007 во 03:26
Кон врв
bojan81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bojan81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 04:57
Да имаа малку повќе самодоверба се ќе беше друго. На нашиве им треба под хитно спортски психолог. Јас да бев на нивно место кога приметувам дека противников психолошки прави парам парче одбирам некој и му давам еден добар лакт па после го провоцирам уште повеќе , колку да се изместат малку од контрола после се ќе беше друго. Секоја чест за прво полувреме ги направивме лом. Но тоа е тоа
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 12:42
А гледајте кои копилиња се Хрвативе и они после ќе се прават џентлемени и ќе ми продаваат култура.

"ČESTITAM Hrvatima na pobjedi. Ako ništa, barem smo ih dobro namučili." - govorio je makedonski izbornik Srečko Katanec, nakon intrigantnih 90 minuta.

"Neke stvari Hrvatima ne idu na čast. Vrijeđanju nema mjesta, pogoto ako je u režiji ljudi s klupe. Prosinečki je bio najglasniji, i savjetujem mu da smiri strasti. A premda su grimase i različite gestikulacije međusobno izmjenjivali od samog početka susreta, ćemu je dodatno kumovala iznenađujuće loša predstava austrijskog suca, nervoza među protivnicima kulminirala je nakon vodećeg pogotka Eduarda da Silve. Vođena naletom emocija, naša je klupa pre*acila nekoliko verbalnih projektila u smjeru izbornika Kataneca, ali i makedonskih prvotimaca. Najdalje je otišao legendarni Robert Prosinečki, kada se navodno usudio čak i pljunuti prema klupi gostiju.

http://www.index.hr/sport/clanak/pro...ca/342713.aspx

Јас мислам во Скопје масакар
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 13:28
Originally posted by ZOTE ZOTE напиша:

А гледајте кои копилиња се Хрвативе и они после ќе се прават џентлемени и ќе ми продаваат култура.

"ČESTITAM Hrvatima na pobjedi. Ako ništa, barem smo ih dobro namučili." - govorio je makedonski izbornik Srečko Katanec, nakon intrigantnih 90 minuta.

"Neke stvari Hrvatima ne idu na čast. Vrijeđanju nema mjesta, pogoto ako je u režiji ljudi s klupe. Prosinečki je bio najglasniji, i savjetujem mu da smiri strasti. A premda su grimase i različite gestikulacije međusobno izmjenjivali od samog početka susreta, ćemu je dodatno kumovala iznenađujuće loša predstava austrijskog suca, nervoza među protivnicima kulminirala je nakon vodećeg pogotka Eduarda da Silve. Vođena naletom emocija, naša je klupa pre*acila nekoliko verbalnih projektila u smjeru izbornika Kataneca, ali i makedonskih prvotimaca. Najdalje je otišao legendarni Robert Prosinečki, kada se navodno usudio čak i pljunuti prema klupi gostiju.

http://www.index.hr/sport/clanak/pro...ca/342713.aspx

Јас мислам во Скопје масакар

Smrdlivi ustashi, mamu im ebem. Sekogash nie ispagjame dostoinstveni luzeri. Angry
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Dreamer Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Февруари.2007
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dreamer Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 16:44
Edno ke kazam od to so go vidov u sred hrvatski navivaci Na Maximir ( ne uspeav da dobijam karta kaj nasite)..
Nie super odigravme i ostajte go sudijata, sudijata imase propusti i za hrvatite isto taka, Ali KOJ PO GAVOLITE GO STAVA ROBERT POPOV da igra???
ajde aloooo
covekot e kako zgep, eden duel ne dobi..eden !!!!!!!
Ne znam so fubaler e toa be, da cekas napgac da ti dojde na 14 metri pa da mu izlezes.....
i dvata gola so gi primivme bea po taa strana... Se nadevam deka katanec nema pojke da si igra so nego..
I golmanot, ko da bese celiot prestrasen,
za drugite Bravo, odlicno izigrano...
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 17:04
Јас колку што знам судијата бил потплатен од страна на Русите да ги даде жолтите картони за да не можат пандев и наумовски да играат против русија. На сето ова се надоврзува и изјавата на Џаро за хрватските весници:

Контроверзниот Велибор Џаровски за хрватските медиуми тврди дека ќе се оболожи на Хрватите со 2500 евра. Покрај тоа, договорен бил натпреварот меѓу Естонија и Русија, а советува да се обложите и на Србија. Од нашата група се пласираат Хрватска и Русија, за Англија нема место!

Македонскиот контроверзен менаџер, кој своевремено беше главен „местач” на натпреварите во бившата Ју лига в сабота ќе биде на Максимир, а домаќин му е Мишо Ковач.

„Секоја чест за Катанец, но Хрватска е чист зицер. Домаќините се многу силни, а нам не ни игра клучниот играч во одбраната Митрески. Треба да се обложите полувреме/крај 1, јас ќе вложам две и пол илјади евра”, тврди Џаро за хрватскиот весник
 
http://www.vecernji.hr/newsroom/sports/football/766894/index.do

Покрај ова, тој советува: „Натпреварот помеѓу Естонија и Русија е договорена. Тоа е чиста двојка. Кладете се и на Србија против Казахстан”, сугерира, како што го опишуваат, некогаш страстниот и неуспешен коцкар (затоа што изгубил во казината пет милиони евра), а денес многу успешен обложувач.

Џаровски дури знае и како ќе заврши нашата група: „Понатаму ќе одат Хрватите и Русите. Вие (се мисли на Хрватите) се` ќе решите во Скопје. Барем пола стадион ќе навива за вас, бидејќи на Македонците им е помило да се пласираат Хрватите отколку Англичаните. А, Русите се богати, знаат како треба да играат надвор од теренот. Затоа Англичаните ќе отпаднат”.


Значи стално кога сме блиску до успех нашите од ФФМ или мафијашиве како ЏАро ги местат утакмиците. каков фудбал повеќе нема фудбал откако постојат кладилниците.
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2007 во 19:15
steta...stvarno bevme dobri mislam deka zasluzivme bod ako ne pobeda....no do poslednoto e ekipata neiskusna po moe trebase da go resat vo prvoto poluvreme imase dosta sansi,ednostavno eden gol nema da stigne protiv edna ekipa kako so e hrvatska plus i kaj niv na gosti,ali na dobar pat sme
Кон врв
ZOTE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 627
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZOTE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2007 во 00:32
Kога се интонираше нашата химна јас слушав свирежи до бесвест, и пред 5 години ни свиреа и сега, исто беше и во белград единствоно во Босна на наша химна и мува да пролеташе ке се слушнеше, ебате пријателите кои химна не ни почитуваат, ние такво нешто да направиме суспензија на терен ни прават а кај нив за тоа никој не реагира Angry
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2007 во 01:47
абе брат, шо ги ебеш, се додека нашите фудбалери не ги ебат нивните на терен, ќе не ебаваат као што сакаат, не ли ти е тоа јасно????
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.