IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Лажење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лажење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 02:19
Со лажење не опстојува ниедна врска.... Верувам дека ја знаете сите изреката На лагата и се кратки нозете..... Значи кога тогаш, партнерот/партнерката ќе дознае.... Ако те сака стварно тогаш сигурно ќе те свати па и ако си направил некоја грешка можеби и ќе ти прости, ама ако излежеш и после тој/таа дознае, тогаш никогаш нема да ти прости а уште помалку да те свати. Сите можеме да направиме по некоја грешка но ако признаеш пола ти е простено. А ако изневериш, е тогаш, барем според мене, нема што да се сваќа. Ако нешто ја загрозува врската прво ќе правиш муабет со партнерот/партнерката, нормално, ама никој не ти забранува да правиш муабет со пријателите во врска со вашите проблеми во врската. И со тоа не го/ја лажеш партнерот/партнерката.... Сигурно има некои работи што не сакаш на никој да ги кажеш па дури ни на твоите другари, едноставно сакаш да си ги зачуваш само за себе.... Ама да не бидат тоа некои тајни кои можат да ја расипат врската (на пример изневерување) туку некои мали слтки тајни.... Ме свати?
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 10:01
kratko i slatko ke vi kazam , lazenjeto e pocetok na krajot Big%20smile
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 19:17
Originally posted by hektor hektor напиша:

kratko i slatko ke vi kazam , lazenjeto e pocetok na krajot Big%20smile


ClapThumbs%20Up
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
ksenija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ksenija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2006 во 14:17
LAZENJE VO VRSKATA NIKAKO......... TOA SAMO VODI NA PROPAST... PODOBRO BIDI ISKREN I PRIZNAJ SI JA GRESKATA,A PARTNEROT AKO ISKRENO TE SFATI I TE SKA KE SE OBIDE DA TI PROSTI.....WinkWinkWinkStarStarStar
kseni4ka
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 23:08
Lazenje nikako pa toa moze da dovede do zavrsuvanje na vrskata,a zosto da zavrsi ako e ubava?!
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
anne Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 09:09
za uspesna vrska ne smee da se koristi lazenje ,vistinata sekako se doznava no se gubi doverbata kon partnerot a zosto da se laze !!!!!!!!!!!!!!!?????????
i love mu love, mu love is you
so I LOVE YOU???
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 22:10
za uspesna vrska ne smee da se koristi lazenje ,vistinata sekako se
doznava no se gubi doverbata kon partnerot a zosto da se laze
!!!!!!!!!!!!!!!?????????
[/QUOTE] AKO E VRSKATA SUPER ZOSTO DA ZAVRSI?!
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 22:16

za  sekoja  vrska  potrebno  e iskazuvajne  na  pozitivni   energii  a  za  da  se  postigne   toa  najlesno  e  so  lazejne   znaci  covak  za  da  bide   vistinski  dzentlamen  najvazno  e  da  znae  da  laze

M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 23:53


Изменето од ivin - 17.Декември.2006 во 14:34
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2006 во 23:57
uf a jas naiven zborev za diplomatija
hahahahhahahahahha
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 00:02


Изменето од ivin - 17.Декември.2006 во 14:33
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 00:03
LOL
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 01:33
koj laze,..krade!,...a,koj krade u APS treba!!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2006 во 01:47
   

Изменето од ivin - 17.Декември.2006 во 14:31
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.