IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Технологија
  Активни теми Активни теми RSS - LCD или PLAZMA TV?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LCD или PLAZMA TV?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 14:54
Originally posted by Ивона02 Ивона02 напиша:


LCD Samsung Series 8..ovie monitori se okolu 28 000 denari


Ne e monitor tuku LCD TV... A ima i priklucok za pc, i surround..
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Ивона02 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ивона02 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 17:10
ok
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2010 во 00:05
Информациите за плазмите и лцедеата малку ви се стари. Технологијата отидена е малку подалеку од она што е пишано претходно. Само како пример, БРН ИН ефекто кај плазмите го нема веќе 2 години, а најслабите марки пример како ЛГ (LG) лански модел го има во Нептун во парк фабрички гарантираат 100 000 работни часа, а не како што спомна некој понапред само 10 000. Разликата е само една нула голема%20насмевка

Една работа која навистина ме збунува е тоа што во Македонија LCD е поскапо од плазмата или некоја минимална разлика во цените.

Лански модел на плазма (LG) од 42 инча или по нашки 106 сантиметри ширина, а не дијагонала, чини 29 999 и 30 999 денари! а ако се потрудиш можеби и 1-2000 помалку!

LCD оваа големина исто лански модел оди накај 40 000, ако воопшто и најдеш.

Чуден свет сме.
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
ivan-ve Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јуни.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivan-ve Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2010 во 19:52
НА ФОРУМОВ НАЈДОВ ТЕМА ПОД ИСТИ НАСЛОВ НО БЕШЕ МАЛЦЕ ЗАСТАРЕНА ПА МЕ ИНТЕРЕСИРА КОЈ Е ПОДОБАР. ВЕРУВАМ ДЕКА ИМА МНОГУ КОЈ ШТО СЕ ДВОУМАТ ИЗМЕЃУ Plasma И LCD.
КАКО ПРИМЕР МОЖЕ ДА ПОСЛУЖАТ ОВИЕ ДВА МОДЕЛА НА LG АКО ВЕЌЕ НЕКОЈ ИМА ИСКУСТВО ИЛИ НА БИЛО КОЈ МОДЕЛ.

Plasma - LG 42PJ350 - 30,990.00
LCD    - LG 42LH3000 - 37,990.00

            

Изменето од ivan-ve - 21.Јуни.2010 во 23:16
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2012 во 01:41
ma kakva plazam , kakov lcd?!
..sosema proziren i bez bilo kakva ramka  ....HDTVизненадување.....да


The Loewe Invisio TV (Loewe) Transparent TV on the way?
Изменето од brza - 17.Мај.2012 во 01:42
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
reuma Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 59
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај reuma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2013 во 20:12
Имам ЛЦД телевизор, купен 2011г, ама од пред 1 месец некаде на средината на екранот се појавија две вертикални паралелни линии,оддалечени мегу себе на 1 см, како низ нив да не минува боја, тие секогаш се светли. Кога екранот е црн, тие се бели, кога има некоја светла слика едвај се приметуваат. Дали ова е дефект, како се попава или нема чаре? Гранцијата ми е уште оваа недела - до петок 18.10. Совет ве молам, ако некој имал ист проблем што превзел?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.