IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - ПРАШАЊА ЗА РЕЛИГИИТЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРАШАЊА ЗА РЕЛИГИИТЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6364656667 98>
Автор
Порака
zidarski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4385
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zidarski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 23:33
Ne razbiram shto sakash da prashash... te molam objasni...
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 18:41
zidarski, настанот со светите кои, според Библијата, излегоа од нивните гробови кога, според Библијата, Исус умрел, е тема за себе, има многу да се разговара за тоа, има многу прашања и произлегуваат многу проблеми околу тоа, но, ќе ја оставам оваа работа со толку, со твоето објаснување со духовите.
Благодарам за објаснувањето, со почит, vd.


Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 15:46
Amerika koga gi sproveduva svoite "mirovni misii po svetot" bombardirajki i ubivajki lugje koi gi spasuva od niv samite, gi zapocnuva tie misii so zborovite " Gospod neka ja blagoslovi Amerika" sto vsusnost e recenica na sekoj politicar tamu.

Cunamite i site drugi elementarni nesreki sto ja pogoduvaat Amerika, neretko kaj lugjeto ovde se tolkuvani so zborovite " Tie udiraat po cel svet, no Gospod gi kaznuva "

Mnogu cesto ovde sum citala kako Gospod im praka svoevidni znaci , opomeni ili kazni na lugjeto, pa sega me interesira kako vernicite od religiozen aspekt ja objasnuvaat nesrekata so helikopterot. Dali e toa bozjata kazna sto makedonija se pletka pod zakrila na Amerika tamu kade sto ne i e mestoto.
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2008 во 16:51
Dobro prasanje.
 
Iako mi padna na pamet, ja trgnav taa losa misla misla od glavata, skajki da gledam na toa kako site lugje.
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 10:58
1.Ја еднаш прашав ама никој сериозно ме ми одгоори, шо че бидит со девиците у рајо еднаш шом са дефлорираа...
Дал па че остана тамо, ил па че се обнова, мисља, закрпа некако?

2. Зш у исљамскио рај немет место за нусињата, то јест жените на мажишчата мусљамини? Кј са тија спомнати, не пишавте нишчо а горе долу ве чита коа имам време.
Кон врв
DAIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1668
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DAIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 11:55
slabo citas. citaj pojke, kje ti se razjasni
О следбеници на Книгата, дојдете да се собереме околу зборот нам и вам заеднички: никого освен Бог да не обожуваме и никого да не Му здружуваме!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 12:46
zoshto nikoj ne mi odgovara na prashanjeto?!,....zoshto vie stoite,( vo crkvite) kako "stebla",....a,katolicite ( i drugi),...si sedat i odmaraat kako,...lugje!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Halid ibn Velid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1145
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Halid ibn Velid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 13:00
Originally posted by brza brza напиша:

zoshto nikoj ne mi odgovara na prashanjeto?!,....zoshto vie stoite,( vo crkvite) kako "stebla",....a,katolicite ( i drugi),...si sedat i odmaraat kako,...lugje!

Im drzat senka od sonceto..
Кон врв
mudzahid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 818
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mudzahid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 13:26
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

1.Ја еднаш прашав ама никој сериозно ме ми одгоори, шо че бидит со девиците у рајо еднаш шом са дефлорираа...
Дал па че остана тамо, ил па че се обнова, мисља, закрпа некако?

2. Зш у исљамскио рај немет место за нусињата, то јест жените на мажишчата мусљамини? Кј са тија спомнати, не пишавте нишчо а горе долу ве чита коа имам време.



Prvo nauci dobro da pisuvas, za da mozes podobro da procitas
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 21:03
nieden odgovor od vernicite, a jas ke si go protolkuvam toa taka kako sto sekogas se tolkuva molcenjeto.
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 21:07
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

1.Ја еднаш прашав ама никој сериозно ме ми одгоори, шо че бидит со девиците у рајо еднаш шом са дефлорираа...
Дал па че остана тамо, ил па че се обнова, мисља, закрпа некако?

2. Зш у исљамскио рај немет место за нусињата, то јест жените на мажишчата мусљамини? Кј са тија спомнати, не пишавте нишчо а горе долу ве чита коа имам време.


A ic da ne ne citas....najdobro ce ti bide...
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
efendija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2175
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај efendija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2008 во 23:36
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Amerika koga gi sproveduva svoite "mirovni misii po svetot" bombardirajki i ubivajki lugje koi gi spasuva od niv samite, gi zapocnuva tie misii so zborovite " Gospod neka ja blagoslovi Amerika" sto vsusnost e recenica na sekoj politicar tamu.

Cunamite i site drugi elementarni nesreki sto ja pogoduvaat Amerika, neretko kaj lugjeto ovde se tolkuvani so zborovite " Tie udiraat po cel svet, no Gospod gi kaznuva "

Mnogu cesto ovde sum citala kako Gospod im praka svoevidni znaci , opomeni ili kazni na lugjeto, pa sega me interesira kako vernicite od religiozen aspekt ja objasnuvaat nesrekata so helikopterot. Dali e toa bozjata kazna sto makedonija se pletka pod zakrila na Amerika tamu kade sto ne i e mestoto.


Od verski aspekt za nesrecata so helikopterot jas ce ti recam samo edno butel:BOZJA VOLJA!-Sekoe poinakvo tolkuvanje samo ce ni gi zgolemi pretpostavkite.A mozebi i ce zapadneme vo grev.
"Zadovolen sum Allah da mi bide Gospod,Muhammed pejgamber a Islamot vera"
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 12:21
najlesno e da se kaze BOZJA VOLJA. ako e taka, samo BOZJA VOLJA pak ke kazam, koj znae po koj pat, mnogu nepraveden i nemilosrden e toj Bog.

Sepak mislev deka ke ima pohrabri...
Кон врв
vd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1539
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2008 во 12:29
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

  Dali e toa bozjata kazna sto makedonija se pletka pod zakrila na Amerika tamu kade sto ne i e mestoto.


Јас мислам ДА!

Originally posted by butel2 butel2 напиша:


Sepak mislev deka ke ima pohrabri...


Ете бутел2, дали е ова доволно храбро?



Изменето од vd - 17.Јануари.2008 во 12:30
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6364656667 98>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.