IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование > Наука
  Активни теми Активни теми RSS - Истражување на непознатото
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Истражување на непознатото

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Истражување на непознатото
    Испратена: 13.Ноември.2006 во 11:34
Дали имате храброст да скокнете и да пливате во длабокото?
Односно, доколку ви е дадена задача или едноставно ве интересира, да истражите и оформите професионално решение во некоја комплексна област за која немате никакво познавање.
Мислам дека се ретки оние што не би се откажале набргу.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 15:20
Sekogas sakam da go spoznavam nepoznatoto, bez razlika na predizvikot.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 19:17
зависи за што се работи, ако ми кажат, ти ќе идеш со специјално дизајнирана подморница до надлабокиот до сега познат дел во океаните, ни под разно не би идел Big%20smileBig%20smileBig%20smile Или доколку ми кажат, ти ќе идеш во специјално одело направено отпорно на големи температури, и со истото да идам на пример во некој активен вулкан внатре, и таму ни под разно не би идел Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2006 во 21:17
poveke mislev na vklucuvanje na mozocnite kletki za zadaca od tipot,.....

- da napravis tehnologija za teleportracija
- da go istrazis pazarot za leblebija, i da opredelis novi moznosti za zarabotka
- da razvies softver sto avtomatski prepoznava tekstovi i gi klasificira vo 200 razlicni rubriki.

Big%20smile

Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 01:52
и во тој случај не би се нафатил, сепак сум да се вметнам некако во веќе откриените работи, и таму да успеам, отколку самиот да измислувам нешто (не за друго, знам дека ќе упропастам) Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 13:21
A dali bi go prifatil predizvikot da stavat vo tebe nano tehnologija, odnosno da ti stavat nano mozok i da testiraat na tebe Smile
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 13:32
Imase eden budala naucnik sto vgraduva vo sebe i vo zena mu cipovi so predavateli. Ama ne beshe toa poentata na temava.
Rabotata beshe, kolku e jaka ambicijata i istrajnosta za kreiranje nesto inovativno i korisno.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2006 во 17:32
aham izvini sto iamesav malku tema, Smile
Pa mislam deka pregolema e zelbata da se napravi nesto novo, bidejki sekoj saka da ima nesto podobro i ponovo od toa sto postoi.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2006 во 01:28
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

A dali bi go prifatil predizvikot da stavat vo tebe nano tehnologija, odnosno da ti stavat nano mozok i da testiraat na tebe Smile


ни под разно.... Барем се додека не се испита и додека јавно неколку иљади луѓе не кажат ауууу стварно е добро, ми се допаѓа... Јеби га не сум од оние што секогаш сакаат да имаат први се што е шема... Big%20smileBig%20smileBig%20smileBig%20smile


Изменето од Ghost - 17.Ноември.2006 во 01:30
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2006 во 02:09
za sve sto moze razmer i balans da se najdeSmile
Кон врв
Antoaneta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antoaneta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 16:50
Originally posted by sensei sensei напиша:

Дали имате храброст да скокнете и да пливате во длабокото?
Односно, доколку ви е дадена задача или едноставно ве интересира, да истражите и оформите професионално решение во некоја комплексна област за која немате никакво познавање.
Мислам дека се ретки оние што не би се откажале набргу.Do toa istrazuvanje doaga nekako spontano ne so posebna namera,ako e naglaseno sto istrazuvame togas znaeme za sto stanuva zbor ,no ako stanuva zbor za nesto nepoznato e togas navistina e predizvik pa zgora na se ako covek gi ima site uslovi zosto da ne.Realno ne e tolku ednostavno taka da ima vistina vo toa deka retki se tie koi odat kon toa...
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 01:28
Malkumina se onie koi gazat po novi neprobieni patista.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
hacko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Ultimate HackMan

Регистриран: 19.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hacko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 15:52
Originally posted by FLipsi FLipsi напиша:

Sekogas sakam da go spoznavam nepoznatoto, bez razlika na predizvikot.

I jas
Svijet je okrutan...Okrutniji od juce...
Кон врв
kum Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3279
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kum Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 13:14
dali ste se zaprasale kako bi izgledala antimaterijata
JOIN THE FAMILY
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.