IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ANAKIN's PLACE (ex Vtor Pogled)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ANAKIN's PLACE (ex Vtor Pogled)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 89>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 21:39


Star


Изменето од anakin - 16.Јануари.2007 во 16:30
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 21:42
Star


Изменето од anakin - 16.Јануари.2007 во 16:31
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:03
Originally posted by anakin anakin напиша:



a kaj mi e originalot pojma nemam
mozebi ostanal kaj angelina



Поголеми цициња има оригиналотWinkLOL.....ама не е лошоThumbs%20Up
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:13
nemaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:22
Анакин, гледам дека добро го владееш РЅ, но не знам дали си приметил дека темава е отворена од страна на членовите на фото.идивиди и служи за разменување на мислења околу дадена фотографија од некој од авторите, а не за постирање на преработки на фотографии преземени од интернет.

Доколку и ти фотографираш и имаш фотографии, повели на http://foto.idividi.com.mk/index.asp, отвори си портфолио и започни со објавување на своите дела.

Поздрав
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:26
bobi srce najgolemo
se sto ne ti se dopaghja slobodno brisi
i ne se zamaraj drug pat da mi se pravdas nego slobodno BRISIIIIIIIIIIIII
neli sta tamu nekoi modulatori


Изменето од anakin - 02.Јануари.2007 во 22:28
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:31
sto vo ova tema bilo bitno koj skrapnal   bez veze

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:34
Мое е прво културно да ја објаснам ситуацијата и да очекувам позитивен одговор и разбирање од тој што постирал тука.
Сега нека останат некое време тука, а утре ќе решавам што ќе правам ....

Велат утрото било попаметно од вечерта
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:37
ma brisi gi

a navistina aj objasni mi
so ima vrska vo ova tema koj skrapnal?
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 22:58
Немав и немам лоши намери, но како овој дел е наменет за проширување на нашето знаење и ставови околу фотографијата.
Во оваа тема ние правиме мали модификации на фотографија објавена од страна на некој член од фото-сајтот и со тоа се обидуваме да ги отстраниме недостатоците кои авторот ги направил или пак да направиме кропинг на истата по наш терк т.е. како ние другитр би ја кадрирале или обработиле истата таа фотографија.

Твоите дела се прекрасни, но како што се објавени овде, немаат никаква едукативна порака во себе.
Единствено што ни останува е да уживаме во глетката.
Доколку си добар и напишеш пропратен текс за начинот на обработка, користен софтвер и сл. работи и кога сето тоа би изгледало како еден туторијал на македонски јазик со фотографиите како составен дел од него, тогаш немам ништо против.

Не дека сега имам нешто против, но муабетот ни отиде во погрешна страна
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 05:47
Bi se soglasil so Bobi ... "Vtor pogled" e tema zamislena kako vtoro viduvanje na necija avtorska fotografija, objavena na foto.idividi sajtot.
Sto se odnesuva do tvoite obrabotki, i jas bi se soglasil deka se odlicni, a dokolku se soglasis da gi objasnis postapkite vo oblik na kratok tutorijal, bi mozele da go prefrlime tutorijalot vo sekcijata "Korisni soveti" za da mozat zainteresiranite da naucat ponesto od nego :)

Kako i da e, dobro ni dojde na podforumot za fotografija. Gledam deka si od senior clenovite na idividi forumot, no cinam deka prvpat te gledam na podforumot za fotografija, pa bujrum na druzba :)
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 16:11
1. jas neskrapam .nikogas
2. no za fotografii sum magionicar hahahaha
treba vreme i trpenie
3. no nesum za tuka kaj fotografite
4.otidov kaj iluzionistite
caoooooooooooooooo
milo mi bese
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 13:21
       
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 22:44
Bobi, stoi!!

Inaku, btw, ova e verojatno prva fotka so ja imam pusteno poslednive meseci bez nikakva obrabotka, samo so resize... Ama, ne i bilo pisano...
LOLLOLLOL


Изменето од Janus - 05.Јануари.2007 во 09:45
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 89>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.