IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ANAKIN's PLACE (ex Vtor Pogled)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ANAKIN's PLACE (ex Vtor Pogled)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 89>
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2006 во 16:42
Original:



Alternativa:



Alternativa so dodedena crna ramka za da se akcentira novokreiraniot klin od desno:

Кон врв
Spirt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Spirt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2006 во 00:08
Da, odlicno, ostaviv kaj mene komentar poopsirno.
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 02:19
Originalna i modeficirana.





Изменето од Zoran K - 13.Декември.2006 во 02:26
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2006 во 07:26
Definitivno, mnogu podobro.

Simplify, simplyfy ... simplify, ili
Less is more

Biraj koe sakas, na isto se sveduva Wink
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 02:48
Original:



Modeficirano:



Modefikacijata ne e golema i ne znachi deka e podobra. Toa e samo eden drug pogled na originalot koj si e dobar kakov sto e.
Jas napraviv malu potesen krop so sto izbegnav voglavno od povrsinata vo dolniot del koja mislam deka e mozebi malu otpoveke otkolku sto bi trebalo. Odzemav sosem malu od levo, kolku da ja dovedam slikata vo povoobichaenite proporcii. Na ovoj nachin mislam deka panoto so reklamata doagja malu poveke do izraz.

Inaku go filtrirav shumot, go zgolemiv kontrastot oti malu mi bese otpoveke "flat" (poradi maglata) i dodadov troa ostrina.

Kako sto rekov, ova e samo eden lichen pogled na slikata.

Изменето од Zoran K - 18.Декември.2006 во 03:14
Кон врв
moz pos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 335
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moz pos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 08:40
Dobra rabota so kropot - se trgna delot sto i mene mi precese, no

vaka povekje do izraz doagja devojkata, a predhodno mislam deka imase nekakov balans so malata senka od figura levo...

mislam deka PhotoShop ne moze da spasi mnogu (sto se odnesuva do ostrinata) , mislam deka bi go izgorelo panoto...

Flat fotografija e zatoa sto e slikano so iso400 vo magliv prostor, no ima  iluzija na 3Dimenzija(zaradi konvergencijata na geometriskite elementi ,  lini ,krugcinja, i drug pravoagolnik malku pogaleku...)

Blagodaram sto se obide


pozdrav

P.S.
Flat fotografija, izmiena fotografija, e vsusnost sustinata na osnovnoto sino cuvstvo sto preovladuva kaj dvata lika...Whashed Feelings (izminati cuvstva)


Изменето од moz pos - 18.Декември.2006 во 08:45
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 04:05
Originalna:



Modeficirana:




Dobar high-key. Ja izbrishav pozadinata i malu odzemav od dolu bidejki mi izgleda malu preobemno (preteshko). Se razbira ova e samo moe viduvanje i ne znachi deka e podobro od originalnoto.

P.S. Mi se dopagja zrnoto na filmot. Toa i dava na slikata osoben karakter i ubavina.

Изменето од Zoran K - 20.Декември.2006 во 04:24
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 13:30
Добро,ми се допаѓа модИфикацијата...не обрнав внимание на задниот дел,а имаш право,не значи ништо.Предниот дел,сакав да бодне во очи..демек се гледаме од блиску(замисли) и рацете на фотографот да се во иста положба како на детево.Сепак твојата верзија е по чиста и средена...ти благодарам
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2006 во 11:08
Ova e originalot


A ova predlog obrabotka: crop, ispravanje horizont, level, shadows/higlights, clolor corection, smart sharpen

Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 07:54
Original:



Modefikacija 1:



Modefikacija 2:



Изменето од Zoran K - 02.Јануари.2007 во 07:57
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 18:23
      
                         оригинал                                                     моја обработка
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 18:49
Kartapancev, mislam deka originalot e podobar, kaj tvoite varijanti se gubat detalite od bilijar masata... A tablata spored mene ne smeta...

Bobi, ok ti e prerabotkata, steta sto kompoziciski e malku... chudna.
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 20:55
Се сложувам со Јанус. Оригиналната фотографија од Затко навистина ја доловува атмосферата на билијадр клуб.
Ако мора нешто да се избрише, тогаш јас би го тргнал само делот од малата рамка кој наѕира во кадарот, се друго е ок.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 21:31
Star




Изменето од anakin - 16.Јануари.2007 во 16:30
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 89>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.