IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Дали постои вистинска љубов??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали постои вистинска љубов??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 20>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 14:09

STVARNO NEMOZAM VEKE DA KOMENTIRAM.............POZ DO SITE



Изменето од bibce - 13.Август.2008 во 14:10
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 14:11
cao bibce
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 14:12
nadevaj se dokolku go sakash toa,no ne cekaj da ti se vrati!!!

Изменето од ZeZnAtA - 13.Август.2008 во 14:13
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 14:25
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

nadevaj se dokolku go sakash toa,no ne cekaj da ti se vrati!!!
 
......NEMAM NI NAMERA DA CEKAM..................намигнување
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 15:20
Originally posted by fragola fragola напиша:

Vistinska ljubov postoi,samo prasanjeto e koj znae vednas da ja prepoznae,da ja ceni i da ja zadrzi.

... vednash ne moze da se prepoznae... ljubovta lesno se naoga...teshko se zadrzuva... Zoshto?...zatoa shto se menuva... mnogu e vazno dali na podobro ili na polosho... pocnuva so lupanje na srceto ko ludo...so nestrplivost da si sekoj moment zaedno... i koga ke odlucite da ste sekogash zaedno... pocnuvaat iskushenijata...
... dali edna ljubov e vistinska ili ne...pokazuva vremeto... a i ziveenjeto zaedno pred brak...odenje zaedno na odmor... druzenje so prijatelite na edniot ili drugiot... i formiranje zaednicki krug na prijateli... ako se premine pragot na zaednickoto ziveenje...togash se sklopuva brak...ako ne... sekoj na svoja strana... samo togash nema da dojde zakonski razvod... do kavgi...podelba na rabotite koi so ljubov gi kupuvavte zaedno...
...zaednickiot zivot... ako se pokaze deka moze da ja zadrzi ljubovta... e togash ljubovta e vo...
...zaednickoto vlozuvanje...
...zaednickoto grizenje okolu decata...
...zaednickoto karanje...ama podaleku od ocite na svedoci...
...vistinskata ljubov e vo nesprecuvanjeto na druzenjeto sekoj so svoite prijateli...i ne prisiluvanje na drugiot  da mora da gi trpi ako ne saka...
...vistinskata ljubov e sekojdnevie... ne fama...

Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 15:23
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by fragola fragola напиша:

Vistinska ljubov postoi,samo prasanjeto e koj znae vednas da ja prepoznae,da ja ceni i da ja zadrzi.
... vednash ne moze da se prepoznae... ljubovta lesno se naoga...teshko se zadrzuva... Zoshto?...zatoa shto se menuva... mnogu e vazno dali na podobro ili na polosho... pocnuva so lupanje na srceto ko ludo...so nestrplivost da si sekoj moment zaedno... i koga ke odlucite da ste sekogash zaedno... pocnuvaat iskushenijata...... dali edna ljubov e vistinska ili ne...pokazuva vremeto... a i ziveenjeto zaedno pred brak...odenje zaedno na odmor... druzenje so prijatelite na edniot ili drugiot... i formiranje zaednicki krug na prijateli... ako se premine pragot na zaednickoto ziveenje...togash se sklopuva brak...ako ne... sekoj na svoja strana... samo togash nema da dojde zakonski razvod... do kavgi...podelba na rabotite koi so ljubov gi kupuvavte zaedno......zaednickiot zivot... ako se pokaze deka moze da ja zadrzi ljubovta... e togash ljubovta e vo......zaednickoto vlozuvanje......zaednickoto grizenje okolu decata......zaednickoto karanje...ama podaleku od ocite na svedoci......vistinskata ljubov e vo nesprecuvanjeto na druzenjeto sekoj so svoite prijateli...i ne prisiluvanje na drugiot  da mora da gi trpi ako ne saka... ...vistinskata ljubov e sekojdnevie... ne fama...

Odlicno objasnuvanje mamamd...malku od malku pocna da mi se izbistruva glavava sega
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 15:29
nemaj gajle fragola ke ti se razbistri se ..samo treba da pominat tro poke godini
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2008 во 17:52
Originally posted by fragola fragola напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by fragola fragola напиша:

Vistinska ljubov postoi,samo prasanjeto e koj znae vednas da ja prepoznae,da ja ceni i da ja zadrzi.
... vednash ne moze da se prepoznae... ljubovta lesno se naoga...teshko se zadrzuva... Zoshto?...zatoa shto se menuva... mnogu e vazno dali na podobro ili na polosho... pocnuva so lupanje na srceto ko ludo...so nestrplivost da si sekoj moment zaedno... i koga ke odlucite da ste sekogash zaedno... pocnuvaat iskushenijata...... dali edna ljubov e vistinska ili ne...pokazuva vremeto... a i ziveenjeto zaedno pred brak...odenje zaedno na odmor... druzenje so prijatelite na edniot ili drugiot... i formiranje zaednicki krug na prijateli... ako se premine pragot na zaednickoto ziveenje...togash se sklopuva brak...ako ne... sekoj na svoja strana... samo togash nema da dojde zakonski razvod... do kavgi...podelba na rabotite koi so ljubov gi kupuvavte zaedno......zaednickiot zivot... ako se pokaze deka moze da ja zadrzi ljubovta... e togash ljubovta e vo......zaednickoto vlozuvanje......zaednickoto grizenje okolu decata......zaednickoto karanje...ama podaleku od ocite na svedoci......vistinskata ljubov e vo nesprecuvanjeto na druzenjeto sekoj so svoite prijateli...i ne prisiluvanje na drugiot  da mora da gi trpi ako ne saka... ...vistinskata ljubov e sekojdnevie... ne fama...

Odlicno objasnuvanje mamamd...malku od malku pocna da mi se izbistruva glavava sega

... poleka be milo... ne moze se od ednash... treba da pominesh troa vreme na  "robija"... e togash "go znaesh" filingot na vistinskata ljubov... godini li se godini...argatski maki golemi... od mnogu vistinska ljubov... poet stanuvashголема%20насмевка...
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 03:06
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

normalno deka postoi, bar spored mene. Koga dve srodni dusi ke se pronajdat normalno deka pomegju niv kje postoi nesto narecena vistinska ljubov. Toa nekako doagja kako koga 2 sl*galici ke se spojat, mora nesto da gi odrzuva zaedno za da ne se razdelat od sl*galicata, a  toa spored mene e ljubovta, a dali e vistinska se doznava po preckite. ako tie dve sl*galici ne dozvolat nikoj da gi razdeli (ova go kazuvam kako primer) normalno e deka nesto VISTINSKO  gi drzi zaedno i gi bodri za ponatamu, gi podrzuva...


i ziveeja srekno....
do krajot na zivotot....

dobra nok i ubavi snista.....
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 03:37
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


i ziveeja srekno....
do krajot na zivotot....

dobra nok i ubavi snista.....


голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Е сега и ти претеруваш........
Тука е љубовта,никој неможе да ја види,само ја чувствуваме во нас(кој повеќе-кој помалце),како што го чувствуваме и ветерот...


голема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 11:54
Tesko e da se zadrzi ljubovta zosto glumcite brzo go zaboravaat tekstot
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 12:07
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


i ziveeja srekno....
do krajot na zivotot....

dobra nok i ubavi snista.....

голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Е сега и ти претеруваш........
Тука е љубовта,никој неможе да ја види,само ја чувствуваме во нас(кој повеќе-кој помалце),како што го чувствуваме и ветерот...
голема%20насмевкаголема%20насмевка

Ne, ne preterav....
ne se doiskazav...

Toa bese citat od "Bajki i skazni" od Andersen...
Ili brakata Grim bea...збунетост

Изменето од којсумјас - 16.Август.2008 во 12:08
Кон врв
Justice Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Justice Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2008 во 14:05
А, да разграничиме малку??? На пример што е она што ја прави вистинската љубов "вистинска" , не... "лажна"? Да ми кажете што е она што вие го подразбирате под поимот вистинска љубов?
Кон врв
Didi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Summer flower

Регистриран: 14.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 15583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Didi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 00:50
Vistinska ljubov postoi samo vo bajkite....se salam,vistinska ljubov postoi no dali seuste sme ja nasle....ili mislime deka ja najdovme ,a dali e toa vistinskata ljubov ili samo strast?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.