IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Активни теми Активни теми RSS - Работа на брод, што како и зашто ?????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Работа на брод, што како и зашто ?????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
kleo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kleo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 11:41

Zdravo na site prisutni:)

Od pred izvesen period imam zelba da zaminam da rabotam na brod. POnudena mie pozicija kako recepcioner i za solidna plata. Ona koe me plasi se brojnite komentari od luge koi veke bile na brod, a toa se deka brod ne e mesto kade bi mozelo da raboti devojka. Od poveke aspekti mi spomnaa deka e negativno no ne i navedoa nekoi konkretni pricini. Bi ve zamolila siste vie koi mozebi ste bile raboteni na brod, da mi kazete nesto poveke i se razbiara bi sakala da gi slusnam site negativni aspekti so koi bi mozela da se soocam.

Vi Blagodaram i imajte ubav den:)
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 16:04
не баш многу.
Кон врв
nedopirliviot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 220
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliviot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 16:05
печалат пари.
Кон врв
user999 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај user999 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2008 во 10:28
saznajte više o poslu na kruzerima

http://www.kruzeri.com

http://www.kruzeri.com
Кон врв
konstant Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konstant Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2008 во 00:08
nema mnogu negativni raboti ako si devojka
isto loso e kako za devojkite taka i za maskite zosto rabotata e neizdrzlivo teska
Кон врв
ljupka mk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupka mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2009 во 19:40
jas sum zainteresirana za rabota na brod da mi kazi nekoj koja agencija da ja odberam
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 01:46
Јас лично имам слушнато многу позитивни работи за коузон...www.kouzon.com.mk(мислам дека е вака страната)
Кон врв
ljupka mk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupka mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2009 во 19:19
ma4kica fala so mi ja dade adresata vidov mnogu dobri opcii za rabota na brod a imaat i dobri ponudi za rabota na studenti,pa ako e dobra agencijata ne se dvoumam so nea da odam, da se nadevam deka nema da cekam mnogu   
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 23:25
..мислам дека нема да чекаш..меѓутоа колку што знам имаат посебни термини кога им доаѓаат претставници од странство..провери кога има..аплицирај..ама мора да знаеш дека има повеќе процедури што треба да ги поминеш..не е баш краток период,ама не би требало да трае и долго...ама Со среќа..ако те интересира нешто пиши ми лична порака
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 01:08
a  koj  uslovi  se  potrebni  da  se  ispolnat  za  da se  raboti  na  brod?
Кон врв
ljupka mk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupka mk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2009 во 17:47
Originally posted by dejanpp dejanpp напиша:

a  koj  uslovi  se  potrebni  da  se  ispolnat  za  da se  raboti  na  brod?
mislam deka osven dobro poznavane angliski treba i polagane na pomorski ispit koj mislam deka se polaga vo Belgrad
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2009 во 13:43
Треба да имаат познавање на англискиот јазик(зависи за кои позиции аплицирате,ама поѓелно е да имате напредно познавање),познавање на германски,италијански,француски или сл..е предност...
Постапката не е баш брза...колку што знам јас(од сигурни извори)за повеќето бродови потребна е претходна обука..ја овозможува Коузон,треба да имате положено тест за англиски и да сте во добра психофизичка состојба..Ако сте избрани за работа на брод,треба да извадите специјално лекарско уверение(соработуваат исклучиво со една здравствена установа..барем до пред 2-3 месеци) и дури потоа можете да кажете:Чао..се гледаме за 4 месеци(инаку обично првите договори се склучуваат за 4 месеци..евентуално 6месеци)
Кон врв
Командантица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Командантица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2009 во 20:15
зошто да не,..би сакала да го искусам секое “чудо„ што постои,..а ваква авантура не би пропуштила за ништо живо на светот..
..Живеам за да умрам..!
Кон врв
ivteo Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivteo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2010 во 16:47
PONUDA ZA RABOTA NA BROD CARNIVAL CRUISE LINES
Ako imate iskustvo vo restoran i sakate da rabotite na najgolemata cruise kompanija Ve molam pratete CV na angliski na mail:vrabotise@gmail.com NAJDOCNA DO 22.08.Pozicii se ASS WAITER I WAITER.Potrebno e poznavanje na angliski jazik i starosna granica od 21-35 god.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.