IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и колку ви смета минатото на партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и колку ви смета минатото на партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
Автор
Порака
LaViCa^^ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2006
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaViCa^^ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 20:44

Mjojot partner ima mnogu mracno minato, a kako sto gledam mislam deka toa go ostavil zad sebe i deka ne saka da mu zboruvam za minatoto, samo go interesira idninata so mene...a moeto minato pak e mnogu cisto i ne se plasam za vo idnina dali ke imam problemi, zatoa sto nema sto da mi ozboruva... Ponekogas razmisluvam za negovoto minato i se plasam deka ne se promenil i deka nema da se promeni nikogas... Na sekoe masko ili zensko mu smeta minatoto kolku i da go odbegnuva toa...

Zivej go sekoj den kako da ti e posleden...
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 21:14
Originally posted by hektor hektor напиша:

A be vie mozi da si kazzuvate deka ne ve interesira , arno ama coekot e ljubopitno zivotno (mame mu e*am na kolumbo, fakt e deka site gi interesira toa i deka groto vezi pukale ko ke razberat so kogo si imale rabota . Ne mozam jas da praam veza ako prethodno se ebavala so krstenoo i nekrsteno i do kaj so ke stasa . Kuce se zema so pedigre a kamo li zena . Fakt e deka navikite tesko umiraat site go znaeme toa . Ako nekoja menuvala mazi ko corapi ili beter , da ne znaes, ko ke doznaes ke si reces sam na sebe : Ej kolku sum glup ovaa so vakvi naviki eden den i mene ke me meni . Ako mislis deka ke ja menuvas promiskuitetnata zena se lazis , taa e takva i ne mozi da se menuva . Sto me donese do krajniot zaklucok , zasto site se zaintersirame za minatoto i pedigreto - luge sme , jebi ga


Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 21:40
pa me ineresira minatoto na devojkata pa se me interesira be, sea moze ke ima i neshto koe ke mi smeta i moze sum posakal da ne go slushnam ali jebiga. ako se vrakame nazad  i brkame duhovi ete podobro i da ne i davame moznos za idnina na vrskata. Tongue
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2006 во 21:45
a od druga strana se prashuvam dali curata saka da znae se za mene i nema da i smeta kako i so koja sum bil. kako mi bilo so edna kako so druga,sho sum prael so edna a sho so druga pa ke mi se nafufuli i nema da mi dava posle. ke mi rece aj ojsi kaj bivsh*te. i toa e vo igra LOL
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
bone Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bone is not dead

Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: -13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bone Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 00:02
...mislam deka treba da se znaj minatoto Confused posto nekoj ako bil pokvaren i gnasa porano ke bidi i so tebe..posto lugeto ne se menvat preku nok...i nikoj nemozi da me ubedi vo sprotivnoto -karakter si e karakter-
primer...ako nekoj si bila k*rvice taja ke si ostani k*rvice Tongue ..ne e taka???
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 00:06
Originally posted by bone bone напиша:

...mislam deka treba da se znaj minatoto Confused posto nekoj ako bil pokvaren i gnasa porano ke bidi i so tebe..posto lugeto ne se menvat preku nok...i nikoj nemozi da me ubedi vo sprotivnoto -karakter si e karakter-
primer...ako nekoj si bila k*rvice taja ke si ostani k*rvice Tongue ..ne e taka???


-------------------

Sto e toa k*rviche definiraj ???

kako toa ke si ostane k*rviche... ???

Znaci na lugeto ne treba da se dava shansa neli ?Sto ako toa k*rviche te saka i ti ja sakash nea ?? Sto togash ??
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 01:38
Ne sakam da se zamaram so minatoto na partnerot osobeno koga stanuva zbor za bivshi,duri i da koga go prashuvam ne sakam da mi kazuvaBig%20smileNe mi znaci voopshto nishto da znam kako mu bilo so niv ili kako se odnesuval so niv,ne znaci deka i so mene ke bide takov,zatoa shto i jas sum razlicna od niv...ne gi sudam lugeto spored toa kako se odnesuvale vo minatoto i so drugi luge,bitno mi e so mene kakov e

Изменето од Eleni - 27.Октомври.2006 во 01:39
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 01:43
dobro razmisluvas Eleni...

ti posakuvam prijatna vecer..
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 01:58

EmbarrassedthnxSmile

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 08:45
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Ne sakam da se zamaram so minatoto na partnerot osobeno koga stanuva zbor za bivshi,duri i da koga go prashuvam ne sakam da mi kazuvaBig%20smileNe mi znaci voopshto nishto da znam kako mu bilo so niv ili kako se odnesuval so niv,ne znaci deka i so mene ke bide takov,zatoa shto i jas sum razlicna od niv...ne gi sudam lugeto spored toa kako se odnesuvale vo minatoto i so drugi luge,bitno mi e so mene kakov e
 
a be eleni ti kazuvaj kolku sakas , SITE luge gi interesira toa , izvini ama ne ti veruvam
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 09:14
Ме интересира ,но вистинското прашање е ,, Што тоа ме интересира? ,, .  На пример, се постави прашањето на бивши партнери нивни број или не знам што....Овој контекст Воопшто не ме интересира дури е банален и смешен. Но Генералното минато на секоја личност доволно зборува за неа бидејки се работи за контунуитет . Невозможно е ( или занемарливо ретко ) некој преку нок да се промени црно- бело , 20 години бил едно и оп од утре е друго . А искуството ми покажало дека сите при запознавањето и на почетокот имаат ,,убава,, маска . И природно е ,секој сака да се покаже во убаво светло . Ете затоа ме интерсира ...впрочем секој сака да знае со кого има работа . 
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 13:24
Originally posted by hektor hektor напиша:

Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Ne sakam da se zamaram so minatoto na partnerot osobeno koga stanuva zbor za bivshi,duri i da koga go prashuvam ne sakam da mi kazuvaBig%20smileNe mi znaci voopshto nishto da znam kako mu bilo so niv ili kako se odnesuval so niv,ne znaci deka i so mene ke bide takov,zatoa shto i jas sum razlicna od niv...ne gi sudam lugeto spored toa kako se odnesuvale vo minatoto i so drugi luge,bitno mi e so mene kakov e
 
a be eleni ti kazuvaj kolku sakas , SITE luge gi interesira toa , izvini ama ne ti veruvam
 
Toa e tvoj izbor hektor..i jas ne razmisluvav sekogash vaka ama nauciv na greshkite,izgleda ne bev dovolno pametna da ucam od tugite greshki pa nauciv od moite.Koga sme na odredena vozrast i jas i partnerot,normalno e da imame minato,normalno e toj da imal drugi pred mene,da bide zaljuben,da bil povreden i da povredil.Ama ne treba da mi go kaze toa do go znam.Imashe period koga sakav da znam se,kako mu bilo shto bilo,ama toa me pogoduvashe..se primetiv deka ne mi e bash drago da gi slusham tie raboti,se obiduvav da citam megu redovi,barav da vidam dali ushte oseka neshto za tamu nekoja si,se kaznuvav sama prashuvajki...zatoa krenav race od toa,a ushte poveke zaradi toa shto i mene mi sudele za neshto shto bilo so nekoj drug i pominalo i nema da se povtori...
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 13:46
se soglasuvam so tebe eleni
i ja sum pominala niz tie raboti
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 14:02
covekot sam radi zastita od drugite ili radi drugi pricini i problemi stava maski na svoeto neiskustvo [da se doobjasnam maska na drug indetitet na drug covek sto ne mora da zanci ne e  negovoto vnatresno jas]
koga covekot ce si gi sredi tie padovi i odskoci na negovite maski ce moze .e da togas ce moze od prv pogled na oseti covek ili pak sam a si gi resi problemi a da se nadovrzam na temata da se pomiri so negovite minati problemi desavaljki slucki nezgodni ubavi nesekojdnevni
isto kako tocak vozenje ednas ucis nikad ne zaboravas ne e do poentata da zgaznes da zanes kaj gazis i zasto i dali ima potreba startuvas od logicka
 
bivsi devojki deckovci --ne treba da se navracaat pri bidejci iskaca doza na somnitelnost kaj dvata partnera od narusuvanje na nivnata komunikacija i taka natamu ne znam kolku sum do temava amam moram nesto da izreferiram mu go duzam na delfin sepak najpametniot i naj komukativniot cicac voden:)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,279 секунди.