IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Кои странски јазици ги знаеш?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кои странски јазици ги знаеш?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
Автор
Порака
dzivdzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dzivdzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2006 во 22:34
англиски
германски
оние српски, хрватски, црногорски, босански....
разбирам бугарски, шпански (од сериите)
и разбирам турски, а понекад и зборам....
Who needs a heart, when a heart can be broken?


Love the heart that hurts you, but never hurt the heart that loves you...
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 17:21

Ne mi ide dobro so jazici. Makedonski majcin jazik angliski, znam i malku od spanskiot.

 
Na kineski znam samo kako da recam Zdravo kako siLOLLOLTongue
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
DreamGirL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Be YourSelF

Регистриран: 29.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DreamGirL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2006 во 17:48
najnormalno deka znam makedonskiBig%20smile, sprski, angliski, germanski,spanski malku od seriive, a sakam i francuski da ucam, neznam otiSmile

Изменето од babyblue - 26.Декември.2006 во 17:48
If you love some one, never put their name in a heart, because hearts break.... Put it in a circle instead, because Circles go on forever ...
Кон врв
angelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 117
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај angelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 04:44
ja znam angliski odlicno, 
germanski uceme na skolo i onaka si go vezbam,  italijanski ucam na k*rs, spanski (koa pisuvam na internet na spanski na lugeto im e cudno od deka znam).
francuski razbiram i od recnik ucam zborovi, ama gramatika sum tapa.
 
na srpski citam knigi od 1000 strani, ama so srbi koga zboruvam sekojpat za inaet zboruvam makedonski i bole me ako ne me razberat
Кон врв
begu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 763
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај begu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 11:42
Makedonski (pa stranskijazik mie vo domasni uslovi)
Germanski (komuniciram, gramatika slabo)
Francuski (mozam da se razberam)
Italjanski (tek tolku da ne zalutam)
Srpski (skoro kako majcin jazik)
Кон врв
perinosi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај perinosi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 12:37
Англиски ( Како да сум роден во АмерикаLOL)
Српски и Бугарски ( Одлично)
Ирски ( Малце )
Кон врв
Ana_bt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 84
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ana_bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 12:36
Makedonski -se  podrazbira
Francuski-najubaviot i  najnezniot  jazik kako  majcin  mi e -super
Angliski- super
spanski-razbiram i  mozam  da  vratam  ama  gramatika i pisuvanje  tapa
Italijanski-mnogu malku
So  zelba  da  ucam:
grcki-ja  znam  samo  azbukataLOL
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2007 во 12:46
Англиски одлично
Руски, бугарски и чешки читам и разбирам кога ми зборуваат (со полскиот имам проблеми)
Српски и хрватски скоро како мајчин
Следните што ќе ги учам се албански и германски.
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2007 во 11:23
Македонски нормално,Англиски и Германски знам за да се разберам, Српски скоро се
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
UK25 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2006
Локација: Vatican City State
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај UK25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 16:42
Angliski, Ruski, Sprsko-Hrvatski ko megju svoi.

Site drugi gi znam, od prva gi nagagjam ko ke gi slushnam, ama ne mi ide peltecenjeto so niv...


Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2007 во 12:32
шпански и англиски, - одлично
германски доволно да се разберам ако сум у Германија, и албански - доволно да знам ако некој ме пцуе да му вратамLOL
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 15:55
Pa Angliski -super znam Smile
Francuski - taka taka
Albanski- taka taka
Grcki - po nesto Big%20smile

Кон врв
Dana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3018
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 22:34
Angliski sum tapa, go znam kolku da razmenam nekolku zbora, i da zirnam po nesto an net. Sekako, znam barem da prasam kolku e saat ili kade e busot LOL
Se posvetiv na germanskiot, go ucev so strast i go vladeam dobro, samo steta sto nemam so koj da go zboram za vezbanje.
Odev i na italjanski, ama bez merak go ucev, kolku da i pravam drustvo na drugarka mi. Italjanski zavrsiv 3-et stepen i tolku.
Love like an angel, make love like a devil. [IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i215/enatara/eyer.gif" />
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2007 во 23:56
bre sve poligloti tuka majkata...romanski,angliski...ex yu i bugarski razbiram ne zboram posto razbiraat makedonski...i to...gleam pola forum spanski znae...ja samo ako ja sretnam kasandra so nea ke se razberam,so drugi tesko...
respect my authoritaaa
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.