IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Tретирање на женската невиност во денешно
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Tретирање на женската невиност во денешно

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
Автор
Порака
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Tретирање на женската невиност во денешно
    Испратена: 15.Октомври.2006 во 01:08
Interesna tabu-tema sto sekogas predizvikuva interes no nikoj nikogas ne ja objasnuva vistinito,site lazat i maski i zenski.Dajte malku vistina.
Vredi li da se izgubi na bilo koj nacin,so bilo kogo ili treba da se cuva za odreden moment koj ne se znae koga e tocno ili pak nevinosta prestavuva precka vo nekoi raboti.....?????
 
 
Winkmasko---------->>>>>.Cryzensko==========Clap
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 01:14
HAHHAHAH
ZNAES ONA KRETENSKATA IZREKA

NA PRVA DA SUM POSLEDEN
A NA POSLEDNATA DA SUM PRV
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 01:21
Okolu prva ili posledna mnogu e relativno.
Znaes sto e najlosoto od seto ova za masko?
Koga mislis deka si prv a ne si ili Koga mislis deka ne si a prv si i rezultatot
e daka sme stoki.....
Od toj aspekt mislev sepak so pocit kon devicite......
Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 01:23
EJ NAJGOLEMA GLUPOST E DA SE ZAMARAS SO
REDOSLEDOT
TAKA DA NISO OD TOA SO GO NAVEDE NE E NAJLOSO
SE EDNO E
VAZNO E DEKA VOOPSTO NE E VAZNO

Изменето од mikus - 15.Октомври.2006 во 01:23
Кон врв
pukanka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pukanka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 02:43

Nema masko sto ke me pobie u teorijata deka mnogu posakuva da i bide prv na edna zenska, a osobeno ako taa mu znaci poveke otkolku ostanatite!Ne e vistina deka samo zensite gubitokot na nevinosta go tretiraat kako nekoja vazna rabota....tuka se maskite osobeno da se pofalat dokolku imale sex so zenska na koja i bile prvi..kolku i da negiraat, toa im znaci i gi pravi srekni!!

Samo ne znam dali im menja ako vidat deka ne im se prvi na devojkite...i kako toa vlijae vrz nivnoto razmisluvanje i cuvstvuvanje!!!Dali im e seedno ili pak....Confused 
Кон врв
xaxaxa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xaxaxa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 04:47
Se slozuvam so pukanka...definitivno maskoto e srekjno ako devojkata e nevina...se razbira ako mu znaci taa devojka...a mislam deka isto tolku i mu preci ako devojkata ne e nevina....ma kolku i da se pravi sovremen i decko na 21 vek...mozi nikogas nema da priznaj, ama dlaboko vo sebe ke posakuva da bese nevina...barem kaj nas na balkanot...i barem vo narednite 20 godini...
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 14:51
A sto e tolku bitna nevinostaConfused...I kako moze na bilo koj nacin da pretstavuva precka?!...Gluposti!
Kao demek koga ke ja izgubis nevinosta odednas stanuvas zena i nisto vise ne e ko so bilo...Abe ajde!Ok,mozda e poseben moment,ali ne e do tolku znacaen...
 
Muskite sakale nevini curi?..Neka produzat da sakaat,ali ne znam kaj ke gi najdat(tuka ne mislam na deca od 14 godini!)...Ustvari,moze i da naletaat na nekoja so ima napraveno himenoplastika ili so celo vreme imala analen seks,pa da si go ispunat egoto so toa so ke mislat deka i bile prvi...Ej,hello,se menjaat stvarite...Odamna projde vremeto koga bese bitno curata da e nevina...Izglea samo kaj nas seuste se prodava lazen moral i malograganski zabludi...
Nevin/a ili "vinoven/na" totalno mi e nebitno
I posle mene-POTOP!!!
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 15:09
Originally posted by andonoff andonoff напиша:

Interesna tabu-tema sto sekogas predizvikuva interes no nikoj nikogas ne ja objasnuva vistinito,site lazat i maski i zenski.Dajte malku vistina.
Vredi li da se izgubi na bilo koj nacin,so bilo kogo ili treba da se cuva za odreden moment koj ne se znae koga e tocno ili pak nevinosta prestavuva precka vo nekoi raboti.....?????

 

 



Вреди да се изгуби во оној момент кога ќе сфатите дека сакате нешто повеќе. Тоа е ризик, ама кој не ризикува не добива :-))
А дали некој/а е невин/а веднаш се приметува по искуството...

Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 17:18
„није свеједно“... да не се лажеме. Се во животот е потрошливо, па и човечката душа.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2006 во 21:20
Na nesigurni i neizziveani mazi im e bitno... pa pobogu nije valjda da ocekuvam sea da samo je mene cekala svih svojih 20 tak godina i ziveela u peshtera samo da mi podari... "najskapoceniot dar "

Vazno da se sakame i dobro da pushi za nevinost bash me zabole patka
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 00:38

Dosta interesni odgovori i razmisluvanja onaka kako sto i se ocekuva.

 Jas se soglasuvam so site vas,no ima i kontradiktorni stavovi,bas ova sto go vika nindza okolu pesterata i 20 godini cekanje.

sum slusnal i falbi edna-dve,..... pet imam skinato-veli izvesen lokalen fraer,no toj ima kerki i na taa tema nekako ne mu se razgovara,"znaes

bi sakal da se pogodat zetovite" itn.znaci sindromot sakam da se e..m nesakam da mi vleze e najprisuten.

Ima licnosti sto poinaku gi gledaat rabotive posebno devojkite od razgovori pa i od iskustvo sakaat sepak prvo udavanje a posle e........nje sto bi rekle kumanovke.No denesnicava bara poinakov pristap kon nestata a bogami i promena na moralnite normi sprema ova prasanje.
znaci celta na ovaa tema e spoznavanje na razlicni i skustva od razlicni sredini da ne recam kontinenti vo odnos na tretiranjeto na nevinosta....
sepak ne ima niz celiot svet kako Makedonci pa bi bilo interesno da doznaeme kako e kaj nas seuste a kako niz svetot stavot za ova prasanje.Moze i licno iskustvo da se prenese na forumov,no vo forma na stav a ne na opis na samiot cin....Vazi i za dvete strani,za dvata pola.
Bi bilo interesno da kaze nesto i nekoja devojka kako se odnesuval "mazjakot "cija nevinost bila odnesena.......
Pozdrav do site.......
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 01:00
mame mu ibam ...pa toj komsijata eptem nindza ja samo na tri sum im bil prv... cerku mu ljubim LOL
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 08:40
Не знам зашто, но некако ја очекував темава кога тогаш LOLLOL

Уште ли со Балкански синдроми на неиживеаност..ConfusedConfused Толку е битно колку скинал, а уште побитно невина жена да си земе LOLLOLLOL Е како да земе невина жена кога предходно кој знае колку легнал??? Битно он бара, а што бара ни сам не знае.. ( ова општо земено дечки )

Прво и основно не е времето на баба и дедо каде сите си имале принцип невина невин да се зимаат од причина што се зимале веќе договорени, и тоа на 15-16 години ( ако малку размислиме така е )
Сега веќе на 15 имаат врски и нормална појава е...Само што годиштето за мажење/женење е поместено.

Прво ок е првото искуство да го имаш со дечко/девојка што ја сакаш... но на крају краева што е толку битно тоа..Битна е психолошката состојба, опуштеноста и чинот на љубов, не на еден химен бог да чува..
Икрено многу им се радувам на Западните земји како Шведска на пример, со самото рагање на девојче веднаш го одстрануваат хименот..Така да таму табуа нема..
И сега не е малку глупо да прашаш, прва сум ти? EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed Прва си ми? EmbarrassedEmbarrassed Смешно ми е многу...LOLLOLLOL
Се извинувам што не сум сериозна за темава но, тоа е мое размислување..

Прво од анатомски аспект гледано, секој организам е различен, така и секој химен кај секоја девојка различен..Кај некој еластичен и треба многу време за да се постигне ефектот на пукање/кинење ( што не мора да значи воопшто може да си осане и таков )...Има хиемни многу болни и тешки за така наречено пукање, кое се манифестира со многу болен однос, крвањрење итн..
Има химени кои се многу слаби т.е така манифестираат како слаб и мал..ШТо со само седнување на велосипед или со некој сличен спорт да дојде до пукање и не се знае кој го пукнал..
Уф од сабајле што слатко се изнасмеав LOLLOLLOLLOL

Кон врв
mikus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 49802
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mikus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 09:59
da?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.