IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Ajmo Makedonski serveri tuka!!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ajmo Makedonski serveri tuka!!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
Автор
Порака
KIKO_ivanovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

The good boy

Регистриран: 31.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KIKO_ivanovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2008 во 17:47
IMA LI MAKEDONSKI SERVERI ZA CALL OF DUTY 4??збунетост
SREKNA NOVA 2008 godina na site vo ovoj prekrasen forum
        POZDRAV
Кон врв
unmd -aa- Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај unmd -aa- Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2008 во 10:10
Ti treba programata DecalConverter za grafiti vo boja.
Vic :
tato daj 300denari.
so 200.
so ketise 100.
nati 50.
Pravio Nick mi e unNameD ama nekoj kradi Nickoj!!!

Изменето од unmd -aa- - 13.Јануари.2008 во 10:43
Кон врв
ReD_StaR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ReD_StaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2008 во 21:34
Подигнав нов ИДИВИДИ СЕРВЕР ИП   192.168.2.102:27015
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 12:40
зашто кога ке се ставам онлајн да играм на Call Of Duty 2 и пробувам да се приклучам на некој сервер,ми вика Bad key Code?

(претходно му направив Verify и пишуваше Code appears to be valid,а сеа ова кај серверите ме заебава)лутина
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Април.2008 во 21:08
GRIMtheReaper
Нов член
Нов%20член

Регистриран: 09.Април.2008 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 1
 bullet Тема: Nov makedonski server za CS1.6 \m/StarScreaM\m/
    Испратена: 09.Април.2008 во 18:20
Nov server za Counter Strike 1.6
89.205.37.253:27020
Кон врв
Nikolasr Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nikolasr Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 22:22
Нов сервер..за кантер

cs-zone.ath.cx:27020
Кон врв
sempron97 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sempron97 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 14:35
nov cs server ChEster Public 24/7 Dust 2: 192.168.16.102:27015
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.