IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Турбо фолк или не ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Турбо фолк или не ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
JungleTTe Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JungleTTe Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2006 во 19:03
Originally posted by dalje dalje напиша:

Dobro sega,sekoj i bas ne go mirisa toj ritam naj naj,ama mene nekako mi se cini deka vo odreden noken bar,kafic disko ... (da ne gi imenuvam sega) koga pustaat komercijala od tipot na Tiesto,Faithless,Sean Paul,Beyonce se e o.k ima zur ne vikam ne,ama koga ke opnat turbo nekako narodot e poziv,povesel,porazigran ! Ili pa mene taka mi se cini !! E pa toa mi bese i muabetot dali da go ima toj del od vecerta voopsto vo kaficive niz gradov !!!


слободно да ги именуеш кафиќите :) тоа ти е брат пошо цела нација е сељачка. додуше меѓу турбо фолк и Тиесто нема некоја битна разликаDead

Ќе го видоизменам тесктот на Скај Виклер:
„Скопје паризер клабинг:
Све бичарке што фурају голе стомаке похаџају фитнес,
битне су сад све!
Плеери што фурају бесна кола и гајбе
мисле да су зато најјаче фаце.
Бичарке мрдајте док не поломите ребра!
Бичари с фенси колима ви сте центар света!“
Кон врв
Arm'nj Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Arm'nj Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 08:13
Abe vie ozbilno se fativte so turbo-folkot...
Abe od balkanov za muzika go priznavam samo Edvan Osmic
t.e. EDO MAAJKA...dodusha i niz cel balkan site go slushaat samo ovde vo mk nikoj,neznam zs....Ushe se palite na DJ tiesto ConfusedLOLLOLLOL.,/.,/,  ne znam koj....LOLLOL
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 16:18
Turbo Folk NE!
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
Alexandra Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alexandra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2006 во 20:29
Izvinete za mojata iskrenost, ama najgolem del od vas sto kazaa ne za turbo folkot se strasno golemi licemeri. Mene licno ne mi smeta nikakva muzika nitu necie licno ubeduvanje ama spored ova sto go procitav, ako nikoj od vas ne pocituva takva muzika navecer, samo 5 % od makedoncite be bile 'seljaci' i bi 'ripale' na vakva muzika. A TOA FAKAT NE E TOCNO. Nie sme del od Balkanot i bilo kade da se pusti turbo (osven na nekoi ekstremni mesta) lugjeto igraat ko da im e posledno u zivot. Ednostavno toa e del od nas. A tie citirani stihovi moze da gi sretnete samo na nekoj forum radi zafrkancija ili na Balkanska E-banka i na niedno drugo mesto
....a dream is a wish your heart makes when you're fast asleep...
Кон врв
maja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Убавицата и ѕверот

Регистриран: 28.Мај.2005
Локација: Italy
Статус: Офлајн
Поени: 13127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 18:06
Originally posted by Alexandra Alexandra напиша:

Izvinete za mojata iskrenost, ama najgolem del od vas sto kazaa ne za turbo folkot se strasno golemi licemeri
Od kade sega ova za onie koi se izjasnale deka se protiv turbo folkot, koj za mene e
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/2444/2csa0.gif">[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/3669/zt6uzj6n8sin4.gif">
Кон врв
oblachinja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Март.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 4990
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај oblachinja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 18:06
nikako
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 18:42
Originally posted by maja maja напиша:

Turbo Folk NE!nie  site  sto  se  smetame  deka  sne  od  visokoto  dobrutro  nema  da  se  tokmime   so  prosjacite  koi  go  slusaat   toa  se  znae   deka  calam  ce  digame  so  nesto  stransko  iako  mnogu  pati  ne go  razbirame 
 
  da   tocno   e  mila  jas   sum  turbofolk  muzicar   i  mozam  da  primetam  na  moite  svirki  koi  gosti  doajdzaat
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2006 во 18:57
ne e vazno so e

vazno e da e TURBO
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
dalje Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dalje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2006 во 04:34
Clap more,more se razmuabetivte nesto pred nova godina a?
Kako prvo da i se zablagodaram na Alexandra za nejzinata iskrenost ili da kazam realnost ! Moram da ti priznaam deka si vo pravo Thumbs%20Up! Retki se tie mesta vo gradov kade ne se pusta turbo pa makar i na pola saat,saat pred kraj odnosno pred zatvaranje a isto taka moram da kazam deka i retki se i onie luge sto nema da krenat race na taa muzika,da se razripaat i da drmnat po uste edna caska Smile !

Кон врв
borce_stamenov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borce_stamenov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 20:00
KOmentar: Koj go toa prv zapocna treba prvo da se ubie a potoa da se obesi....muzika bez nikakva smisla...a bogami i tie so\to ja slusaat...mislam dzabe komenari DEFINITIVNO NE
Pozdrav Borce...
Кон врв
Emus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1997
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2007 во 20:52
no way
It's funny how someone can break your heart in a tousands of litle pieces, and you'll still be able to love him with those broken pieces.
Кон врв
archer_MKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај archer_MKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2007 во 15:12
turbo folk -> NE! (definitivno)

dobro bre luge...
dali ne gledate deka ne otupija so taa muzika, i srbite i bugarite. Imaat mokni mediumim i normalno, nie, PRIMORANI sme da gi slusame, a zosto?
zosto ne slusame MAKEDONSKI FOLKLOR???
oti kaj nas peackite ne se razgoleni ko nivnite, ili pak nemame pejac kako azis hahaha

sekoj so svojot stav... ovoj e mojot
Кон врв
archer_MKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај archer_MKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2007 во 15:23
i uste nesto...
dovolno sum se iznagledal pijani luge (emocionalno obzemeni od muzikata ako taka mozi da se nareci), i ne e nekoja ubava slika.

nekoj spomna ogranicenost ili licemernost. OGRANICENI SE TURBO FOLKERITE!

jas slusam intenzivno heavy metal... i me nerviraat komentarite od tipot : ej tie nekapenite, pojma nemaat od zivotot i mnogu slicni raboti... NEKA SI GI CUVAAT ZA NIV TIE RABOTI... oti od cickite na ceca nemaat nisto videno ponatamu. koj intelektualec slusa mile kitic ili bilo koj drug ?
ako nekoj se luti od niv (TFZ) ic ne mi e gajle!!!

pozdrav do site istomislenici
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2007 во 21:12
НИКАКО!! ТОЈ КИЧ ТРЕБА ДА СЕ ЗАБРАНИ!! СЕЉАЧАНА САМО ЗА ЗАДОВОЛУВА СО ТОА !!DeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDeadDead
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.