IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Турбо фолк или не ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Турбо фолк или не ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2012 во 01:40
многу ме нервира кога ќе ми кажат како не слушаш турбо кога у кафана влагаш и сите песни ги знаеш
1. во кафана (биртија) ништо друго не пуштаат, а после 100 одења, ќе научиш, па дури ни после 100 пати не ги знам ко што треба, само lipsync правам
2. не можеш во друштво што е спремно да се качува по маси ти да седиш со скрстени раце, да ќутиш и да не реагираш (тоа го правам во дискотеки)
3. во кафана не може да ме види некој, а да не сум тиква напраен, а кога си тиква напраен, последно нешто што ти е важно е тоа што свири у позадина
4. никогаш не сум бил обожавател на кафани, ги сакам поради ефтиниот легален алкохол и храна и друштвото кое секогаш ме терало накај такви простори...

а турбофолкот никогаш нема да го слушам како рекреација, ниту пак ќе ја почитувам културата позади него, едноставно одвратно и одбивно ми е се што е турбо, и музиката, и луѓето кои ја слушаат и водат таков тв пинк живот...
патем, џамиине што урлаат секој ден на факултет кога одам, ми се попријатни за слушање...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2012 во 01:42
турбофолкот никогаш нема да го слушам како рекреација, ниту пак ќе ја почитувам културата позади него, едноставно одвратно и одбивно ми е се што е турбо, и музиката, и луѓето кои ја слушаат и водат таков тв пинк живот...
патем, џамиине што урлаат секој ден на факултет кога одам, ми се попријатни за слушање...
е брате мизерија невидена................

Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2012 во 11:48
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

многу ме нервира кога ќе ми кажат како не слушаш турбо кога у кафана влагаш и сите песни ги знаеш
1. во кафана (биртија) ништо друго не пуштаат, а после 100 одења, ќе научиш, па дури ни после 100 пати не ги знам ко што треба, само lipsync правам
2. не можеш во друштво што е спремно да се качува по маси ти да седиш со скрстени раце, да ќутиш и да не реагираш (тоа го правам во дискотеки)
3. во кафана не може да ме види некој, а да не сум тиква напраен, а кога си тиква напраен, последно нешто што ти е важно е тоа што свири у позадина
4. никогаш не сум бил обожавател на кафани, ги сакам поради ефтиниот легален алкохол и храна и друштвото кое секогаш ме терало накај такви простори...



Колку е само ова жива вистина
Ние не сме човечки битија со духовно искуство, туку духовни битија со човечко искуство
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2012 во 12:04
уживам во тој стил музика
Кон врв
saguaro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 482
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај saguaro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2012 во 21:14
Се гледа...
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2012 во 03:58
Не.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2012 во 17:01
Originally posted by BiBi_G BiBi_G напиша:



тоо царе Santijago....ни ја не слушам ваква музика, посебно ако не ми е пуштена
http://www.youtube.com/watch?v=WvW9jSKbYDQ


Ја слушам само одредени поеди уметници плазење Па и така не може да се каже дека сум љубител на турбо фолк , пошо и ја мразам некои тресалици во минич и слични такви голема насмевка Ама за некои нешта ќе речам дека вредат да
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2012 во 18:58
Значи види сега...
секоја добра забава започнува со било каков тип на музика...
и на крај завршува со Цеца...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2012 во 00:20
А како ми се пие сега .... голема насмевка

...Зар никог нема да ми дода нож да се избодем ... 
...Зар никог нема да ми каже....губи се одавде... плазење




...Хеј шта је мени , што ја идем увјек другој жени... изненадување



Док ја у кафане пијем друже јави ми се


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2012 во 19:07
смеење



Е вакви екстремности не слушам плазење

I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2013 во 02:22
Ех тие времиња , недостаје ми мечтаење


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2013 во 02:23
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Значи види сега...
секоја добра забава започнува со било каков тип на музика...
и на крај завршува со Цеца...


Зависи ... Коа ја слушнам Цеца расипе ми се сето расположение 
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2013 во 09:09
a rakiju volis da pijes.....глупчо
vivi
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2013 во 10:50
Ја ја ја ... волим
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 891011>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.