IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Турбо фолк или не ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Турбо фолк или не ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака Обратен редослед
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2010 во 16:33
Originally posted by ZokiBoSS ZokiBoSS напиша:

Во турбофолкот можите да најдите поквалитетни музики отколку во електронската музика! Зато мирни сите голема%20насмевка


Е да, бар се употребуваат инструменти... посебно од балканов, со што се афирмира и зајакнува нашиот, нели, балкански идентитет...

Турбо, техно,м рап -све едно та исто.

Инаку, од турбофолкерите, најомилен ми е Аца Лукас.
Рокер у душа.
Цвикер у падежи.

Аца Лукас -Лична Карта

Најак ми е бугарскиот.

Преслава - (незнам како се чита 1)

Андреа и Галена -(незнам како се чита 2)

Ѕверки!   
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 23:59
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2010 во 23:32
porano do nekaden mozev da istrpam turbo folk...sega veke neeeизненадувањеизненадување
nema sansi....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2010 во 17:28
Во турбофолкот можите да најдите поквалитетни музики отколку во електронската музика!

Зато мирни сите голема%20насмевка
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 00:09
Ако веќе морате да се дрогирате, баталете ги сељачките дроги ко турбофолк и хероин. Шмркајте бело!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 12:48
obozhavam turbo beee sekogash koga e prisuten okolinata e kalabalak ne se znajt koj jadi koj pijet......
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2010 во 00:05
Не.
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 13:51
И јас как Тигиголема%20насмевка толку знам и доста ми сенамигнување

Инаку не поднесувам, ама некогаш..... голема%20насмевкаголема%20насмевка
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2010 во 13:42
Турбофок... бљак. болен

Знам некои песни, еве да се пофалам. голема%20насмевка
На “репертоар“ ми се:

-Горим знојим се од Аца.
-Аспирин од Сека.
-Беле руже од Аца исто така.

Иначе па и да сеум поднапиена, би откачила на Master of puppets, а не на КАФАНА ЈЕ МОЈА СУДБИНАААААА!! болен
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 14:47
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

turbo folk-licno ne mi se dopagja ama dobro e koga si pijan
Да исто, мрзам турбо ама кога ќе се направиш дрво плус си со многу луѓе, доживување е да се отиде на некое турбо-фолкерско место да се докрајчиш и да се убиеш од мавање сеир и смеење.да
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Phantomlord Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ThrasheR

Регистриран: 11.Септември.2008
Локација: Битола
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Phantomlord Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2010 во 11:24
Турбофолк = sh*t!
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/
Кон врв
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2009 во 11:32
голема%20насмевкаголема%20насмевкаSvi kazuvate ili poveketo od vas tvrdo NE.Interesno mi e kao se napiete ili ste leko pivnuti togava sto slusate.I ako vi pustat turbofolk,popfolk ili kakov e tam folk ,ke go zamolite li dj-ot da smeni stilot ili po najbrziot nacin ke kachite prijatelkata vrz stal?збунетост

Изменето од LSFC - 19.Јули.2009 во 11:32
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:18

море кога сум поднапиен сеедно ми е, само нека е весело
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 19:04
Ma neeeeeema sanseeeeeee
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.