IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Сребрена вода
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сребрена вода

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 01:53
Мене ми го реши проблемот со воспаленото грло но ништо повеќе од тоа..........јас демек имунитет ќе поправав со неа.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 01:59
јас ја имам моментално.......
и сакав повеќе да дознаам за неа...ама како не сум ја забележала темава
мислам дека не е за имунитет........
се користи за живи рани,херпеси,плакнење на уста и кога е пресна направена наутро да се пие, само по една голтка....толку знам(ама ќе прочитам се што тука сум пропуштила)

Изменето од mrzla - 17.Октомври.2008 во 02:00
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2008 во 02:15
Како бе само за рани. Пишуваше таму не само за имунитет туку дека и ракови лечела и хепатити и што ли уште не.

Народе здраво ни го перат мозокот со овие додатоци во исхраната како што ги викаат.........
Кон врв
Storm2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 01:52
Vo knigi za ' Ayurvedsko ' lecenje ima slicno nesto...kuvanje voda vo srebro i zlato...Nikad ne sum cenel Ayurvedsko lecenje...Zlato najveke harmonizira energija...Ima nesto vo teorija za Srebrena voda ama nevozmozno e da izleci tie bolesti sto se spomnati - jadi sta hoces pij Srebrena voda i...Svasta !

Pozdrav !
Кон врв
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 11:34
prvpat slusam izvini neznam so da kazam u vrska so toa
Кон врв
Storm2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 07.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 432
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2008 во 15:16
NESTO SLICNO

Metalna" Voda

Za lečenje se koriste bakar, srebro, zlato i gvožđe, a napitak se priprema na sledeći način:.

"Bakarna" voda

Staviti 60 grama čistog bakra, ili 6 do 8 bakarnih novčića u 4 čaše vode. Tako pripremljena voda je korisna za visok krvni pritisak, artritis.

"Srebrna" voda

Stavite 30 do 60 grama srebra, ili novčića od čistog srebra u 4 čaše vode. Ovaj napitak je koristan kod poremćaja digestivnog sistema i urinarnog trakta.

"Zlatna" voda

Stavite 15 do 30 grama zlata ili novčiće ili nakit od dvadesetdvokaratnog zlata u 4 čaše vode. Tako pripremljena voda je korisna kod poremećaja rada srca, pluća i mozga. Koristi se i kao tonik za ceo organizam.

"Gvozdena" voda

Stavite 60 grama komadića nezarđalog gvožđa u 4 čaše vode. Tako pripremljena voda je korisna u slučajevima anemije.


Napomena: Svaki od ovih metala mora biti potpuno čist, bez prašine ili drugih nečistoća.
Vodu u koju ste stavili određeni metal kuvajte toliko dugo dok ne ispari 1/4 vode koju ste sipali na početku. Skuvanu tečnost procedite vodu kroz gazu i čuvajte u termosu, ako je moguće. Najbolje je da ovu vodu pijete toplu, ujutro, na prazan stomak.
Kada pijete vodu pripremljenu sa bilo kojim od ovih metala, izbegavajte da jedete kiselu hranu (limun, kisele salate, sirće...)



Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 11:41
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

јас ја имам моментално.......
и сакав повеќе да дознаам за неа...ама како не сум ја забележала темава
мислам дека не е за имунитет........
се користи за живи рани,херпеси,плакнење на уста и кога е пресна направена наутро да се пие, само по една голтка....толку знам(ама ќе прочитам се што тука сум пропуштила)


Мрзла ами да кажеше ако знаеш каде може да се купи таа сребрена водичка и колку пари чини?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 14:28

Се порачува преку дистрибутер кој е зачленет во фирмата која се занимава со дистрибуција на Сребрената вода....

Ќе видам попосле во проспектот и ќе ти кажам

Мислам околу 650 денари беше ( ако е преку дистрибутер), а ако отидеш да си ја купиш сам дупло е поскапа........
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 14:43
ама каде ја има?
И кој е дистрибутерот кажи ако дознаеш,а и телефон не е лошо да пишеш.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 23:19

Адреса Мито Хаџивасилев Јасмин бр. 52-III/1

Телефон: 02/3216-903

Дистрибутивниот центар во Скопје е близу до Нова Македонија. Тоа е мултилевел маркетинг (како орифлејм, авон, пхд, итн) и има зачленети претставници на фирмата кои ја порачуваат водава. Ако можеш да најдеш таков, арно. Ако не можеш еве ти телефон погоре од дистрибутивниот центар во Скопје.....
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 01:30
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by mrzla mrzla напиша:

јас ја имам моментално.......
и сакав повеќе да дознаам за неа...ама како не сум ја забележала темава
мислам дека не е за имунитет........
се користи за живи рани,херпеси,плакнење на уста и кога е пресна направена наутро да се пие, само по една голтка....толку знам(ама ќе прочитам се што тука сум пропуштила)


Мрзла ами да кажеше ако знаеш каде може да се купи таа сребрена водичка и колку пари чини?

мене ми ја дадоа гратис
зошто се познавам со жената на тој што ја прави
ми стави во шишенце помалку од пола литар и ми рече дека тоа отприлика било 800ден
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Февруари.2009 во 01:31
Originally posted by fiks fiks напиша:

ама каде ја има?
И кој е дистрибутерот кажи ако дознаеш,а и телефон не е лошо да пишеш.

ако веќе сакаш ќе се договориме и ќе ти најдам број од човеков
Кон врв
Ѓиѓи Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 13.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѓиѓи Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2009 во 16:38
Никако не треба да се игра со домашно производство на сребрена вода заради тешките метали кои ги содржи накитот или други сребрени парички и сл. Среброто треба да е со најмалку 3 деветки чистота или 99.9% чисто сребро. Повторно оној 0,1% претставува нечистотија т.е. олово и др. тешки метали. Водата треба исто така да е редестилирана, како среброто не би формирало соединение.
Второ, ако малку ја отворите енциклопедијата, ќе видите дека всушност јонизираното сребро е лековито, а не колоидното (тоа ќе се исфрли од организмот како „струготини“ сребро).
Трето со електролиза се добива јонизирана сребрена вода, а не колоидна. Јоните се носители на електричниот полнеж, а не „прашинката“ сребро.

jankovikdragan@yahoo.com
Кон врв
dimovdaniel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimovdaniel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2009 во 04:03
И во македонија се појави лиценциран производител на Колоидна Сребрена Вода - Брендот Сребрена Капка www.imunifarm.com

Можете да купите во сите аптеки во македонија
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.