IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 58>
Автор
Порака
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2016 во 22:04
Со волшебен, невидлив конец поврзани со оние,на кои им предодредено да се сретнат. И ниту време, ниту простор, ниту пак другите луѓе, ниту пак најтешките пречки нема да можат да ги сопрат. Некаде длабоко во себе знаеме дека во овој свет постои еден човек, кој е многу сличен на нас, или подобро кажано, не е сличен, а неизмерно близок и со кој ние сигурно ќе се сретнеме.И одиме ние по патот на животот со неодоливо чудно чувство:"Еве,уште малку и ќе го сретнам". Можеби зад следниот агол, можеби во тек на следната недела, а можеби и при некои неверојатни околности. Се е возможно...

Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Февруари.2016 во 00:30
Te snema iscena kako nikogash da ne si ni postoel. Te odnese vremeto vo zaborav. Ko sto me odnese i ti.
Dobra nokj princu kade i da si.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2016 во 03:03
Corvus i love u najbolje na svet si.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2016 во 00:02
Jas da neam so da kazam na temata ljubov, ne mi se veruva.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Февруари.2016 во 03:31
Smaceno mi e od se vise stvarno mi e smaceno.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2016 во 00:10
Znam deka ke procitash. Najvise te sakam corvus najbolja si.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2016 во 03:38
BEGAJ OD MENE BEGAJ NA KRAJ NA SVETOT BEGAJ I BEGAJ I BEGAJ I BEGAJ BEGAJ BEGAJ I BEGAJ i begaj Begaj.
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2016 во 17:15
Nesto sto sluchajno, chepkajki ,go najdov .

ТИ

Сјајот го гледам,
ја чувствувам воздишката,
ја допирам твојата среќа,
а бакнежот ти го давам на ветерот.

Љубовта ти ја враќам со жар,
жар кој гори се околу нас,
и толку е јака,што нема и непостојат солзи,
што ќе можат да ја изгаснат.

Да речам те сакам е малку,
а да речам дека те мразам,
само заради тоа што те сакам,
е повеќе од доволно.

Допираш длабоко во мене,
во срцето го чувствувам твојот допир,
бакнеж,како нежно ме гали,
а иако ноќва сум сама.

Како би ни било?
Јас и ти....сами
препуштени на страстите,
високо на крилата на чувствата.

Се топиме еден во друг,
се чувствуваме со очите,
се гледаме со срцата
и дишеме еден за друг.

Ти си моја слабост!
Моја слика за поразот..
велам пораз-зошто...
зошто те сакам повеќе од себе!

Ме држиш во прегратка..
не ме оставаш да паднам...
ме креваш високо над срцето..
и уживаш во миговите!

Но тој е еден!!
Само еден миг,кога срцето ти кажува
дека тој е тој,таа е таа,
миг...за кој вреди да се живее.

Гледам во тие прекрасни очи,
нешто чисто,нешто возвишено
ги гледам и тонам во нив..
како капка во длабоко море.

Се покорувам на твојот поглед,
во него го слушам твоето срце,
моли да биде сакано...
...исто како моето........


Искрено, и од срце...само за тебе...Твоја XXXXX

Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Април.2016 во 00:04
Се трудам барем три стиха да ти посветам
како непар за убави работи,
но ова тастатура типка сама,
а јас мастило чекам,
тишинава на полноќ
ми ја крши желбата
не ти посакувам ниту добра ноќ !


Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2016 во 21:21
Kolku se nadevav deka ke dojde toj den deka ke bide se ko sto sum zamisluvala deka ke se ispolni toa so sum go zacrtala toa so go sakam i toa za koe so hodini se macev deka ke se popravi deka ke bide se dobro ubavo i bezgrizno a Ne e taka i nikogash nema da bide. Ne vredish. I nema da bide. I ne mi e krivo sto me iskorosti. ednostavno toa e. Proklet zivot i uste proklet ti. I poso se uste zboram i pisuvam ne mi pominuva. Vo sprotivnp ke zaboravev se kako nisto da ne bilo i ke ostane samo spomen bez nisto. Toa e. I postojano si se tesam samo napred i pravo samo napred i nikako da se utesam i da poveruvam vo toa. I da go prifatam toa i da prodolzam. Nikako da se utesam.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2016 во 02:38
Hire i go agen on my own...
Mizebi netocno napisano ali sepak ubavo opisano.
Кон врв
lethergo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Мај.2016
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lethergo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2016 во 04:53
Зошто по тебе се чуствувам како да сум живеел два живота од по 80 години заедно со тебе а имам само 40?
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2016 во 01:47
Sto i da napravish sto i da kazesh da dozvoliah da prostish da vlozish da dozvolish, da zborish, gjabe koga nekoj ne te saka. Gjabe se. I posle se gjabe.
Кон врв
Devojcence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Март.2015
Локација: Skopje
Статус: Офлајн
Поени: 497
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Devojcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2016 во 22:17
Nikogash ne si me sakal.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5253545556 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.