IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 58>
Автор
Порака
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 12:45
Originally posted by Kockar Kockar напиша:

Luboven tekst otkinat od dusa...

Nasmevka...dopir..baknez...daruvanje...prifakanje...
nedorazbiranje..zbogum ..solza...kraj.
..nema veke pocetok...ova se slucuva samo ednas...ostanatoto e licemrie...stravStar
 

Насмевка која живот значи, насмевка која од душата пред се ти зрачи..душа ти милува, многу врати ти отвора, со допирот кој ме милуваше по кожата, милиони пердувчиња ме галеа, ме скокоткаа како ветре да ме милува..Бакнеж дари како милион звезди на небота да ми ги сплоти на усните, мислев вечно ке светат тука на усните мои.. даруваш прегратка од душа искована како милион сонца топла нежна мека мила, даруваш поглед како морска длабочина да се нурнам и изгубам.. даруваш песна недопеана, несоискажана, спречена од болка или њубов или ндоткаена во срцето..
Ти давам насмевка, ти дарувам нешто што неможе да се види, допре, може да се почувствува.. Безброј зраци кои како сонце те милуваат, ги чувствуваш но не можеш да ги допреш..Ти дарувам срце, душа ти дарувам се..Универзумот на дланка стои, чека да го допреш..

Недоразбирање, какво?? зарем треба да го има..Нека зборовите не ти прават конфузност, немир, несигурност..Чувствувај со душа со срце со секој атом од твоето тело, разбери ја песната, разбери го времето, разбери го срцето...Послушај го срцето што ти говори..
Немој, не вели збогум, немој тие зборови..Не ја врти главата, не го крши срцето.. тука сум стојам покрај тебе не ме буткај од себе, дај ми насмевка дај ми поглед, милен светол да и Афродита ми позавиди..дај ми убавина спотена во твоето срце... Не плачи мило мое, солзи не се потребни, судбината е чудна, крои и распарува, составува ткае.. свилата од покривката која соеше на патот по кој газевме беше само наша.. не ја гази судбината, избриши ја солзата..дари ми насмевка..
Почетокот е тука, на се што ке посакаш..Почеток на денот следи, почеток на ноќта следи, нова зора, ново цветче, ново буабче, нова насмевка, нова љубов, нов допир ново се..Разбуди се мило мое, отвори ги очињата почни го почетокот без крај..
Еднаш мајка син рага, еднаш мајка керка рага, еднаш љубиш вистински, еднаш сакаш како ангелите...

Отвори го срцето, отвори ја душата, испружи ги рацете земи се што може да се земе Hug


Прости ми Коцкар не можев да одолеамEmbarrassedEmbarrassed, многу прекрасни зборови даде доволни да напишам нешто од срце...се надевам не те навредив што ги искористив EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2006 во 13:20

Nate... TI BLAGODARAM Star 

Iskoristime vaka i drug pat slobodno
..te gushkam ubavino Hug
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2006 во 14:39

najmil moj,
znam deka ova ne e najdobriot nacin da ti kazam nekoi raboti, no moram da priznaam deka bev kukavica i ne mozev da ti gi kazam licno.
se uste me boli nasata razdelba, iako znam deka taa dojde poradi toa sto jas sakav da ja prekinam vrskata. vrska na koja porano ili podocna ke i dojdese krajot. jas izbrav da bide porano bidejki mislev deka nema da boli tolku mnogu i nema da ostavi dlaboki tragi. no se izlazav. krajot boli. razdelbata uzasno me boli, a moite zborovi mi go rasparaa srceto i ostavijka luzna koja nikogas nema da se zaleci. i seto toa poradi mene i mojot kukavicluk. pricinite za razdelba ti gi kazav, no ne mozev da ti ja kazam vistinskata pricina. ona sto ne mozev da ti go kazam e vsusnost, MENE MI E STRAV DA LJUBAM i da bidam ljubena.  mene mi e strav nekomu da mu go podaram srceto. i vednas stom pocuvstvuvav deka pocnuvam da se vljubuvam vo tebe, znaev deka moram da ja prekinam vrskata. navistina mnogu razmisluvav za ova i ne mozev da najdam logicno resenie. razdelbata mi izgledase kako najdobar izlez. mnogu polesno mi bese da izbegam otkolku da se soocam so vistinata. znam deka zgresiv i znam deka ke mi prostis i ke me primis nazad vo tvoite pregratki, no te molam pocituvaj ja ovaa odluka kolku i da mislis deka e pogresna.
te molam ne me mrazi, no te prekolnuvam, zaboravi me. jas ke gi potisnam moite cuvstva, ke gi sokrijam nekade vo dlabinata na moeto srce, a an tebe ke se sekavam kako na nekoj koj iskreno mi gi podaril svoeto srce i dusa, a jas ne znaev kako da gi zacuvam. te molam ne me mrazi, no sakaj me kako prijatel. te izgubiv kako ljubovnik, ne sakam da te izgubam kako prijatel.
jas veruvam deka eden den ke ja pronajdes vistinskata zena za tebe koja celosno ke ti se predade so srce, telo i dusa, zena koja vistinski ke te saka onaka kako sto ne znaev jas. sakaj ja nejze, iskreno predaj i se i ne dozvoluvaj blediot spomen na minatoto da ti ja popreci srekata.
i dodeka go pisuvam ova, srceto mi se krsi na milioni parcinja, a solzite mi gi kvasat obrazite. nim ne mozam da im naredam da ne tecat. i da im naredam, nema da me poslusaat. zatoa ke im dozvolam da ja istrazat sekoja pora na mojot obraz kojsto nekogas ti so zadovolstvo go stipkase.
sega zbogum najmil moj i te molam pamti me po dobro iako ne bev dobra sprema tebe.

Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
football manager Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај football manager Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 16:14
La fille odlicno nesto......treba i vredi da se procita..Zvuci kako vistinsko dozivuvanje,no i da ne e navistina e dobro.......Ma perfektno e......Clap
Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2006 во 16:27
Tisinaaaaaaaa........
 
ja slusam mojava dusa kako place....kako solzi se trkalaat po moeto srce...nezno niz sekoja negova pora koja cukase vo ritamot na edno te lubam....
 
Tisinaaaaaaa..........
 
seuste te sakam........
 
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 13:53
BLAGODARAMEmbarrassed
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Ms.Swatki4ka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ms.Swatki4ka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 20:14

        Embarrassed-Koga srceto silno ljubi-Embarrassed

 

Izmesani 4uvstva, ne znam sto da pravam, treperam... Ah toa se znacite na ljubovta. Ne mozam da prestanam da mislam na nego. I se prasuvam:

-Kade e? So kogo e? Dali misli na mene? Dali me saka? No, nikoj ne moze da mi odgovori. Dilemata ostanuva vo mene. Bez odgovor. Mojata dusa e celosno svrtea kon nego. Toj mi e se, nikogas ne ke moze da izbega od moite misli. Plamenot na ljubovta nezno me opsipuva. Pomisluvam deka toa e toplina na negovite race koi me pregrnuvaat. Oh, seto toa se samo iluzii, iluzii na vljuvena devojka... Nisto drugo. I nikako poinaku. A takvite iluzii sepak me pretvaraat vo druga li4nost. Tagata se poveke me obzema. Mojata ljubov sprema nego se zgolemuva. Taa me voznemiruva. Goram od zelba da go vidam, da go po4uvstvuvam negoviot miris, da go slusnam negoviot glas, da gi vidam negovite o4i... Go gledam beliot gulab i se plasam nekoj da ne strela vo nego. Ne znam zosto no ja gledam mojata golema ljubov vo nego. I eve sega dojde toj den. Den koga jas te zagubiv!!! I sega te prasuvam: ZNAES LI KOLKAVA E BOLKATA VO MENE KOGA KE POMISLAM DEKA NE ME SAKAS?!

…Made by:Ms.Swatki4ka…

Ms.Swatki4ka
Кон врв
BiG_kIsS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Крајно сериозна во с'e

Регистриран: 01.Ноември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BiG_kIsS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2006 во 22:31
Прекрасно.... Clap
Never be afraid to Dream... Live... Love and Laugh. Be afraid not to!!!
Кон врв
slatkicka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slatkicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2007 во 16:30

KOGA DUSATA MI SE OTKINA

SRCETO MI SE SKRSI

OSTANA SAMO TI

,A KOGA TE IZGUBIV TEBE

SE IZGUBIV I SEBE.

lubovta e se
Кон врв
milo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 00:36
Sekoe utro me laze so krajot na mojot son umoren od tvojot lik, da gi otvoram ocite za da poveruvam deka pak si tuka........no sepak bilo samo son.
I sekoja nok me tesi da gi sklopam ocite za da povtorno te vidam vo sonot.....
I dali  mojot zivot ke se popre samo na mojot son i samo na spomenite?e toa prasanje mi go nosi denot,toa prasanje me ubiva!!!!!
Sepak gospod me potseka na pojakata strana na moeto postoenje.....sepak cvrsto stojam za sve ona sto go imavme i sve ona sto go srusiv zosto i sluzev verno na mojata gordost.....stojam cvrsto na toa i svesna sum za posledici.....no nesum kukavica da molam, nesum ni gavol da mrazam zosto sum polna so ljubov,no jaka sum i prodolzuvam ponatamu iako sum opkolena so kandjite na minatoto kade sto me macat tvoie oci, tvojot lik, tvojot miris na bliskost.
Dovolno mi e sto me nauci dsa bidam iskrena.....i da ti go otvoram ona sTo vo nego nikoj osven ti ne vlegol.....da ti go otvoram srceto.
Da, ti go otvoriv srceto, da, stanav rob na minatoto, no razumot seuste i veruva na gordosta...i seuste mi veli "gledaj napred".Taka i ke napravam.
Ke ti ostavam sve sto imam ke ti go ostavam srcevo otvoreno da mozes da me povikas koga i da ti potre*am....da mozes da me povikas za da te potsetam sto bese ljubov...no samo povremeno.
A zosto? zatoa sto da trebase naseto da bide nemase sega da isumira samo vo spomeni.
Ke prodolzam ponatamu, ke mu se raduvam na boga, na sekoe utro, na sekoja nok, na sekoj den, napola predadena na tebe i nasiot topol otkrien svet, no napola predadena na mojot nov zaleden svet....... 
oCITE KRISTALNO ZAMAGLENI, POGLEDOT ZKAMENET VO VISINI, TELOTO STUDENO SO DENOVI....
Кон врв
*extra_girl* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *extra_girl* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 22:05

Togas koga mojata ljubov ke ja zaboravi praznata misla od tebe,ke ja priznaam mojata sovladliva pricina da te sakam.Edinstvenoto nesto koe me nosi vo ovie damnesni misli za tvojata stradalnicka dusa e sonceto koe nikogas ne izneveruva...

Sekogas postoi mala,sosema nepromislena sila koja ne progonuva da povlekuvam crti na dozvolenost...
Ako barem ednas go procitase tvoeto srce so mojata nepovratna ljubov,ke ja svatese mojata zagrizenost za postojana psihicka tvorba koja nepociva.
Kako i da se pameti ovoj den koj mnogu gori so svojata mok,ne bi dozvolila da ja izgasi mojata ljubov.
A dodeka jas pocivam do tvoeto carstvo mojata dusa go uziva zadovolstvoto od nasata sredba.
Mojcejki,sepak ke dojdam,ke te baknuvam za da oziveam povtorno vo tvoeto srce i ke prodolzam da  TE SAKAM...
 
 
I kako vi se dopadna ova a?Broken%20Heart
Кон врв
*extra_girl* Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *extra_girl* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 22:14

Ahhh.....Koga nekoj ke se zaljubi u pogresen covek loso mu se pisuva...Veruvam deka tie sto bile zaljubeni i sto go osetile toa znaat kako e...Broken%20Heart

Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2007 во 22:27
Многу убава песна ама не ја разбирам баш многу... премногу срцепарателна за мој вкус...

Најмногу ми се бендиса крајот

...sepak ke dojdam,ke te baknuvam za da oziveam povtorno vo tvoeto srce i ke prodolzam da TE SAKAM...

Кон врв
Kockar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 281
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kockar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2007 во 11:03
Originally posted by *extra_girl* *extra_girl* напиша:

Ahhh.....Koga nekoj ke se zaljubi u pogresen covek loso mu se pisuva...Veruvam deka tie sto bile zaljubeni i sto go osetile toa znaat kako e...Broken%20Heart

 
Ako nekogo go sakas radi x-pricini sto ti gi pravi ili gi pravi na drugi ...togas ne e pogresen ....ako pak ti smetaat tie x-pricini kaj nego togas voopsto i ne si go sakala...zatoa ne ti se pisuva loso...lubenjeto e sozdavanje na ubavi nesta napisani so slatki migovi...lubenjeto neznaci pisuvanje losi raboti ...zatoa ako nekogo sakas togas ne e pogresen covek za tebe...moze toj ne te saka tebe...tuka nisto nema gresno ...Star
 
By the way ...extra ti bese prethodniot tekst...very deep......bravo Clap
Covek treba postojano da e vluben zatoa ne treba da stapuva vo brak ...O.V.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.