IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 58>
Автор
Порака
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:59
2008.. Eh, imam edna zelba, samo edna, ne baram mnogu mislam голема%20насмевка. Dosta mi e od lazni ljubovi, ja sakam onaa vistinskata. љубов
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:20
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

2008.. Eh, imam edna zelba, samo edna, ne baram mnogu mislam голема%20насмевка. Dosta mi e od lazni ljubovi, ja sakam onaa vistinskata. љубов
 
Јас ќе ти ја исполнам таа желба мило. Ќе се маскирам во дедо мраз, ќе ти ставам прстенче во чорапата, ќе се скријам зад елката и кога поголемата стрелка ќе ја бакне помалата, ќе ти фрлам едно лампионче по галва, да те потсетам дека прстенот ти е од мене љубов


Изменето од EvAngelos - 30.Декември.2007 во 02:21
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:24
a vaka bese letO....OVA INSPIRIRANO OD PRETHODNIOT TEKST...
I TOA PRTENCETO TUPPPPPPPPP SVEKNA NA ASVALTOT VO TEMNINATA...I NIKOGAS POVEKE NEMOZEV DA GO PRONAJDAMMMM....
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 02:31
PONEKOGAS I KOGA TONE BRODOT POGLEDNI VO DALECINATA S KE JA VIDIS ZVEZDATA STO SJAE VO DALECINATA I KE SVATIS DEKA IMAS POVTORNO CEL DA POMISLIS DEKA SVETLOTO E NA KRAJOT OD TUNELOT
Кон врв
beticka Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 47
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај beticka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2008 во 23:41
ubavino kade si sega? koj li ti se raduva , na kogo mu pees, a znaes li deka seuste nemozeme da priznaeme deka te izgubivme.boli dusata, boli i knedli vo grloto na sekoja tvoja pesna.
 nemozam da svatam deka poveke ne si tuka ,megu onie za koi peese ,ziveese, disese, i sonuvase. sonuvaj sonista na gospodovite posteli,i peej na angelite kazuvaj za nas smrtnicite kolku te sakavme, i seuste te barame nazad! neka patistata ti bidat poslani so rozi, vo vetrovite prati ni gi tvoite pesni, a vo dozdot prepoznaj gi nasite solzi.sepotot na branovite neka ti raskazuvaat deka ti stana ikona vo sekoj dom i primer za sekoj smrtnik. vo zvezdite neka svetat tie tvoi najubavi oci, a vo sonceto skrij ja tvojata nasmevka....sekoe utro prakaj ja tamu kade e najpotrebna. R.I.P UBAVINO
PROSTETE NO OVA DENESKA GO OTKINAV OD DUSA ZA NASIOT ANGEL.
betty
Кон врв
moon88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moon88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2008 во 03:05
B*** TE *AKAM
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 01:07
Ako ti javat...deka me nema veke...mozebi nikogash i me nemalo...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 03:49
Denes ti kazav zbogum.. Kukavicki, bez nitu malku doblest, nekolku zborovi i sms poraka. Mislev taka e najdobro, taka ke me zamrazis polesno, taka nema da me pobaras povtorno, zosto ne mozam poveke da se nadevam na nas. Denes ti kazav zbogum ,a ti mesto da me ubies so lutina i gnev, me ubi so svojata iskrenost. I dodeka zboruvavme za posleden pat, tolku smireno, tolku licno, kako nikogas da ne sme bile pobliski. Pomisliv, zarem krajot moze da bide tolku darezliv? Ah, podobro ke bese da me navredis.. Padnavme na testot na ljubovta i ne mozam da bidam gorda na nas. Koga ne uspeavme da go izodime patot, zarem e vazno dali ke ja zavrsime pretstavata so poklonuvanje. Ovacii da! Za nasata gordost, za naseto Ego, za nasata nesposobnost da ja prifatime ljubovta. Denes ti kazav zbogum.. Veke dolgo go pretcuvstvuvav krajot, veke dolgo vo moite oci go procita stravot, veke dolgo molcime. Shhh, ne zboruvaj, go slusam tvoeto srce za posleden pat. Vo nego se uste ziveam, no veke utre zasekogas ke me snema.
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 19:51
Chitam kniga za nekoja ljubov sto se sluchila odamna. I sekoj moment pomisluvam na tebe.

Vo mojata dushava vo sekoj moment kako da ne postoi dalechinata koja ne razdvojuva, se naogjam pokraj tebe , ubavice mila - i te baknuvam nezno vo kosichkata od svila
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 02:04
Mi snemuva inspiracija.. Zlato moe sigurno si ti za toa vinoven голема%20насмевка! Koga te nema da mi kazes nekoj ubav zbor pa da go preraskazam ovde na forumot намигнување. Te nema da me baknes, da me pogalis, da zaspies do mene. Kako sto si trgnal, ke treba da otvoram nova tema: Zalbi i poplaki do vasiot partner среќа. Zatoa poslusaj me dobro, aj sto e ladno zimava i nema koj da me gree, tuku i krevetot nesto golem mi e samo za mene. Na forumot veke im zdosadiv so postovite, sigurno dobija vpecatok deka imam mnogu dosaden licen zivot голема%20насмевка. Nastrana sala i strujata ja poskapea, pa sega treba da se snaogjame so toplenjeto плазење. A i ne lici be milo, tuka mesto da te baknuvam tebe, da go baknuvam ekranot od kompjuterot. 

Изменето од Mishell_G - 06.Јануари.2008 во 02:05
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 17:19
Letot na peperutkite cestopati zavrsuva fatalno, privleceni od neodolivata svetlina, obiduvajki se da ja dofatat.. Denes pomisliv, nie lugjeto ponekogas go sledime istiot model na odnesuvanje. Slepo privleceni od ljubovta, gazime se pred sebe, a cesto i samite sebe, vo obid da se pocuvstvuvame sakani. I koga ke se razbudime od losiot son, svakame deka se sto sme pravele, poveke nalikuvalo na avtodestrukcija otkolku na bilo sto drugo. Ljubovta ne treba da boli.. Ljubovta treba da ti dade sila da prodolzis i koga e najtesko, ljubovta treba da te gali, ne da te ubiva. Sto znaeme nie za ljubovta, koga uspeavme da ja oboime vo najtemni boi? I ne te obvinuvam samo tebe, istoto go pravev i jas. Sekoj pat koga tvojata ljubov me bolese, barav nacin da te povredam. Uspeavme! Se povredivme, gazevme po seto ona sto se vika ljubov, padnavme na dnoto. Edinstveno me boli sto ljubovta sto ja imav kon tebe ostana nedokazana. Ne e ni vazno.. Za ljubov se potrebni dvajca, jas sama ne mozam da se boram za nas. Pretesko mi e da se prepravam deka se e vo red, koga znam deka nisto ne e. Jas koja stoev gordo i posle site buri, padnav - zaginav od tvoeto kopje. I se uste se prasuvam zosto bas ti? Sudbina mozebi ili pouka.. Milo moe, go krenav beloto zname, go priznavam porazot, pobedata e tvoja. Uzivaj vo nea! 
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 17:36
Vcera otidov porano vo krevet...
...i te sonuvav tebe...
...i edna soba so raspored chuden...
...a vo nejze eden krevet...
...so miris na silna zelba...
...pot...
...telo...
...prameni kosa...
...zalepeni za vrat...
...gore...
...dole...
...bez nieden zbor...
...samo vozdishki glasni...
...chuden nekoj son...
...se razbudiv oblean vo pot...
P.S Samo za tebe - ubavice

Изменето од Anthony - 08.Јануари.2008 во 17:38
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 01:06
Кога ке го изгубите тлото под нозете, кога ке осетите дека немате сила, кога ке посакате а ке го немате посаканото, кога ке гледате бесцелно во една небитна точка, кога ке прегризете усни за да не заплачете, кога рацете ке ви затреперат а од болка во градите ке стиснете тупаници, кога ке ве пресече нешто во колениците, кога ке почуствувате чуство кое оди од стомакот нагоре по желудникот и се погоре и погоре, кога солзите ке станат ладни, кога ке паѓаат без никаков тажен лик, кога ке имате лик на мртовец иако знаете колку ве боли, кога ке сакате да кажете но не ке можете да најдете начин, кога ке кажете а нема кој да ве слушне, кога ке кажете а не ве слуша иако е околу вас, кога ке сакате прегратка а ке добиете изговор, кога ке сакате допир а ке добиете одбивност, кога ке сакате чуства а ке добиете немарност, кога ке сакате топлина а ке добиете ладнокрвност, кога очите ке молат а ке бидат гледани наопаку, кога со страв ке зборите и срцето ке ви трепери да не го изгубите, кога душата ке ви се распарчи на милион делчиња а ке нема кој да ги спои за повторно да љубите, кога за секој потег ке добивате пререка, кога за секој чекор ке добиете лош глас, кога за секоја победа ке се сврти и ке ви зарие нож....кога за се ке има нешто лошо....верувајте си себе..вие бевте пред него и ке бидете после него. тој доаѓа и оди. ви останувате да се борите со животот сами.....ништо друго!
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 01:56
Koga bi go videl svetot niz moite oci
koga bi go ziveel mojot zivot
koga bi zastanal da slusnes sto ti zboruva srceto
veke nikogas nema da me prasas zosto..
Zosto te ljubam
zosto zaspivam so tvojot lik
a se budam so strav deka ke te izgubam.
Koga bi go videl svetot niz moite oci,
bi ja naucil sustinata
bi ja pregrnal sudbinata
bi molcel mesto da zboruvas
bi me baknuval bez kraj.
Koga bi go ziveel mojot zivot
koga bi bila na tvoe mesto,
dali ljubovta tvoja ke me spasi
dali ke te gubam povtorno?
Zastani..
Poslusaj..
Pocuvstvuvaj.
Koga bi go videl svetot niz moite oci,
veke nikogas nema da baras izgovori
veke nikogas nema da imas pricina za kraj.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.