IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 58>
Автор
Порака Обратен редослед
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Напиши љубовен текст (дневник на вашата душа)...
    Испратена: 03.Август.2020 во 22:27
Moja duša
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2020 во 13:45
Дозволи ми да ти зборувам низ твојот молк
Со светлост на светилка, едноставна како прстен.
Ти личиш на ноќ, тивка и ѕвездена
Твојот молк е од ѕвезди
Далечни и искрени толку.

                                     Пабло Неруда
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2020 во 23:24


Убавите жени во мојот народ
тие брзо прецутувале
како цут од кајсија
како мајски јоргован.
О неправда!
Тие им припаѓале на неизбрани мажи,
нивните коси дење сплетени во прцлиња
ноќе распуштени по градите и колковите.
Нивниот постап на препелица
набрзо го сопинала унечка,
нивната младост поминувала
како мирис на липа што го одвева ветрот.
Набрзо тие седнувале на порта
со наведната глава и издадени коленици,
со нечујна издишка.
Убавите жени, несреќните жени
тие брзо прецутувале
како цут од кајсија
како мајски јоргован.

Кон врв
womaninlove Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2017
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај womaninlove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2019 во 02:58
pishi pishi mi jos ove veceri 😭
kazi gde kazi gde da nadzem te
sakriem od nje
lazi i meni samo ostani
samo ostani ...
Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2019 во 23:13
Била ја лепа, најлепша тих дана, очи јај сијале а усне плакале без пољубаца, нисам знао да је веч прошла младост јај рана, да горко пролаза њење дане уз мирису тамне марихуане, била ја дивана била ја дама ...звала се АНА ....
Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2019 во 23:09
Originally posted by devojce^ devojce^ напиша:

Placam sekoja nok.A se poradi tebe.I se prasuvam zosto seto toa go napravi.Mectaam po sekoj mig pominat so tebe.Odvremeto na nasata ljubov koja ne se zaborava.No, seto toa zamina,veke ljubovta ja nemaA tolku sakav bide toa sto ke mi ja donese radosta,sto ke me napravi srekna.Se sekava...i nikogas nema ga go zaboravam to den.Zosto nekoj raboti navistina ne se zaboravaat.Nema da ja zaboravam taa vecer koga prvpat vodevme ljubov.Ti mi kaza deka me sakas.Pomisliv deka tie zborovi se iskreni.Ne razmisluvav dolgo...Ti poveruvav.I bev srekna.Potoa ti si zamina daleku od mene bez da mi kazes zbogum.A so sebe ponese i eden del od mene.Tolku bi sakala da znam zosto?!No,veruvav,deka pak ke te vidam eden den.I pak ke bidam srekna... so tebe.A dotogas ke cekam da mi se vratis.Da mi ja vratis nasmevkata sto mi ja odzede od moeto lice.Nea sekogas ja imav,bev vedra i nasmeana.Ne bidi sebicen!!!Znaes deka nemozam bez tebe,te sakam!Ti si dlaboko vo moeto srce, a se kries i vo moite solzi.Sepak,nemoj da se pravis i vazen.Nekoj nesta se vrakaat vo zivotot.Mozebi i ti ke zazalis,ke me pobaras,ke svatis deka samo jas vistinski sum te sakala.Isprati mi ja tvojata nasmevka.Ke te cekam,ljubovta vo mene ke te ceka.Zar nemozes li da svatis sto e vsusnost ljubovta?!No,ako zivotot posaka da ne se sretneme,te molam,nemoj da gi zaboravis barem spomenite od mene.Neka ostanat so tebe.I neke te potsetuvaat na edno vreme koe bilo srekno.Heart
Кон врв
edgaralanpo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај edgaralanpo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2019 во 07:10
Душава само знае. А јас не можам да опишам, тешко ми е. Тешко ми е да спомнувам зборови кои можат да направат сосема погрешна слика за она што го доживувам. А го доживувам секојдневно. Јас тебе те очекувам, да се јавиш, да се појавиш, да се најавиш, да ја откажеш посетата. Ти него го очекуваш. Болно е. Се повеќе и повеќе. Ова бесцелно редење зборови. Небаре некој ќе правел гердан од нив. Од зборовиве. И ќе се перчи со него, како паун. За џабе. Он не те гледа, нема интерес. Ти се поретко ме гледаш мене. Го губиш интересот. На крајот би требало да остане само точка. Како сѐ да завршува. Но еве, после секоја од точкиве, почнувам нова реченица. Нова надеж, нов предизвик. Нов ден. Добро утро маченици. Оставете ја душата да собира материјал за ноќните размислувања и нурнете во светот на забрзана општествена дружба. Дружба без искреност, до мерка да се расплачеш пред сите и никој да не помисли ништо лошо за тебе. Сепак оставете го тоа за насамо, ноќе, кога ни најблиските нема да знаат што правите, вие душа од луѓе.
Кон врв
bilokoja Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 24.Септември.2013
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilokoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јануари.2019 во 00:00
Нека мојата душа биде дневник и обратно, и те молам сакај ме кога ќе читаш, сакај ме за сите кои не си ги сакал. За сите души што пловат низ вескрајот, а не биле доволно сакани, сакај ја мојата и таа ќе осети, ќе осетат и други. И после направи копии на дневникот и однеси го на сите црни лебеди кои станаа стаклени заради добрите снегулки на изгубеното Лебедово езеро!!!!
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2018 во 20:11
Не ми гледај во усните додека молчам, ќе приметиш треперат.. на секој твој збор..
на секој твој шепот.. Не ми се доближувај..премногу сум кревка за да ги издржам емоциите
што како пенливи бранови ги исфрлаш на мене,
а јас нурнувам се подлабоко во твојата душа..Не ми дозволувај да се скршам..
прелиј ме со бакар..не дозволувај да останам свената роза..
остави и дождот да ме накваси, да наврнам, да го осетам студот.
Со цврсти камшици од љубов создадени удри по мене..нема да заплачам.
Јас само ќе уживам во една љубов..

Ќе станам маченик на среќата..
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2018 во 06:29
Љубовта е најпогодната зависност.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2018 во 15:43
Секое срце пее песна, нецелосна,
сè додека друго срце не возврати со шепот. 
Тие што сакаат да пеат секогаш наоѓаат песна. 

На допирот од љубовник, секој станува поет".
Кон врв
paralelogram Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2017
Статус: Офлајн
Поени: 787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paralelogram Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2018 во 19:02
Вљубените души ќе се стоплат и омекнат, па ќе се растопат и претопат во една нерастоплива, некршлива.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2018 во 22:20

Смислата на тоа како да го поминам денот избледува,се трудам да се сведам на максимум и се да направам за да бидам среќна и исполнета...Но неможам,ти си тој што ме правиш исполнета и среќна.

Животот без тебе ставен ми е на Пауза,а кога сме заедно повторно стискам Плеј.Посакувам да ви вратам сеќавањата што будат љубов и среќа,и да ги премотам моментите што допрва ќе дојдат.

Живеам за среќата и рајот што допрва доаѓа,ги истрпувам сите работи што ми се случиваат само за да уживам потоа со тебе. Кога сум со тебе,ништо не е важно.Тогаш ниту птиците ги слушам како пеат,ниту ветрот како дува...ниту реката како жубори.Душата ми е исполнета и полна со среќа и радост. Важни ми се само твоите зборови и твојте слатки бакнежи и сите твои допири.

Кога сум со тебе...нема сум за сите што нешто ќе ме прашаат,глува за сите што нешто ќе ми кажат,слепа сум за сите работи што ме опкружуваат.

За тебе вреди да се живее и да се труди.За тебе вреди и во оган да се фрли,за тебе вреди и живот да се даде.За тебе би направила се,за тебе би оставила се.За твоите бакнежи полни со страст,сите невозможни работи ќе направам да станат реални.За твојата прегратка би отишла и на другиот крај на светот.За твоите слатки зборови би живеала и на друга планета.

Едно писмо и пет-шест вредни збора,другото е рима или нешто слично.Но не барај во пишаното...тоа ќе избелди. Барај во срцето мое...тоа е извор на сите овие чувства и емоции... Барај во разумот...тој е извор на сите овие зборови и мисли.

Не барај го сјајот во ѕвездите те молам,тие не ја опишуваат мојата радост...Барај ја во моите очи кои ја опишуваат и мојата тага кога не си покрај мене.

Не барај ја мојата топлина во сонцето,тоа нема да те стопли како што ќе те стоплам јас....Барај ја во мојата прегратка.

Не ја барај љубовта во другите...безнадежно е !Никој не те сака од мене повеќе.Те сакам на безброј начини,Те посакувам на уште толку повеќе...

Нашата љубов е посилна од се,нашата љубов е толку искрена и чиста.Во нашите зборови нема ниту лага,ниту срам.Колку ме сакаш,јас добро знам.Непобедливи сме во секоја смисла на зборот,нераздвојливи и непоколебливи.

Ова е се што можам да ти подарам,не е ништо по вредност.Не ме чинеше ништо споредено со пари.Но дали некогаш парите се важни?Можеби се...но за нас не се.Тоа што јас и ти го чувствуваме е бесценото.

Те сакам и ќе те сакам ЗАСЕКОГАШ !

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2016 во 20:25
Црни облаци над Македонија,
брат свој брат да изеде
на жена му утроба да распари

на сатана договор даде
за пусти пари вера продаде

нека ми те чува Господ
вечно во тебе да има пород
Те сакам, Моја Македонијо !роза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.