IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Како ви се вика животинчето???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како ви се вика животинчето???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2014 во 23:15
Originally posted by fiks fiks напиша:

Прво имав Шарпланинец со име Бурдуш,го продадовме некому и се скинав од плачење.
Второ имав три пилиња ги викав Дарко,Марко и Мирко,што се случи со нив појма немам може ги изедовме не знамзбунетост
После чував папагал го крстив Кико,ми избега ко сакав да го летам надвор.
Имав мачка ја викав Синадин.
Имав и аквариум со рипки,Јапонките пораснаа и јадеа ко ненормални ,ги ранев со храна за пастрмки и тубифекс,на крај се здебелија и умреа од дебелштина.
Уште еден мачор со име Марко,пцовиса во големи маки и болки,ми го отру некој комшија мамето неговолутина
После чував Француска пудлица со име Леси,многу паметно куче,се парализира и пцовисатагатагатагатагатагатага
После една зима(мислам дека беше 1994)дојде некоја кучка уличарка и се окучи в гаража со 5 кучиња,ги пораснавме некако кутрињата и ни остана едно женско и го зачувавме,уште е живо не гледа и нема заби,и го храниме само со ситен леб и  за овие 16 години неколку пати имаше потомство.


Ох жален тој, па ти си имал мини зоолошка домаизненадување
И сега чуваш ли нешто или веќе си истрауматизиран од толку губитоци?

Мислам нема потреба да кажувам како ми се вика “животинчето“голема насмевка
Кон врв
Gabriela_S Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Февруари.2008
Локација: On the stone
Статус: Офлајн
Поени: 21859
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gabriela_S Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2014 во 23:17
и јас го читав постот на fiks, баш сакав да го прашам што бидна со кучката збунетост
Никогаш немој да се каеш за нештото што си го направил, ако во тој момент си бил среќен
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42025
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2014 во 23:22
Боно љубов
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13317
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2014 во 22:18
Мина,Дора и Леа
Папагал ,риба и куче
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2014 во 18:20
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Мина,Дора и Леа
Папагал ,риба и куче


Папагал немам,имам златна рипка ама нема имеголема насмевка,затоа си ја имам и јас Леа од сортата Ердел Териер со која взаемно се обожаваме.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13317
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2014 во 22:50
Nasa Lea e cane corso...papagalot e na prevaspituvanje kaj moite.a ripceto kerka mi go prejade i go nemame veke

Zosto nemate ime za ripkata??
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11528
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Декември.2014 во 15:39
Сите ме прашуваат исто...зошто немам име за рипката?
Едноставно немам идеја за некое уникатно ,а соодветно име за риба.
Можеби треба да побарам кум,кума...некој од вас може да го стори тоа ,ајде дајте идеја?голема насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13317
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2015 во 10:48
да еве јас....Лаура
или дека е златна па може Златка
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 23999
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2015 во 21:06
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

и јас го читав постот на fiks, баш сакав да го прашам што бидна со кучката збунетост
 

Мери го напушти овој свет 2011, на 17 години старост....ја исплакавме сите дома...Мери беше куче, ама чоек по душа.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4481
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2017 во 19:14
marko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 121314
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.